Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ítélik el azt, aki őszinte?

Miért ítélik el azt, aki őszinte?

Figyelt kérdés

A kérdésem bármilyen témára értendő.


Velem történt.


Elmondtam magamról pár dolgot őszintén, és máris támadást kaptam miatta.

Nem azt értékelték, hogy őszinte voltam,hanem azért támadtak amit tettem.

Érdemes őszintének lenni bármiben is?



2023. nov. 1. 04:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ugye milyen egyszerű, elmondok valamit akkor nem ítéletet és nem is megértést várok. Csupán elfogadást.

Nem is értem az emberkékeket, soha az életben nem kritizáltam, nem ítélkeztem sőt kéretlen tanácsot sem adtam.

Még sem értik, hogy lehet őszinte az ember.

Nohh mindegy is ha már a gyakorin se lehetsz őszinte.

Ezt csak azért írtam mert nem értelek Benneteket, de ezek szerint Ti sem engem.

Maradok őszinte híve mindenkinek.

2023. nov. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 TappancsMancs ***** válasza:
Például a sértegetést nem nemvezném őszinteségnek, noha az (is). Van, hogy valaki jellemzően sérteget másokat és őszinteségnek nevezi, miközben mások sértegetésnek, vagy kritizálásnak. A kérdező esetében ő meg magáról mondott valamit, de az is megfontolandó, mert figyelembe kell azért venni, hogy kinek és mit mondunk el, akár magunkról, akár másvalakiről. Ha várhatóan nem talál az őszinteség megértésre, akár magunkról szól, akár másvalakiről, akkor nem lesz jó hatása vagy magunkra, vagy egy másik emberre. Szerintem elég nagy horderejűnek kell annak lennie, amit még akkor is feltétlenül szükséges közölni, ha vitát és veszekedést kelt, csak ez szerintem lehet általános.
2023. nov. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!