Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi ostobaság és...

Miért van ennyi ostobaság és tévhit a pszichopata emberekről és miért keveri mindenki össze a szociopatával?

Figyelt kérdés
Lényegében azért érdekelne mert érintett vagyok, 18 éves lány, és pszichopatának nyilvánítottak januárba. És annyi ostobaságot látni, olvasni, hogy egyszerűen szánalmas. És zavaró is.

2023. nov. 8. 15:35
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért szeretném ha tisztáznánk valamit.


Aki antiszociális az még nem biztos, hogy pszichopata.


VISZONT (!) minden pszichopata antiszociális, persze többségük tényleg nem gyilkos, de antiszociálisan közelítik meg a dolgokat, míg ez sok esetben nem látszik rajtuk, de attól még antiszociálisak.


Lényegében olyan ez, mint hogy "minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár."


Tehát "minden pszichopata antiszociális, de nem minden antiszociális pszichopata."


A kérdező azért sem lehet nagy eséllyel pszichopata (kamu diagnózis), mert ilyen diagnózis, hogy pszichopata, olyan nincs. Valóban lefedi valamelyest az antiszociális személyiségzavar, de fentebb írtam, hogy mi vele a helyzet. Gondolj csak bele, hogy akik most börtönben vannak, azok mind antiszociálisak! Ezért vannak börtönben, de a pszichopaták aránya a börtönökben "csak" 20-25% (!), tehát 10 elítéltből max. 2 lehet pszichopata, a többi "csak" antiszociális, de ők még tudnak szeretni, ellentétben a pszichopatákkal.


Arról nem is beszélve, hogy a férfiak között sokkal több a pszichopata alapból, és a kérdező egy lány, igen, egy lány, egy 18 éves (!) lány.

A személyiségfejlődés 25 éves kor körül fejeződik be, ha valaki pszichopata, akkor már gyerekként is az volt (tehát problémás), de ők 25 éves kor után SEM változnak. A normális ember mutathat pszichopata viselkedésjegyeket úgy is, hogy nem pszichopata, csak még nem érett meg, a tinikor amúgy is a legintenzívebb korszak az egész életünkben.


Kizárt, hogy pszichopata vagy kérdező! Antiszociális még lehetsz ugyanakkor, mert a viselkedésjegyeik átfedést mutatnak a pszichopatákkal.


Attól, mert manipulatív vagy, meg sokat hazudsz például, attól még nem vagy pszichopata, ez egy idegrendszeri elváltozás, amivel születik az ember.


Nyugodtan kérdezz csak ha akarsz, ebbe a témába azért beleástam magam már 8-9 éve, úgyhogy tudom miről beszélek.


Egyáltalán mit kerestél te orvosnál?! Érted. :) Általában nem a valódi pszichopaták mennek orvoshoz, pszichológushoz, hanem éppen azok az emberek, akiket a pszichopata megnyomorított lelkileg.

2023. nov. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!