Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki csak a hűtőben/kamrá...

Ha valaki csak a hűtőben/kamrában/garázsban szenved a hoarder (kényszeres gyűjtögetés, ki nem dobás) betegségtől, az lehet rosszabb, vagy ez valami enyhe verzió?

Figyelt kérdés
Tehát maga a ház nem áll halomban szeméttel, csak bizonyos elviselhetőbb részei, amik a kívülállónak nem feltűnők.
2023. nov. 12. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Van munkatársam, aki ilyen. Hiába teszünk rendet, kéri meg a felettes a rendrakásra, pár hét/hónap, és ugyanott vagyunk.

Nem enyhe verzió ez sem. Aki nem szereti a reendetlenséget, annak egy ilyen mellett bünti az éet - bár aki gyűjtöget, annak is megvan a saját logikája.

2023. nov. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Az egyik kolléganőm az irodában halmozza fel a szarjait, mert a férje otthon nem viseli el. Azzal hozott be először pár dobozt, hogy délután viszi el, ez kb 4 éve volt, azóta én be nem megyek az ő irodájába, minden van ott. A főnökség elnézi neki, a nő is arra fogja, h minden kell a munkájához, de van egy halom befőttes üveg tető, meg felhengerelt kartonok, ami rohadtul nem kell a munkához.
2023. nov. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%

Amíg kontroll alatt tartja valamennyire, az jó. Baj van ha mar ösvényeken kell járni a házba, beúszni a lom közt.

En mindent amit nem használok, eladom a marketplacen, ha nem akarnak penzt adni érte, ingyen elajandekozom.

Ajtóig jönnek, itt veszik át, nem kell vigyem sehova! Kényelmes.

Mikor új szőnyeget rendeltem, eladtam a régieket apró pénzért , csak ne álljanak a sarokban, pedig 2 évesek voltak. De irtózom a halmoktól, a “majd jó lesz valamire ruháktól.

Csak az utóbbi hónapban elajándékoztam 2 helly hansen kabátom mert nem hordom, full jók voltak, konyhaszékeket 4 darabot mert újakat rendeltem , csomó cucc kb 80 kiló ment a textil leadóba kb 1,5 év alatt.

Foteleket adtam el, táskák amiket nem hordok.

Hogy a lakás legyen áttekinthető es szabadon áramoljon a csi.

Pincémet átadtam a szomszédoknak, tehat nincs is hol gyűjtsek.

Es nem is akarok.

Ha veszek 5 új zoknit, 3 régit biztos kidobok. Haziruháim is új tréningek, sportcuccok de nem draga ilyen hennes o mauritz. Utálom a port a koszt a gyűjtést, a lomokat es azok kerülgetését lehet azert mert szegeny nagyanyám volt olyan. Minden egyszer jó lesz majd felkiáltással meg volt gyűjtve.

Volt ferjem se szívesen vált meg a dolgaitól, de nem szemetet gyűjtött, es azonkívül épített az udvaron kulön egy kis sufnit a dolgok tárolására, nem a házban tartotta a dolgokat.

Viszketek a gyűjtestől

Ma lattam egy szőnyegem a sarokban, amit egy eve rendeltem es azóta újat vettem, es tudtam hogy soha többet nrm fogom letenni. Feltettem a marketplacere, jelentkeztek vagy 20 an, abból 5 volt komoly vevő es el is adtam , 20 euróért. Igaz, 90 ért vettem, rafizettem, de nem is fogja itt a port. Meg 2 ev a sarokba es mar senki nem adott volna érte penzt

2023. nov. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Ja es a textil leadóba azert vittem a cuccokat mert akkor meg nem tudtam hogy a marketplacen el lehet ajándékozni es elviszik ők, nem kell cipeljem, hordjam sehova
2023. nov. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Az a baj,hogy ha mondjuk szeretsz barkácsolni vagy főzni, máris tele lesz a szirszarokkal a garázs,kamra,hűtő. Mondjuk tényleg előfordul,h pont az kellene,amit kidobtál. Én mondjuk minden felesleges dolgot kidobok...aztán rohangálok át a szüleimhez,hogy adjanak kölcsön dolgokat :D szüleimnél minden IS van a garázsban és hűtőben. Szóval nem tudnám nagyon elítélni,hogy ők kevés dolgot dobnak ki.
2023. nov. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Vannak fokozatok, valószinűleg a skála alsó fokait a legtöbb ember eléri. Más az ha valaki értékes működő esetleg egyszer még hasznosítható tárgyat nem dob ki, meg az amikor konkrétan szemetet gyűjt valaki. Például szétszakadt zacskot, törött vázát, szakadt piszkos ruhát, romlott ételt. A legszélsőségesebb állapot, mikor már valaki az ürüléket is gyűjti.
2023. nov. 13. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy pasim, ő kb ez volt. Egy 1,5 szobás lakásban lakott, és plafonig volt neki minden helyiség hülyeségekkel. Minden héten ment vásározni, és 3-4 szatyor holmival jött vissza, még a WC mellett is mindenféle hülyeségek voltak, pl gyufásdobozok egymásra pakolva, vagy üres festékes tubusok, stb. Az ajtót alig tudta kinyitni. Ma már nem tudom hol tarthat.
2023. nov. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!