Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szavazással! Tartod, ünnepled...

Szavazással! Tartod, ünnepled a karácsonyt? Vannak itt, akik egyáltalán nem tartják a karácsonyt? Szavazni, írni is lehet! Miért tartod, miért nem tartod, hogyan tartod, miről szól számodra ez az ünnep?

Figyelt kérdés
Ha igen, hozzászólásban kifejtheted, hogy miért nem, illetve, ha tartod, akkor milyen formában.

dec. 24. 09:16
A kérdező szavazást indított:
Nem tartom a karácsonyt semmilyen formában.
Tartom a karácsonyt, de nem vagyok semmilyen vallás tagja.
Tartom a karácsonyt és keresztény vagyok.
Tartom a karácsonyt, de pogány vagyok.
Tartom a karácsonyt és ateista vagyok.
Tartom a karácsonyt, de máshogy, mint a legtöbb helyen szokás.
Egyéb.
Egyéb - hozzászólásban kifejtem.
Nem tartom a karácsonyt, de nem zavar, hogy mások tartják.
Nem tartom a karácsonyt és zavar, ahogyan sokan tartják.
42 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem tartom semmilyen formában. Nem vagyok már gyerek, gyerekem még nincs mert akkor tartanám. Már meghalt az a családtag aki főzött sütött, akinek fontos volt valaha a karácsony, hogy szeretettel várt minket. Mióta elment, azóta már nincs karácsony. Nélküle nem tudunk ünnepelni.
dec. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Tartom, mindegy ki vagy mi történik.
dec. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

"Tartom a karácsonyt és ateista vagyok."

"Tartom a karácsonyt, de nem vagyok semmilyen vallás tagja."


ez a 2 nem ugyanaz?

dec. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Még idén megtartjuk a karácsonyt, de jövőre már nem szeretnénk vele foglalkozni. Az utóbbi években rengeteg idegeskedéssel jár a karácsony nálunk. Inkább elmegyünk a párommal utazni valahova.
dec. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
#3 nagyon nem ugyanaz a kettő. Az ateista istentagadó, aki meg nem tartozik egyik valláshoz sem krvára leszarja, hogy van-e isten vagy sem. Ez utóbbi vagyok én is. Nálam pl se karácsonyfa, se hal, se lencseleves sincs. Ugyanolyan nap, mint a többi, csak pont nem kell dolgozni menni.
dec. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom, mert egyedülálló vagyok, Angliában élek, így rokonokhoz sem tudok elmenni, nincs kihez, mindenki Mo.-on van. Olyan szempontból tartom csak, bár ez nem igazi ünneplés, hogy veszek karácsonyi édességeket, meg veszek ezt-azt magamnak, amire ráfoghatjuk, hogy ajándék.
dec. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Aurora6891 ***** válasza:
100%

Szükségtelen csimbum cirkusz.


Van érték ünnepeken kívül is.


Az ünnep amúgy is vallási és/vagy politikai vezetők eszköze a hatalom megtartására a nyáj felett és kapitalista nyereség felpörgető eszköz.

dec. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Tartom , mivel keresztény vagyok. Hitünk szerint ekkor született meg a megváltó, és ez a második legfontosabb ünnepe a kereszténységnek
dec. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak és kizárólag az unokáim miatt foglalkozom még ezzel a baromsággal.

Egész évben áll két feldíszített fa a lakásomban, - mert néha megnyugtató mellé ülni és a fényei mellett elmélkedni egy kicsit, - de magát az "ünnepet" nem ünneplem.

dec. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szüleimmel élek, és mindig megtartjuk a karácsonyt. Közösen fát díszítünk, közösen sütünk-főzünk, bár idén úgy alakultak a dolgok, hogy minden javát én csináltam, és nagyon jól sikerült így is :D

Minimális ajándékozás szokott lenni, bár inkább arról szól nálunk az ünnep, hogy összeülünk, sztorizunk egyet, majd nézünk valamilyen viccesnek mondható műsort, vacsora után.

Amikor kisebb voltam, illetve úgy 19 éves koromig, 25-én jöttek hozzánk apa ágáról az unokatesóim, majd következő nap mi mentünk hozzájuk. Olyankor nálunk hagyomány volt a Honfoglaló (amikor még lehetett gépen játszani), mi, gyerekek elvonultunk és azzal, vagy társasokkal játszottunk órákon át, míg a szülők lent beszélgettek. Szép idők voltak :)

Most csak 1x ülünk össze, de már csak elvétve társasozunk, inkább együtt beszélgetünk.

dec. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!