Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akiknek "kötelező" anyósékkal...

Akiknek "kötelező" anyósékkal együtt karácsonyozni,hogy élik meg,hogy nem csak a szűk családdal ünnepelnek?

Figyelt kérdés
Értem ezt a kérdésemet úgy,hogy nem a legjobb,de nem is a legrosszabb a kapcsolatunk anyósomékkal,de minden karácsonyt nálunk töltenek,van hogy csak január első hetében mennek haza.Nálunk nincsenek karácsonyra megszokott ünnepi menük,de mióta nálunk töltik az ünnepeket,azóta elvárják hogy pl.halételek,töltött káposzta stb...meglegyen,de ne rendeljük,hanem én készítsem el.Az ittlétük alatt kiszolgáltatják magukat,férjemmel 3 gyermekünk van,egész évben robotolunk,munka,gyermekek,háztartás,és ilyenkorra már csak arra vágynánk hogy együtt legyünk,pihenjünk,ameddig nem voltak vendégeink ünnepekkor,boldogan teltek a karácsony napjai,nem arról szólt hogy még ilyenkor is napokig sütés főzés nagytakarítás,és még plussz két főt körbeugrálunk mert elvárják.Szólni nem lehet mert akkor mi vagyunk a rosszak,a lusták,és akkor harag van.Hogy mondjuk el nekik hogy jövőre nem tervezünk itthon karácsonyozni,hanem szállodába tervezünk menni,ahol tudunk pihenni.?

dec. 13. 08:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerüen ilyenbe nem megyek bele.

Eleve mi az, hogy odaköltöznek hozzátok hetekre? Vendég akkor jöhet, ha elötte meghívják, nem csak úgy magától.

Másarészt ha már odapofátlankodik, akkor nem lehet semmiféle elvárása, eszik, amit kap. Elég hülye vagy - elnézést, de tényleg -, ha ezt a játékot hajlandó vagy játszani vele.

A helyedben már rég leállítottam volna, hogy 25-én ebédre esetleg meghívjátok, de utána mehet haza, a többi a családé, másrészt akkor sem lakodalmat föznék, hanem amit éppen a családdal akarnék.

Igazán nem értem, felnött ember létetekre nem vagytok képesek ennyit elrendezni? Ha megsértödnek, az az ö bajuk, ha akarnak megbékülnek, de ha nem, az sem léyneges.

dec. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ki a francot érdekel, ha harag lesz? Haragudjanak csak, megérdemlik, ő bajuk. Nektek kell tudni meghúzni a határaitokat, nem mártírkodni.
dec. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem a kérdést olvasva, hogy NEKTEK kell odamenni hozzájuk, már ezt is elég határesetben tartom, de azt, hogy ÖK JÖNNEK hozzátok több hétre, ez elképzelhetetlen számomra.

Egyszerüen közöljétek, a karácsony, illetve az utána lévö hét a TE SAJÁT családi idötök, ebbe senki más nem fér bele. Esetleg, ha nagyon kedves akarsz lenni, EGYIK NAP ebédre-délutánra meghívod öket, de ennyi.

Nem az a megoldás, hogy TI MENTEK EL a saját lakásotokból, hanem nem meghívott embereket nem engedtek be.

dec. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy kötelező.

Az önsorsrontást te választottad.

Ebben nem tud senki segíteni. Majd meglátod a karácsony végeztével.

dec. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Kedves 3.-as!Párszor volt mikor mi mentünk.Azt se szerettem mert anyósom lefőzött egy hadseregre való adag ételt,és már szinte erőszakosan de hozzuk el a maradékot.Nem azzal van a bajom hogy eljönnek,hanem az idővel,és a viselkedésükkel,férjemnek mondtam beszéljen velük,hogy nem szállodába jönnek ahol én vagyok a kiszolgáló személyzet.Vele sem lehet beszélni,mert csak azt hajtja hogy akkor megmondja nekik ne jöjjenek.Holott nem ezt szeretném,miattuk teljesen megutáltam a karácsonyt,mert nekem ez nem az ünnepről szól hanem arról hogy másokat kiszolgálok meg robotolok mint egy hülye.Azért nem tudom hogy hogy mondjam meg nekik,mert volt mikor mással kapcsolatban szóltam,és oltári nagy balhét csaptak,akkor azért mert megmondtam ne szóljanak bele az életünkbe,mert akkor is azt hitték ők parancsolnak.
dec. 13. 08:54
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
De, ezt szeretnéd. Hogy ne menjenek, ne menjetek. Csak nem szerepelsz a saját életedben, ahogy írod, kiszolgáló személyzet vagy. Nem tudsz nemet mondani, asztalra csapni, mert a torzítás, amit mintaként hoztál, "jaj, mit fognak gondolni" egy berögzött elmeállapot.
dec. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem EGY dolog setgíthet, ha megtanuljátok azt a szót, hogy NEM és alkalmazzátok is. Itt tényleg te vagy a hülye, föleg, hogy a férjed tökéletesen megoldaná, csak te jobban szeretsz mártirkodni
dec. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%
Miért vagy ott, ahol nem szeretnék? A férjed sem. Ha ő támogatna ki lehetne takarítani ezeket az embereket az életetekből. Egy csapatként. De nincs így. Sajnos amíg te magad tagadod a valóságot és másokat akarsz megváltoztatni, az élet elmegy melletted.
dec. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Mitől kötelező?
dec. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell szépen mondani, hogy túlságosan megterhelő az hogy több napig jönnek. Ha erre is megharagudnak, azzal ne foglalkozz, igazából ez már eleven el lett rontva hogy már máskor is oda telepedtek.

Nem szabad az ilyet engedni. Fogják föl hogy alapból képtelenség, hogy oda mennek mások nyakára napokra, hetekre... Ilyet még nem is hallottam.

dec. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!