Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szavazással! Tartod, ünnepled...

Szavazással! Tartod, ünnepled a karácsonyt? Vannak itt, akik egyáltalán nem tartják a karácsonyt? Szavazni, írni is lehet! Miért tartod, miért nem tartod, hogyan tartod, miről szól számodra ez az ünnep?

Figyelt kérdés
Ha igen, hozzászólásban kifejtheted, hogy miért nem, illetve, ha tartod, akkor milyen formában.

dec. 24. 09:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
46%

Szüleimmel csak megszokásból tartottuk, párommal már kicsit hangulatosabban tartottuk meg most. (Nyáron költözött hozzám.) De igazából semmi extra, csak lazán. :-)

Párom eredetileg katolikus, én spirituális vagyok, ő kizárt nálam minden egyházi szokást, és annak idején el is kezdett hinni az én spiritualitásomban. Tehát nem ilyen szempontból tartunk Karácsonyt. Még spirituálisként én sem. Illetve spirituálisként szintén közel vagyok a hithez, de másképpen és akkor-sem onnan közelítjük meg. Sőt: elmondok valamit. A Karácsony eredetileg egyáltalán nem vallásos és nem keresztény ünnep, illetve Jézus születésének idejét is eléggé elrontották. A Karácsony valójában csak a szeretet ünnepe.

dec. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Nem feltétlenül a vallás szempont miatt kérdeztem. Azért nem is a vallás kategóriában tettem fel a kérdést.


Mindenkinek zöldet adtam, mert itt nincs rossz válasz, csak az emberek szokásaira voltam kíváncsi.


Ha valaki ír még, szívesen elolvasom. :)

dec. 25. 22:55
 13/13 anonim ***** válasza:
Sátánista a család, úgyhogy nekünk más ünnepeink vannak.
jan. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!