Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szenzoros zavar kontra ADHD...

Szenzoros zavar kontra ADHD tünetek felnőttként. Mit lehet tenni, hogy lenyugtassam magam, ha nincs az életemben csend egy ilyen ember miatt ?

Figyelt kérdés

Röviden: heti 20 órát tömegközlekedem, ami cseppet sem csendes vagy nyugtató dolog általában persze vannak kivételek.2021-ben a Covid utáni újrafelpezsdüléskor pánikrohamaim voltak az irgalmatlan tömeg és az átalakított rossz tömegközlekedési rend miatt, amitől irtó problémás lett eljutni A-ból B-be, sajnos gyalog és bicajjal is nagyon messze van tőlem minden.A saját problémáim miatt depressziós lettem, Scippát szedtem 1,5 évig leraktam a mellékhatasai miatt.


Nagy váltások jöttek:


1. Új stresszesebb meló, de dupla fizu, emiatt utazom sokat.

2. Új kapcsolat, szerelmesek vagyunk nagyon, nem alszunk sokszor eleget, de tudom ez se tart örökké így kiélvezem. :D


Harmadik meg ... Mint egy ménkűcsapás...


10. Lakótársammal élek együtt most (sajnos nekem nem adatott meg a stabilitás ebben mindenkivel más miatt váltak el útjaink), egyik barátnőm ő, megkért, hogy itt lakjon nálam, ezzel együtt sajnos a 2. Olyan lakótársam lett, aki hozzám hasonlóan nagyon bagoly típus és egyszerűen kiborulok ettől, hogy nincs énsávom, csendsávom, nyugisávom, még este sem amikor hagynánk egymást békén inkább...


Ő még egyetemista, ADHD gyanús és nincs annyi szociális érzéke, hogy alkalmazkodjon hozzám legalább pár dologban a saját lakásomban, vagy egyáltalán megkérdezze mi lenne nekem jó, ha már itt lakhat és ez kiborít azért is mert morális taplóságnak érzem, hogy eszébe se jut megkérdezni a napirendem, a hetirendem, ha már én engedtem be ide.


Mintha az anyja lennék, nem jut eszébe kipakolni a mosogatógépet ha épp egész nap ráérne kb., nem viszi le a szemetet, akkor se ha látványosan otthagyom az orra előtt, de ha már eszébe se jut kipakolni a mosogatógépet legalább a mosogatót jól telerakja, amitől nyilván ideges leszek mert egy tésztát nem tudok leszűrni, ha nem pakolok helyette is, mert ő neki oké ha 2-3 napig ottmaradt...


Ma szóltam ezért, együtt beraktuk a mosogatót reggel, de estére, mikor hazaérek 11-kor, a tiszta cuccok nincsenek kirakva megint, a szemét mellé került egy másik zsák levitel nélkül, és hiába tudja mikor érek haza minden csütörtökön, emellett még be volt foglalva a fürdő már megint általa, holott nagyon nagy dolog lenne ha eszébe jutna hogy én is létezem, és elmehetett volna előbb, mert már szóltam ezért is.


Nem viccelek, 3 napja ugyanabban a percben vonult be a fürdőbe, amikor én a konyhában vizet ittam és utána fogat akartam mosni. Mindezt éjfél előtt pár perccel... Amikor már rég aludnom kellett volna nekem is, de zajt csapott és csak be akartam jutni a fürdőbe végre, mert egészen addig járkált és én unom már kerülgetni.


Nem akarok teátrális lenni, de szerintem ez egyszerűen beteges, hogy valaki mindig akkor van útban, amikor csinálnom kéne a dolgaim, a kis rutinjaim, amik 5 éve beálltak már és nem a gyerekem ő, hogy magammal küzködve alkalmazkodnom kellene az összes változáshoz, hogy nincs terem, amit azzal generál, hogy eszébe se jut szabaddá tenni a tereket hogy ne kelljen folyton egymás útjában lenni egy kicsit.


Éjfélkor elmegy aludni de az meg megint beteges H hajnal 1kor azért vagyok ébren mert szükségem van a csendre, mert végre nem pattog már, mint egy kecske.


Ennyi kilómétert 3 ember nem tesz meg egy este alatt ahány felesleges 0 hatékonysággal működő kört lezavar. Legalább arra meg tudtam kérni hogy vigyen be magával vizet, mert irgalmatlan hányszor futott ki csak kortyolgatni, meg pisilni menni mindig. Iszonyatos ez a hiperaktivitás és szervezetlenség kívülről nézve, hát még a belső feszkó milyen lehet így.


Nálam mindig is alap volt, ha másokkal élek együtt, akkor nem idegesítem őket azzal állandóan, hogy sosem vonulok be a szobámba hagyni a másikat is "levegőt venni" már az ingatlanban. Tudom, ő 0 énidős családban nőtt fel, mert sokgyerekesek és ő a legidősebb. Neki furcsa ha valaki introvertált és ezt megértem. De én a fejletlen régi diagnosztika ellenére tudom H szenzoros zavaros gyerek voltam, ma már azt is hogy ez felnőttként sem múlt el és örökíthetem.


Nekem emiatt is többet ér a barátságunk annál, minthogy az együttélésre képtelen részével és a hiperségével küzdjek minden nap, csak közben meg ha kocsit akarok, akkor kell az az extra pénz és a párommal most nem tudunk összecuccolni, tök tanácstalan vagyok.



dec. 1. 01:13
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Párom megért mert neki is vannak ilyenjei. Agorafóbiás gyűlöli a buszokat meg a plázákat, van pár kényszeres dolga (kinek nincs) és szüksége van énidőre.


Rettegek mi lesz ha egyszer gyerekem lesz és örökli anyai ágról az ADD/ADHD-t. Nekem inkább apai ágról autisztikus beütéseim vannak, apukám Aspergeres.

dec. 1. 01:16
 2/28 A kérdező kommentje:
Sokkal egyszerűbben kezelek autis embereket mint hipereket. Volt egy kolléganőm, mindenen pattogott, mindent szóvá tett, keverte a sz**t, ő tudta magáról hogy ADHDs és kerekperec meg is beszéltük egymással hogy nekünk egymás háklijaihoz nincsen türelmünk.
dec. 1. 01:18
 3/28 A kérdező kommentje:
Csak én ezt hogyan adjam be ennek a lánynak, mert nem kérhetrm meg H korábban aludjon max. Arra hogy az "énsávomban" ne menjen már el fürdeni, mert ezen a nap végén tényleg iszonyat kivagyok már hullafáradtan.
dec. 1. 01:20
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi van ha megkéred, hogy költözzön el? Meg lenne oldva a probléma..én nem kerülgetnék senkit.
dec. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

"Iszonyatos ez a hiperaktivitás és szervezetlenség kívülről nézve, hát még a belső feszkó milyen lehet így."

Figyi, őt ez nem zavarja ám, csak téged! :D

Ha ez neked ennyire problémás, csak költözés lesz a megoldás, mert olyan szinten kéne alkalmazkodnia hozzád, ami szerintem neki nem fog menni. Itt nem pár megoldható apróság zavar téged, hanem az egész lénye kb.

dec. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

De sajnos neki kell költöznie, mert ő az én lakásomban él. Tényleg csak kis adagokban lehet elviselni. Sajnos mindig zavarni fog, hogyha nekem 27 éve 11 és éjfél a fürdési sávom, akkor ne akadályozza meg, hogy bemenjek, amikor én akarok, mert ez az én életritmusomnak túl fontos. Nem tilthatom meg neki, hogy fürödjön, megkérni megkérhetem, hogy alkalmazkodjon az én idősávjaimhoz de motivált nem lesz tekintettel lenni rám...


Sajnos együttéléskor nem barátnak kell lenni, hanem egymás életvitelét meg kell tanulni kezelni. Ő nem idegesíti magát azon, hogy alkalmazkodjon, én viszont felidegesítem magam azon, hogy eszébe sem jut tekintettel lenni rám.


Pedig én tettem neki szívességet azzal, hogy ideengedtem. Emberileg nekem ez nem fér bele ,ha odamegyek valakihez, mert megkérem rá és le is sz*rom a másik igényeit, ez akkora élősködő taplóság hogy kiborít. Ő szerinte rendben van. Én viszont nem tartozom neki semmivel. Sem az idegrendszeremmel, sem az időmmel, mert egy együttéléskor nem házasok vagyunk, csak meg kell oldani.

dec. 1. 11:11
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ez mitől barátsag, ha valakiről így beszélsz. Ismerd be magad előtt hogy gyűlölöd, és rakd ki.
dec. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Mutasd meg neki ezt a kérdést, hogy hogy szarozod idegeneknek az interneten, garantálom, hogy magától elkezd majd pakolni.

Egyébként értelek, te is olyan háklis vagy, mint én, csak azt kellene felfogni, hogy nekünk nem való lakótárs.

dec. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Nem hiszek ebben 8 olyan emberrel együtt lehet lakni aki tiszteletben tartja a fürdőhasználatot-konyhahasználatot és hajlandó egyfajta időbeosztáshoz tartani magát. Ergo nem érdekel, hogy éjfélkor fürdik, de amikor én akarok menni a saját sávomban, akkor reggel és este is iszonyat kellemetlen ha nem tehetem. Lekéstem emiatt egy vonatot is, elég nagy baj lett belőle. Legalább 3x elmondtam neki, hogy mikor kell vonatra sietnem. Azt is hogy 11kor már aludnom kéne. Egyik se érdekli. Na én csak az ilyen emberekkel nem tudok élni.
dec. 3. 12:42
 10/28 anonim ***** válasza:
50%
Egyedul van a lakásban a barátoddal?
dec. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!