Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudnak írni az...

Miért nem tudnak írni az emberek ?

Figyelt kérdés

Egyszerűen elszomorít, hogy egyes emberek, szó szerint nem tudnak írni.


Nem arra gondolok, ha lemarad egy vessző, vagy egy írásjel, hanem amikor már konkrétan azt se érted igazából mit akart mondani az illető.


Például: tes vér em

Ako

Szer ecc

Tucc


És nem hiszem el, hogy ezt egyesek komolyan gondolják.



nov. 18. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Én intuitív módon vagyok jó helyesíró, így nem áll módomban leszólni őket. :D
nov. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Anno én sem tanultam a helyesírási szabályokat, egyszerűen csak mentek a gyakorlatban. Egyébként találkoztam már ilyen botrányosan író emberekkel élőben is, ott meglepően artikuláltan fejezték ki magukat.
nov. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

Az átlagember még idomított kutyának sem jó.


28/f incel

nov. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagyok egy nagy nyelvtannáci, de amit egyesek írás néven művelnek, az már tényleg szégyen. Az egy dolog, h helyesen nem tudnak írni, én is csomót hibázok, de hogy sokaknál még azon is elgondolkodom, h egyáltalán magyarul ír e az illető, az már durva.
nov. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Érdekel a munka hol van hejileg
nov. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Részben azért, mert alfanabéták, más részben pedig azért, mert abban a tévképzetben élnek, hogy jópofa dolog - gyökérként viselkedve - nem tisztelni a kommunikációs partnert.
nov. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok ember funkcionális analfabéta, sok embert meg minimálisan sem érdekli.

Odahány valamit, jó lesz az.


Nulla tisztelet a másik irányába - igen, a jó helyesírás alapnak kellene legyen.

nov. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Mert ma már nem szokás könyveket olvasni. Amikor megtanultam olvasni, rászabadultam a könyvekre. A helyi könyvtár gyerek részlegén kezdtem, utána nem volt megállás, ifjúsági regények és így tovább.

Így az osztálytársaknál mindig előrébb tartottam, például ők még szótagoltak, én meg már folyékonyan olvastam.

Meg ugyebár könyvekből automatikusan ragad az íráskép, így a helyesírás is adja magát.

Mindamellett, ma már mintha több lenne a mindenféle mentális probléma, amikor valaki nem is képes rendesen írni, olvasni.

nov. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem is olvasnak valami sokat manapság az emberek, illetve a kézzel való írás is kezd egyre inkább kiszorulni a mindennapokból, mert ott van mindenkinél a telefon, laptop és társaik, azon meg úgyis ott van az autokorrekt, a helyesírásellenőrző. Pedig, szerintem, elég alap dolog, hogy legalább a saját nyelvükön tudjunk jól kommunikálni írásban és szóban is. Jó, néha nekem is becsúszik 1-1 hiba, de arra a "teccő'!" szintre sosem fogok lealacsonyodni.


Meg azért van benne nemtörődömség, igénytelenség, meg, sajnos, azért elég sok analfabéta is van ebben az országban. Tapasztalataim szerint pedig pont, hogy az utóbbiak száma nő, méghozzá elég vészjóslóan.

nov. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!