Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Eléggé elakadtam mindenben is...

Eléggé elakadtam mindenben is az életemben, mit tegyek? Többi lent

Figyelt kérdés

Idén leszek 30 éves. Sokáig, míg egyetemre jártam, eléggé el voltam kényeztetve, anyu hagyta, hogybkb csak a tanulásra fókuszáljak, dolgoznom se kellett 26 éves koromig, leszámítva egy év tingli-tangli szakgyakot az IBM-nél HR-en.


Miután végeztem a mesterszakommal a Corvinuson (Vezetés szervezés), kiköltöztem külföldre, Prágába egy nemzetközi szakmai gyakorlatra. Miután ez véget ért, plusz ugye jött a Covid is, szerettem volna még maradni, bulizni, szocializálódni, merr alapból is egy cringe, introvertáltabb valaki vagyok.


Maradtam is, majd szüleim nagy bánatára elkezdtem teljes állásban dolgozni, persze jóval kevesebb fizuért, mint a csehek, de mondjuk Pesten ez jónak számított volna.


Egy évre rá kb kiraktak, mert egy szeniorabb valaki kellett a pozimba, viszont felajánlottak egy másik pozit is, ami számomra total irreleván volt, de mivel nem kellett hozza a nyelvtudasomon kivulnsemmi, maradtam. Ez ilyen IT support jellegu pozi.


Kozben sokat tanultam magamrol is. Rajottem, azert nem sikeruknek a csajozasok, mert jobban vonzodom a sajat nememhez, ugyanakkor a melegekkel valo ismerkedes is bo egy even at kudarcos volt. Most egy jo ideje jarok egy sraccal, akivel jol kijovunk, de sok a konfliktus kozottunk, o pesti, szal gyakran jarok haza hozza, ami mind anyagilag mind fizikailag megterhelo. Kis csaladom van, egy reszuk nem is tudja meg, hogy meleg vagyok, mert amugy sem egy elfogado az itthoni legkor, en meg ugye igy probalok balanszalni.


Kozben nezem, hogy a volt szaktarsaim mennyire sikeresek, gyerekuk van, amit fura mod en is irigylek, kielegito kapcsolatokban elnek stb.


Magyarul, ez a Praga jo volt valamikor, de elmaganyosodtam, a kapcsolatom se teljesen kielegito, de felek belolenkilepni, szuleimmel se oszinte a viszonyom, a munkam is csak olyan, hogy megcsinalom, mert muszaj, de amugy nem kot le, csak a penz erdekel. Nincsenek hosszabb tavu celjaim, szeretnek majd Becsbe koltozni, de oda is csak azert, merr kozelebb van Pesthez. Amugy meg ennyi, valahogy jelenkeg a kapcsolatommal se tudok nagyon tervezni, mert a paromnak alig van penze, nevetseges a fizetese. En meg nyilvan nem arra varok, hogy egesz evben csak a lakasaban uljunk es tarsasozzunk.


Mit tudtok javasolni?



jan. 8. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem “IT support”-ként akarsz megöregedni. Eleve bármikor átadhatják ezt a munkádat egy indiainak, amint az visszatér a kakálásból az utcáról vagy a bokorból ha a városiak elfogynának (nem fognak).


Egy dolgod van, keresni egy olyan állást, amiben van perspektíva. Nem tudom, mi mindent tanultál, arra kellene támaszkodni az elhelyezkedéskor, ha már majd’ egy fél évtizedet a tudás megszerzésének szenteltél - valószínű nem az IT support volt a cél(?). Lehet, hogy ez csak nekem logikus…

jan. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gazdalkodasi es menedzsment valamint vezetes es szervezes szakon voltam. Tudom, ezek nem a legspecifikusabb szakok, de sztem arra jo, hogy sok iranyba el lehet veluk indulni. Fokent anugy tanacsadoi pozikra keszitenek fel, de erre mar mester alatt rajottem, hogy nem az en vilagom. Nem vagyok egy extrovertalt valaki, nagyon jol elvagyok a kis szobam nyugalmaban.
jan. 8. 11:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja OK, ha ez neked így megfelel akkor nem szóltam. A lényeg, hogy úgy élj, ahogy neked jó…
jan. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Marmint ez a munkavegzesi stilus. Nem magara a pozira ertettem, amiben vagyok
jan. 8. 12:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes lenne a stagnálás helyett a fejlődésre koncentrálnod szakmai és magánéleti terén egyaránt.


Képezni, fejleszteni magad, hogy perspektívát kínáló munkát találhass (pl. mostanában nagyon népszerű irányok a scrum, agile).


A magánéleti dolgokban meg érdemes lenne önismereti munkát végezni. Akár csak könyvekkel, netes video tanfolyamokat, de még hatékonyabb lenne, ha egy pszichológussal beszeltetnél. Nagyon sokat tud segíteni benne, hogy helyre tudd tenni a dolgokat és megtaláld a saját irányaidat.


A párkapcsolatban sem biztos, hogy szakítani kell, hanem megoldást találni a problémákra, megtanulni kezelni azokat. Ebben (de sok minden másban is) sokat segíthet pl az asszertív kommunikáció és az őt szeretet nyelv megismerése.

jan. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!