Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gáz ha valaki még 25...

Miért gáz ha valaki még 25 fölött is a szüleivel él?

Figyelt kérdés
Mondjuk betegek a szülei és ápolásra szorulnak.ezt senki nem nézi csak azt hajtogatja mindenki hogy 25 felett nem önálló valaki akkor az gáz.
dec. 3. 10:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%
Nem az a gáz, ha otthon élsz, hanem hogyha ők tartanak el és te magadat nem tudod és nem is vagy motivált ennek érdekében.
dec. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
91%

Én is egy ideig a szüleimmel éltem, soha nem éreztem gáznak, főleg mert így segítettem őket.

Szerintem ennek is több változata van és azt szokták gáznak gondolni, aki otthon él a szüleivel és ki van nyalva a s*gge. A jó ember például nem tud főzni, nem takarít, nem vásárol be, stb.

Az önállóság hiánya az, ami taszít egy nőt, mert nem pótanyuka akar lenni egyikük se.

33/F

dec. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
96%
Miért lenne gáz?
dec. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

Sokak szerint gaz, mert apu anyu meg 4db nagyszulo vett nekik / eltartjak oket meg 30 - 35 evesen is ha nem 40 evesen is. Auto, lakas jo helyen, jo fizu, haverok, feleseg/baratno/alkalmi tokmindegy, megy nekik az elet.


Es mar onmegtevesztesben elnek, hogy ok onalloak. Ezert lenezik azokat akik otthon elnek a szuleikkel 30 evesen meg 35, mert ok meg lehet nem rendelkeznek annyi (nagy)szulokkel, nincs nekik akkora jovedelmuk, nincs tamogatasuk, meg diplomasan sem legyen az a hires IT 3 millio netto.


Mert egy normalis lakasnak az ara BP-n ahol lehet gyerek, gyereket eltartani, feleseg, tehat erted, csaladot eltartani, fenntartani, egy akkora meretu lakas az kb ha 1 - 3 gyerek maris 70 - 100nm lakas. Az also hangon meg kerul minimum 100 millioba, egy regi epitesu, es a felujitasokrol nem is beszeltunk. Egy uj epitesu ahol rendesen van vizvezetek stb. Ott mar 120 - 150 millio a minimum. Lehet mar a netto 3 millios ITs gyakoris is huzna a szajat erre.


Egyebkent akkor legyen mindenki egesz eleteben egyedulallo mert nincs penz lakasra es menjen videkre krumplit hamozni? Egyebkent mar ott is szurrealis lakasarak szoktak lenni. Egyszeruen nem lehet lakashoz, hazhoz jutni. Az regen volt amikor szoszerint par szazezer volt egy 3 emeletes II. keruleti haz, talan egy par millio. De ezt mindenki tudja, szocializmus jo volt, szar lett.

dec. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
24%

"25 felett nem önálló valaki akkor az gáz." Mondjuk ha otthon élsz, attól még lehetsz önálló. Szerintem nem lehet azt kijelenteni, hogy aki otthon él, az nem önálló. Mármint, ez nem ilyen fekete-fehér.


Szerintem az nem jó, ha valaki otthon él felnőtt emberként, és a szülők kiszolgálják, mintha egy király lenne, és közben a "gyerek" még a minimumra sem képes. Na, szerintem ott problémák vannak. Viszont alapjáraton véve az, hogy valaki otthon él, nem egyenlő avval, hogy nem önálló.

dec. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
99%
A 11:15ös tökéletesen leírta. De mintha ezt nem vennék figyelembe.
dec. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
23%

Mondjuk 4es torzít rendesen a lakás kapcsán.

Mégis miért kellene egy egyedülálló 25 éves fiatalnak (legyen nő vagy férfi) egy akkora lakás amiben 1-3 gyerek felnevelhető? mmmmminek?

Ha egyedül él, legyen akkora lakása ami ennyire megfelelő. Ha összeköltözik valakivel, akkor legyen akkora a lakásuk ami 2 főnek elég.

és ha jönnek a gyerekek, akkor legyen akkora lakása, amiben elférnek a gyerekek is. De ezt már nem egyedül kell összerakja és nem is 25 évesen.

dec. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

3-mas


mert itt ennél a kérdésnél is azt irja mindenki


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..

dec. 3. 11:45
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

#7


Garzont se lehet fenntartani minimálbérből, lakni viszont az utcán nem lehet.


Magyarországon az emberek többsége pedig nem keres sokkal többet a minimálbérnél.


A családosokat pedig mások tartják el, ugyanis önerőből nem futná 2 szintes családi házakra, még 2 fizetésből sem.

dec. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

9

Garzont nem lehet fenntartani minimálbérből? Én 2.5 szobás, 48 m2-es lakásban lakom és a rezsije 30 rugó. Egy 35 m2es, másfél szobásnak 20-30 között van a rezsije.

Miért is nem lehet ezt fenntartani? Ennél olcsóbban gyakorlatilag nemigazán lehet lakni..


És nyilván vannak szegény emberek. De ők jellemzően nem is 2 szintes családi házban laknak.

dec. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!