Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akiknek "kötelező" anyósékkal...

Akiknek "kötelező" anyósékkal együtt karácsonyozni,hogy élik meg,hogy nem csak a szűk családdal ünnepelnek?

Figyelt kérdés
Értem ezt a kérdésemet úgy,hogy nem a legjobb,de nem is a legrosszabb a kapcsolatunk anyósomékkal,de minden karácsonyt nálunk töltenek,van hogy csak január első hetében mennek haza.Nálunk nincsenek karácsonyra megszokott ünnepi menük,de mióta nálunk töltik az ünnepeket,azóta elvárják hogy pl.halételek,töltött káposzta stb...meglegyen,de ne rendeljük,hanem én készítsem el.Az ittlétük alatt kiszolgáltatják magukat,férjemmel 3 gyermekünk van,egész évben robotolunk,munka,gyermekek,háztartás,és ilyenkorra már csak arra vágynánk hogy együtt legyünk,pihenjünk,ameddig nem voltak vendégeink ünnepekkor,boldogan teltek a karácsony napjai,nem arról szólt hogy még ilyenkor is napokig sütés főzés nagytakarítás,és még plussz két főt körbeugrálunk mert elvárják.Szólni nem lehet mert akkor mi vagyunk a rosszak,a lusták,és akkor harag van.Hogy mondjuk el nekik hogy jövőre nem tervezünk itthon karácsonyozni,hanem szállodába tervezünk menni,ahol tudunk pihenni.?

dec. 13. 08:25
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjed nem építi le a szüleit akkor neked kell lépned. Vagy te szabsz határt a vendégeskedésnek vagy karácsonykor elmész a szüleidhez a gyerekekkel és nem főzöl az anyósékra.


Szerintem nyugodtan fel lehet vállalni a konfliktust.


Például: Kati és Jani! Két napig tudunk vendégül látni titeket mert utána szeretnénk a gyerekekkel együtt lenni és pihenni.


Ha meg ezen megsértődnek akkor az csak neked jó.

dec. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!