Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok az olyan társról...

Mit gondoltok az olyan társról egy rövidebb ideje tartó kapcsolatban, hogy tőletek kér kölcsönt és nem a szüleitől?

Figyelt kérdés

A párommal fél éve vagyunk együtt, és érdekes dolgok derültek ki róla. Van egy csomó tartozása a ház felé, kifizetetlen számlái, a lakásszerződését felmondták, hitelből költözik, és a hitel sem elég mindenre, utána hetekig semmi pénze nincs.


Támogatnátok a párotokat, ha ilyen helyzetbe kerül?Mit gondoltok arról, aki úgy költözik, hogy hitelből, de nem hajlandó bizonyos sztenderdekről lemondani?



nov. 16. 20:59
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Illetve szerintetek ilyenkor nem a szülő/rokon felelőssége támogatni valakit, ha bajban van? Nekem szüleim mindig segítettek, míg talpra tudtam állni. Annyira jó lehetett az én helyzetem?
nov. 16. 21:17
 2/14 Kitana. ***** válasza:
100%
Nem, eszem ágában sem lenne. Nem terveznék vele komolyan, ha ennyire nem tudja kézben tartani a pénzügyeit.
nov. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem támogatnám, nem bocsátkoznék vele bármilyen pénzügyi tranzakcióba, de össze sem költöznék vele.


Legfeljebb rendszeres szexpartner státusz jöhet szóba elkülönült életvitel fenntartása mellett.

nov. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Katona Dius ***** válasza:
93%
Ahogy az előzők. Tuti nem adná vissza, nem lenne miből. Illetve gondolkozz el azon, kell e egy ilyen kapcsolat. Ha össze költöztök egyszer, akkor úgy élni, hogy valamiért sosincs pénz és csak a tartozások halmozódnak. Legrosszabb esetben egyszer csak lelép és a nyakadon hagy minden tartozást. Sajnos láttam ilyet, nem is egyet.
nov. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ti szakítanátok emiatt? Vagy hagynátok, hogy megoldja egyedül?
nov. 16. 23:01
 6/14 Katona Dius ***** válasza:
90%
Hagynék neki pár hónapot. Ha azt latom, hogy nem halad előre, nem változik semmi, akkor hagynám a fenébe. Ha azt látom, hogy igyekszik rendezni a tartozásait, akkor átgondolnám a helyzetet.
nov. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakinek rendezetlen pénzügyei vannak, és fizetési nehézségei a hitel(ek)kel kapcsolatban az az egyik legnagyobb "red flag" a párkapcsolat szempontjából - nagyon nagy óvatosság szükséges.


Tartós kapcsolat részemről ebben az esetben kizárt, amíg nem rendeződnek 100%-ban a pénzügyei.


#5 egyébként, igen, ez simán lehet szakítási ok, ha arra kerül sor, különösen, ha nem vagytok régen együtt.

nov. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az előző párom adósságba csalt, én hülye belementem annak idején. Pár éve már ezt a tartozást nyögtem máról a holnapra élve albérletben egyedül, két állásom volt, hogy vissza tudjam fizetni. Ebben az állapotban ismertem meg a férjemet. Nem mondtam neki, hogy hogyan élek, idővel látta, hogy folyton üres a hűtőm stb. Rákérdezett, elmondtam neki, hogy mi van. Mégis mellettem maradt, kérés nélkül segített. Ketten összeszedtünk engem és ma már a pénzügyekkel is egész jól bánok, nincs adósságunk, mindenünk megvan. Sosem felejtem el, hogy nem hagyott a sz@rban annak idején.
nov. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem mindegy, hogy mi miatt van a másik bajban, de az intő jel, hogy nem hajlandó lejjebb venni a megszokott színvonalából, hogy hamarabb letudja az adósságát. Ha függőség miatt adósodik el, vagy azért, mert képtelen bánni a pénzzel (és tanulni se hajlandó), az nekem a nagyon nem kategória.
nov. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ne lehúzzon már a párom a saját javára...az nem társ.
nov. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!