Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet csinálni egy ilyen...

Mit lehet csinálni egy ilyen barátnő apukával?

Figyelt kérdés

Rólam annyit kell tudni a történetben, hogy programozóként dolgozok, és ilyen egyetemet is végeztem. A barátnőmmel 2 éve vagyunk együtt, az apjának meg 2 végzettsége van, kőműves meg autószerelő. És akárhányszor elmegyek hozzájuk, és beszédbe elegyedek az apjával, 2-3 mondat után oda lyukadunk ki, hogy nekem nekem milyen kva jó, hogy otthonról dolgozok, és hogy 10-kor kelek, ő meg hajnal 5-kor kel, és megy egyből falazni. És hogy mennyire nem férfias az, ha valaki 10-kor kel. Vagy hogy tudom-e hogyan kell villanyt szerelni? Ha nem, akkor miért nem? Tudok-e glettelni? Miért nem megyek és segítek neki falazni?. Folyamatosan ilyenekkel bombáz, és közben van egy jó nagy önelégült vigyor az arcán.


Még az elején próbáltam vele jóban lenni, volt, hogy elmentem segíteni neki, de nem lehet kb. megfelelni neki, mindig neki kell az okosabbnak lennie. Abban bíztam, hogy megváltozik idő után, ha megismer, de nem, semmit nem változott a 2 év alatt. Sose kérdez rólam, hogy velem mi van, csak az a fontos, hogy nem értek a fizikai munkához, és milyen életképtelen vagyok. Gondolkoztam már, hogy visszaszólok neki, hogy figyelj, tanulj meg programozni, vagy menj végezz el egy egyetemet. De eddig nem vitt még rá a lélek, mert félek, hogy besértődik, és nem szeretnék rosszba lenni a szüleivel. Viszont mostanában kezd olyan fárasztó lenni, hogy 2 év után ezeket nyomatja folyamatosan nekem.



nov. 29. 21:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%

Valószínű egyrészt büszke arra, hogy kétkezi munkával keresi a pénzt, és így épített fel magának meg a családjának egy hátteret, másrészt gondolom, ahogy a korabelieknek, az informatika egy bűvészkedés, és nem tartják semmire. Nem rosszindulatból csinálja, egyszerűen így látja a világot.

Had legyen mindenben okosabb, had érezze, hogy ő többet tud, mint te. Valószínűleg lehet benne egyfajta kisebbségi komplexus is, amit így szeretne csillapítani, de ne vedd szerintem ezt magadra, főleg mert a barátnőd édesapájáról van szó. Nem kell neki eltűrni semmit, ha elmegy a sértegetésig, szerintem simán szereld le, de komolyan sem kell ennyire venni, az ő korosztálya ilyen. Az én szüleim már 60 fele vannak, a párom UX designer, és a mai napig valamiféle varázslásnak hiszik, amit csinál, nem azért mert nem intelligensek vagy nem értelmesek, hanem mert egyszerűen ők nem ebben nőttek fel, nem tudják, mennyit kell ehhez tanulni,stb. Egy ideig ő is ezen rágódott, de aztán elengedte.

nov. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
16%
HA egyébként bírod a fatert és hosszú távra tervezel mert jól megvagytok a lánnyal próbáld meg szabadidődben elsajátítani amiket ő tud, esetleg kérd meg hogy tanítson valamit
nov. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
27%

Azért egy pasinak illik tudni elintézni azokat, amit a csaj apja kérdezett.

Itt te tartod többre magad nála, pedig pont kevesebb vagy.

nov. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm, igazad van. Valószínűleg akkor ezt fogom csinálni továbbra is, elengedem ezt az egészet.


#2 De őszintén engem nem érdekel, és nem is szeretném elsajátítani. És nem is értem, hogy miért előfeltétele egy jó kapcsolatnak az hogy érdekeljen az amihez a barátnőm apja ért. Nyilván őt meg az én munkám nem érdekli, de nem is várom el. Annyi mindenről tudnánk beszélgetni, de vele semmiről sem lehet, csak az ő munkájáról.


#3 Glettelni meg falazni? Meg villanyt szerelni alapkövetelmény? És miért tartanám többre magam nála? Én csak beszélgetni szeretnék vele normálisan.

nov. 29. 22:04
 5/26 anonim ***** válasza:
11%

Meg beszólni hogy menjen egyetemre mi?

szegény barátnőd.

nov. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
11%
valószínűleg nem az első ilyen kis jajdeértelmiségi pénisz vagy, akit a lánya hazacipelt boldogítani a családot... te nem nézed le, de azért húdemennyivel több vagy nála, az a buta munkás biztos nem tudna megtanulni programozni... súgok, nem téged nem bír az apa, csak az idegeli ki szegényt, hogy ennyire nem számít a lányának, pedig az ő kényes kis seggét is ő juttatta el odáig, hogy őinformatikussága szóba állt vele...
nov. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Jézus, mi történt itt XD Itt csak ő szólogat be nekem, ti szerintem másik kérdésre akartatok válaszolni.
nov. 29. 22:24
 8/26 anonim ***** válasza:
0%

Majd felfogod hogy a hiba benned van. :)

Ha hú de intelligens lennél, megértenéd hogy ő más korban nevelkedett, mások az értékrendjei.

Te csak az agyad játszod, gondolom fiatal huszonéves lehetsz. :)

nov. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Kérlek magyarázd el hol a hiba bennem, vagy ha már itt vagy, azt mond meg, hogy te hogy cselekednél a helyemben, hadd tanuljak. :) És mivel játszom az agyam? Egyik kérdésemre se válaszolsz, csak random dobálod itt a szövegeket...

Másrészt minden családtagjával jól kijövök, a tatájával és a mamájával is. A nagyszülei pl. nagyon érdeklődőek, sokat tudok velük mindig beszélgetni. Úgyhogy ez inkább személyiségfüggő...

nov. 29. 22:40
 10/26 anonim ***** válasza:
52%

Pont a két véglet vagytok, a szellemi és a fizikai, az egyiknek a másik nem munka és fordítva.

Megnézném, mikor reggel 5kor állsz apóssal a tégla kupac mellett és kevered a maltert.

Szerintem ott adná fel, többet nem piszkálna 😂

nov. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!