Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet csinálni egy ilyen...

Mit lehet csinálni egy ilyen barátnő apukával?

Figyelt kérdés

Rólam annyit kell tudni a történetben, hogy programozóként dolgozok, és ilyen egyetemet is végeztem. A barátnőmmel 2 éve vagyunk együtt, az apjának meg 2 végzettsége van, kőműves meg autószerelő. És akárhányszor elmegyek hozzájuk, és beszédbe elegyedek az apjával, 2-3 mondat után oda lyukadunk ki, hogy nekem nekem milyen kva jó, hogy otthonról dolgozok, és hogy 10-kor kelek, ő meg hajnal 5-kor kel, és megy egyből falazni. És hogy mennyire nem férfias az, ha valaki 10-kor kel. Vagy hogy tudom-e hogyan kell villanyt szerelni? Ha nem, akkor miért nem? Tudok-e glettelni? Miért nem megyek és segítek neki falazni?. Folyamatosan ilyenekkel bombáz, és közben van egy jó nagy önelégült vigyor az arcán.


Még az elején próbáltam vele jóban lenni, volt, hogy elmentem segíteni neki, de nem lehet kb. megfelelni neki, mindig neki kell az okosabbnak lennie. Abban bíztam, hogy megváltozik idő után, ha megismer, de nem, semmit nem változott a 2 év alatt. Sose kérdez rólam, hogy velem mi van, csak az a fontos, hogy nem értek a fizikai munkához, és milyen életképtelen vagyok. Gondolkoztam már, hogy visszaszólok neki, hogy figyelj, tanulj meg programozni, vagy menj végezz el egy egyetemet. De eddig nem vitt még rá a lélek, mert félek, hogy besértődik, és nem szeretnék rosszba lenni a szüleivel. Viszont mostanában kezd olyan fárasztó lenni, hogy 2 év után ezeket nyomatja folyamatosan nekem.



nov. 29. 21:17
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Nekem semmi bajom sincs a fizikai munkával. Soha egy rossz szót nem mondtam rá, mivel pont tudom milyen, a diákmunkás koromban sokszor címereztem 12-14 órákat 40 fokban. Amikor meg elmentem vele dolgozni, akkor pont ez volt. 5-kor keltünk, 6-ra már kint voltunk az építkezésen. És este 8-ra értünk haza. De akkor is, mindig random beszólogatott valamit folyton.


A másik, hogy nem értem, mire való ez? Miért kell nekem bármit is bizonygatnom neki? Mert én vagyok a fiatalabb?

nov. 29. 22:45
 12/26 anonim ***** válasza:
0%

Ez pont olyan vita, mint amikor egy sikeres nőnek nincs ideje főzni, és bejárónője van.

Az már nem nő.

Más világ vagytok.

Gondolom a lányát se zsarolják, hogy veled legyen.

nov. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Nyilván nem zsarolják. De hát akkor úgy látszik, hogy erre tényleg az az 1 megoldás, hogy elengedem. Pedig engem tényleg zavar, hogy nem tudjuk megtalálni a közös hangot.
nov. 29. 22:49
 14/26 anonim ***** válasza:

Mire jó, kérdező..?!

Ő abban a világban él, ahol a férfi akkor férfi, ha mindent megcsinál a ház körül.

Az ő pici lányának meg a legjobb kell.

De szerintem csak szívja a véred.

nov. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Engedd el, nem vele élsz együtt, hanem a lányával.

Ha tudsz jól poenkodni, vágd oda, milyen volt ma 5kor kelni? Persze, nem sértően, viccesen.

nov. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
20%

Mutass pici érdeklődést, esetleg a neten olvass a témáról, hogy elméleti síkon tudj vele beszélgetni.

Nekem ért annyit anno a barátnőm, hogy megtanúltam érte pl kapálni, gyomlálni, mert ez érdekelte az apját.

És joghallgató voltam, de megtettem.

nov. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Ilyen buta prolihoz nem mennék.

Nem kötelező a párunk mérgező családtagjaival kapcsolatot tartani!


Egyébként irigy!

Korán kell kelnie, buta, kétkezi munkát végez, amire bárki képes, nem kell hozzá éveket tanulni, és nem is keres annyit, mint te.


Az ilyen emberek a saját gyerekeiket is csak lehúzzák.

nov. 30. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

#17, te kevered a szezont a fazonnal.

Egy normális szaki évekig tanulja a szakmát, és nagyon jól keres!

Nyilván olcsójános vagy, és ha szükséged van szakira, akkor a legolcsóbbat hívod, mert ahhoz nem kell tudás, majd meglepődsz, amikor sz@rt ad ki a kezéből.

nov. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

#18


Letojom azt is mennyit keres, egy programozónál, mérnöknél nem jobban.


Te a vállalkozókról beszélsz, alkalmazottként ezek a szakmunkás emberek egy bérrabszolgák, általában napi 10-12 órát dolgoznak, hidegben, melegben, még más egy fűtött/klimatizált szobában.


Egy mérnök fizetésének kétszereséért sem éri meg csinálni.

Igényes, magára adó ember nem is ebben látja az élet értelmét, hogy büdös, koszos legyen, egész életében, és leharcolt legyen.

Egyszerűen ezeknek az embereknek nem sok igénye van, általában alkoholisták is.

Tudom, mert Apám ilyen helyen dolgozta az életét, 90% alkoholista.

Nem csoda, hiszen egy ilyen élet egyenlő a szenvedéssel, akármennyit kereshet vele.

nov. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

A párom építőipari VÁLLALKOZÓ. 5kor kel, és 7előtt már az építkezésen van ő is, van, hogy már a melós előtt odaér.

A vállalkozó sem alszik 10ig, azért mert nem maltert kever.

nov. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!