Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elakadtam az életemben,...

Elakadtam az életemben, fogalmam sincs hol kezdjem megtalálni magam?

Figyelt kérdés

38 éves vagyok. És nem tudom ki vagyok. Alapvetően önbizalomhiányos, megfelelési kényszer, meg "mit fognak gondolni" típus, kifelé viszont mutatom a vad amazont, aki néha még agresszív is.

Egy munkahelyi balhé során, mikor életemben majdhogy először kiálltam magamért, persze én lettem az ellenség. Lehet tényleg én hibáztam, ha mindenki ellenem fordult.

Most szeretnék valahogy kijutni ebből a helyzetből, mert igazából jól vagyok, megkönnyebbült, de most meg a kilátástalanság van itt. Nem találom magam. Van egy szakmám, amit nem szeretek. Értek máshoz is persze, most sem szakmámban dolgoztam. De most is attól félek, hogy a szükség miatt nem fogom tudni meghúzni a határaimat, hiába tudom, hogy többet érnék az adott területen. Holnap megyek egy interjúra, és olyan szinten be vagyok fosva, hogy el sem hiszem. Ha nem tetszik a munkaidő, a fizetés, hogyan mondjam meg, hogy ne legyek agresszív, de ne is fogadjam el, mert akkor ha ott megaláznak, akkor a konkrét munkában is meg fognak. Sok a feszültség bennem.

Ez is tuti összevissza van leírva, pont ahogy érzek.

Januában lesz itt a közelemben egy terápia, de addig hogyan fejlesszem magam. Ha nem érdekel, köt le semmi?

Utána néztem az önismeretnek, de ott is sok minden van? Kihez menjek? Meg hova? Hol kezdjem? Pszichológus, csoport? írásterápia, kineziológus, meditáció, lehet elég a sport, séta, természet? Ennyire labilis, összeszedetlen nem voltam soha életben.

És nem tudom hol kezdjem.



2022. szept. 29. 15:47
 1/5 A kérdező kommentje:

Még annyit talán, hogy írtam az önbizalomhiányt, viszont én meg nagyon tudok okoskodni sajnos, beleállni a másikba, a kritikát is nehezen veszem, de n tudom magam utána megvédeni

nem tudok érvelni. Nem szeretnék ilyen lenni.

2022. szept. 29. 15:52
 2/5 anonim ***** válasza:

Pszichológus és különféle önismereti csoportok mindenképp segíteni fognak (ajánlom a pszichodrámát), addig pedig próbálj minél többet olvasni önismeret, határok meghúzása, asszertív kommunikáció témakörökben.

Ezen kívül próbálj ki olyan dolgokat, amiket eddig nem tettél. Kezdd olyan dolgokkal, amik akár egy kicsit megragadják a figyelmed, ez lehet bármi, séta a természetben, valamilyen új sport, valamilyen kreatív hobbi. Bármi, ami egy kicsit is érdekel, keresd azt ami le tud kötni és egy kicsit el tudja vonni a figyelmed a problémáidról. Az emberi kapcsolataid milyenek? Érdemes ilyenkor támogató közegben lenni, ez is rengeteget segíthet.

2022. szept. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Van egy férjem, neki is meg vannak a bajai, de jó a kapcsolatunk, ő sokat segített a munkahellyel kapcsolatban, igazából őmiatta mertem kinyitni a számat.

Más empatikus kapcsolatom nincs még. Úgy elhagyott minket mindenki.

Amiket felsoroltál pontosan azt teszem, egy 2-3 hete vagyok ezen a vonalon, sok videót nézek ezekről, olvasni valahogy nem esik jól, nem fogja az agyam. Fülessel jó hallgatni. Sok dologban felismertem magam, de a gyakorlatban nekem kell helytállni.

2022. szept. 29. 16:53
 4/5 anonim ***** válasza:
2-3 hét semmi, ez ne keserítsen el. Évek munkája lesz egy jó alapot szerezni, az önismeretszerzés pedig élethosszig tartó folyamat. Terápiából, csoportos foglalkozásból néhány év is elég lesz, de a fejlődés gyorsasága egyéni folyamat. A lényeg, hogy végre jó úton jársz, ne add fel.
2022. szept. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😊
2022. szept. 29. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!