Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akiknek "kötelező" anyósékkal...

Akiknek "kötelező" anyósékkal együtt karácsonyozni,hogy élik meg,hogy nem csak a szűk családdal ünnepelnek?

Figyelt kérdés
Értem ezt a kérdésemet úgy,hogy nem a legjobb,de nem is a legrosszabb a kapcsolatunk anyósomékkal,de minden karácsonyt nálunk töltenek,van hogy csak január első hetében mennek haza.Nálunk nincsenek karácsonyra megszokott ünnepi menük,de mióta nálunk töltik az ünnepeket,azóta elvárják hogy pl.halételek,töltött káposzta stb...meglegyen,de ne rendeljük,hanem én készítsem el.Az ittlétük alatt kiszolgáltatják magukat,férjemmel 3 gyermekünk van,egész évben robotolunk,munka,gyermekek,háztartás,és ilyenkorra már csak arra vágynánk hogy együtt legyünk,pihenjünk,ameddig nem voltak vendégeink ünnepekkor,boldogan teltek a karácsony napjai,nem arról szólt hogy még ilyenkor is napokig sütés főzés nagytakarítás,és még plussz két főt körbeugrálunk mert elvárják.Szólni nem lehet mert akkor mi vagyunk a rosszak,a lusták,és akkor harag van.Hogy mondjuk el nekik hogy jövőre nem tervezünk itthon karácsonyozni,hanem szállodába tervezünk menni,ahol tudunk pihenni.?

dec. 13. 08:25
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
10-es!Az a baj hogy nem értik meg,mert szerintük mi még fiatalok vagyunk bírni kell mindent.Mikor volt a balhé mert szóltam,akkor sem szólt nekik férjem semmit,most annyit kértem tőle hogy mondja nekik meg hogy nem szállodába mennek,de erre sem képes,kihúzza magát azzal hogy majd akkor azt mondja ne jöjjenek.Én meg ha szólok akkor az lesz hogy én milyen vagyok.Sokszor úgy érzem hogy nem áll ki mellettem.Mondtam neki az a baj hogy semmiért nem mer szólni az anyjáéknak,azért csinálják ezt.
dec. 13. 09:19
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem, vagy mondja meg hogy max 1 napra látjátok őket vendégül, vagy lehet hogy még ez is jobb ha egyáltalán nem jönnek. Ezt ti tudjátok.
dec. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha azt mondjátok, hogy ez nem szálloda, akkor biztosra vehető a sértődés. Ezt kicsit sérelemmentesebben kell megfogalmazni, valahogy úgy hogy megértsék, hogy nincs velük bajotok, csak az eddigi tapasztalatok alapján, és az évi munka után, több pihenésre van szükségetek, nincs kapacitásotok több napra fogadni őket. Valahogy diplomatikusan kell megfogalmazni. Aztán ha ezen is besértődnek, akkor azzal már nem lehet mit kezdeni. Menteni kell ami még menthető, vagy jön egy újabb nagyszerű karácsony!
dec. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
13-as!Ezt azért így mondtam férjemnek hogy ez a lényeg,természetesen nem szó szerint kellett volna ezt mondania,de mivel nem hajlandó nekik megmondani,így nekem kell,és már annyit gondolkodtam rajta hogy hogyan mondjam,mert nekik ha szépen mondom is megy majd a kiforgatás,meg a férjemnek magyaráznak majd hogy mert ők már idősek,meg nincs rájuk szükség stb...Én látom az a gond,hogy akármit mondanak,férjem mindent rájuk hagy,semmiért nem mer szólni nekik.Ezt már többször szóvá tettem neki.Válasza:Nem akar balhét.Én sem vagyok híve,de ez sok már évek óta így megy,és ha szóltam eddig bármiért,azt anyósomék semlegesnek vették,mert nem a fiuk szólt nekik.
dec. 13. 09:34
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Van amikor befekteted a pénzed egy jónak tűnő részvénybe, tartja magát, tartja, aztán hirtelen elkezd zuhanni, aztán már csak az marad hogy menteni kell ami még menthető. Ha a férjed nem áll ki, akkor neked kell, nincs mese.
dec. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ez a videó neked szól kérdező.

[link]

dec. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

"kihúzza magát azzal hogy majd akkor azt mondja ne jöjjenek."


Szuper, mondja meg akkor ezt így. Most komolyan, ha ennyire nem képes kommunikálni, akkor mi a gond ezzel? Besértődnek. És? Rájuk vagytok szorulva? Függ tőlük a megélhetésetek?

Ne főzz. Mi az, hogy elvárja? Ő elvárja, te még nem főzöl. PONT. Ha el is megy, kérdi mi a kaja, rámutatsz a kenyérre, meg a margarinra, szolgálja ki magát, ha nem tetszik, mehet.

Sajnálom a helyzeted, de csak ti tehettek azért, hogy kellemesen teljen ez az ünnep számotokra. Esetleg javaslom Bihari Viki videóit, iránymutatásnak tökéletes.

dec. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

"és ha szóltam eddig bármiért,azt anyósomék semlegesnek vették,mert nem a fiuk szólt nekik."


Ez is mi??? 0ba se néznek téged. Akkor te miért akarsz tisztelettel bánni velük?

dec. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Megnéztem a videót,sajnos nagyon igaz,és nem csak a karácsonyi újévi időszakra.Nem vagyunk rájuk szorulva,meg van mindenünk,nem ő általuk.
dec. 13. 10:08
 20/21 anonim ***** válasza:
86%

Ezek a látványos sértődések a legbutább fegyver a családi vitákban és mint ilyennel szemben ésszel kell küzdeni, nem érzelmekkel mert abban rutinból lenyomnak. Mi innen a gyakoriról nem tudjuk megmondani a frankót ("állj a sarkadra!", stb... okosságokon kívül), csak annyit tudunk véleményezni hogy ez egy abnormális helyzet, amire tartós megoldást kell találni, különben folyamatosan mérgezni fogja a házasságotokat.

Én a helyedben különben ragaszkodnék ahhoz hogy ha nem hotelban valahová elutazva, akkor az anyóséknál (vagy a szüleidnél) karácsonyozzak, nálunk ez bevált és így is fog maradni amíg valamelyik gyerekünk nem házasodik meg és nem fogja hozni majd a párját közös karácsonyozásra.

dec. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!