Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csodálkoznak sokan,...

Miért csodálkoznak sokan, hogy egyre többen utálják a kölyköket?

Figyelt kérdés
Komolyan, már felháborító. Ha valaki gyerekkel költözik albérletbe pl, neked a neved kuss, mert a gyerek azt csinál amit akar, nem számít hogy te dolgozol és fáradt vagy, ő csak egy gyerek, aki azt csinál bármikor, amit akar! Te meg tűrjed a saját otthonodban, amiért rengeteget dolgoztál! Állandóan a hisztit kell hallgatni pl boltokban, a gyerek rongál, visít, ugrál, hisztizik, a tesókával fogócskáznak, ettől is a falra lehet mászni. Miért nem lehet normálisan viselkedni? Vagy ha nyugisan ennél pl étterembe, egy kis kcsog biztos, hogy ott terem valahol messzebb/közelebb és ordít meg visít.Az embernek egyszerűen sehol nincs nyugta tőlük.. :( Ezt egyre többen látják, és nem tolerálják egyébként, csak nem merik sokan mondani, mert akkor Chicago.. Mindig fejet kell előttük hajtani, elviselni bármi sz*rt is művelnek, mert azok csak gyerekek, és egy alattomos féreg vagy, hogyha csak csúnyán mersz rájuk nézni...és itt nyilván a szülő az első számú bűnös, de mégis csak a gyerek az, aki véghezviszi ezt a sok sz*rt, az embert még az agybaj kerülgeti.. Vélemény? Bocs ha nyers voltam, de nagyon mérges vagyok. 28N
jan. 7. 11:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
93%
Sokan egyszerűen szarnak a gyereknevelésre, ami számomra felfoghatatlan, az ilyen embernek minek gyerek? Mi az, hogy “jaj még kicsi nem érti”, hát pont minél kisebb, annál hamarabb kell nevelni, és akkor nem lesz belőle egy kezelhetetlen ordibáló 4-5 éves, mert már 2 évesen lenevelik erről. Sosem szabad ráhagyni a gyerekre a rossz viselkedést, akár 1 éves, akár 15…sajnos sok szülő teljesen inkompetens, buta, ilyenektől nem is lehet csodát várni, csak bár ne szaporodnának. Ja meg aki szerint az nevelés, hogy odanyomom az iPadet a 3 éves gyerek kezébe, mert akkor csendben van, na ezt sem nevezném szülőnek, semmi keresnivalója egy ekkora gyerek kezében telefonnak, iPadnek, teljesen antiszociális kommunikációra képtelen befordult zombik lesznek ezekből. Voltam babysitter, tapasztaltam.
jan. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként mi történt konkrétan?
jan. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
62%
Az én albérleteimbe ugyan nem költözik se gyerek, se kisállat.
jan. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
7%
#13 se nő, mert azt bármikor fel lehet csinálni és akkor ki nem rakod akkor se, ha nem fizet soha többé és lerombolja a lakást.
jan. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
64%
#13 én írtam a 11-es választ, mint mondtam én is rühellem az ilyen nevelésre képtelen szülőket, de azért az is undorító, mikor sok tulaj úgy kezeli a gyerekeket, háziállatokat, mintha valami férgek lennének. Nekem van albiban 2 kutyám és soha semmit nem tettek tönkre, mert meg vannak nevelve! Jó emberismerőnek kell lenni és olyan bérlőket engedni, akiken látszik, hogy nevelik a gyereket, állatot, nem pedig élből kitiltani őket, mint valami kártevőket, mert ez meg téged minősít…
jan. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Sokan még mindig azt gondolják, hogy a kölyök az szent, sérthetetlen, holott nem az, hisz a sulikban sem bírnak velük a tanárok, nevelők, viszont, ha baj van, akkor a szülő helyett "természetese" a tanár a hibás úgy, hogy a szülő még kértérítésért is szokott vinnyogni, ami eléggé gáz, hisz lényegében ő b*ta el a kölyke nevelését.
jan. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
8%

Megint tök idióta kérdés, amibe bele van csomagolva a kérdező 1 napja.

Most megkapta a 15 perc törődést mert különben senki nem szúrja.

jan. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
65%
Néha belefutok neveletlen gyerekekbe és a nemtörődöm szüleikbe, de azért nem mondanám, hogy ez az általános, legalábbis én nem ezt tapasztalom. Sok gyerek tud viselkedni, vagy ért abból, ha a szülő vagy valaki más rászól.
jan. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem utálom a gyerekeket, hanem azt az egyre inkább terjedő "nevelési mintát", mikor is a szülők konkrétan mindent ráhagynak a gyerekükre, és mindenre adnak egy jó kis magyarázatot, hogy azért miért is okés, amit épp a pici csinál. Ami általában ilyen "jaj, de hát még kicsi! fel sem fogja mi történik!" szintű.

Nagyon sokan, tisztelet a kivételnek, nem tudják és nem is akarják a gyereküket nevelni, vagy épp nincsenek tisztában az írott, íratlan szabályokkal, etikettel.


Akadnak még kivételek persze, de annyira szörnyen gyakori, hogy megszületik, majd szinte azzal a lendülettel rakják is be a szülők a TV/telefon/laptop kijelzője elé. Azokon a helyeken meg most elég sok szenny terjeng, a kicsik meg azon nőnek fel, mert a szülő nem akar velük foglalkozni. Ennek pedig nem lesz jó vége, de mivel a szülő ezeknek nem látja még annyira a következményét, rá is hagyja az egészet.


Nem a gyerek hibája, hogy neveletlen, hogy nem kap elég figyelmet, szeretetet, hanem a szülőké. De amíg nem az az indíték a gyerekvállalásnál, hogy szeretetteljes családot alapítsanak, hanem a különféle segélyek, a "gyerekek után járó pénz", addig ne nagyon számítunk sok jóra..

jan. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
81%
#15: Majd ha egyszer lesz lakásod, akkoe azt engedsz oda akit akarsz. Én meg azt nem engedek, akit csak nem akarok.
jan. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!