Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kezdjek a szociális...

Mit kezdjek a szociális fóbiával és üldözési mániával?

Figyelt kérdés

16f vagyok

Ha elmegyek pár korosztályombeli ember mellett, akkor bármin is nevetnek, mindig azt érzem, én vagyok a nevetséges.

Ezenfelül legjobb haveromon kívül csak a felnőttek társaságát keresem, a korosztályomban magányos vagyok

Felnőttekkel van közös témám


jan. 16. 12:00
 1/6 A kérdező kommentje:
És olyan hülyeségeken stresszelek, hogy mikor felállok a buszon leszálláskor, akkor mit gondolnak majd rólam
jan. 16. 12:06
 2/6 anonim ***** válasza:
30%
Menj el pszihiáterhez.
jan. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A szomorú valóság az, hogy hatalmas az emberek közönye, a mindennapokba való fásultsága és kiégése. Valójában senkit nem érdekelsz, és amikor bajban vagy, segítségre sem számíthatsz, mert elfordítják a fejüket.
jan. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is ugyanezzel küzdök, a lényeg hogy belásd hogy irreális felelmeid vannak. Győzködd magad mindig, hogy senkit nem erdekelsz, mindenki a saját dolgaval foglalkozik. Amikor a buszon ülök és azt hiszem mindenki szeme rám tapad olyankor korbenezek és mindenki vagy beszélget, vagy az ablakot bámulja vagy a telefonját stb ez sokszor meg is szokott lepni próbáld ki teis
jan. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,sokat jelentenek!
jan. 16. 13:03
 6/6 anonim ***** válasza:

4es válasza nem rossz.

Ugyanakkor egy tisztességes szorongás úgy működik, hogy ha legyőzöl egy tünetet, akkor megjelenik eg ymásik. Emiatt ugyan a hétköznapi élet egyes pontjait megkönnyítheti, ha meggyőzöd magadat, hgoy az épp megy, de más pontokon akár ronthat is, vagy úgy kezdesz el szorongani és elkerülő cselekvésbe kezdeni, hogy észre sem veszed.


Éppen ezért pszichológus vagy pszichiáterre lenne szükséged.

Egyébként azt ne hidd, hogy egyedül vagy vele, ez nagoyn sokakban benne van. És valamilyen szinten pl természetes is. ha látsz egy embert eltaknyolni az utcán, mi az első reakciója? Az, hogy lellenőrzi, hogy nem sérült-e meg súlyosan? Az, hogy a ruháját, tárgyit csekkolja le? Dehogy! Az, hogy felpattan, úgy tesz, mintha semmi sem történt volna (vagy mintha direkt lett volna:D) és körbenéz suttyomban, hogy ki látta a bénázsát:D

Na, ez a szint kb normális. Nevetséges, de egészségeshez kb közel van.


De hogy hétköznapi helyzetekben is kb folyton szégynekezel, az nem az. Szakember, szakember, szakember!


Párom mondta jól egyszer 27 éves korában: "Basszus, ha én már 16 évesen elmentem volna a pszichológushoz, akár még jól is érezhettem volna magam fiatalon. Kár, hgoy csak 25 évesen kezdtem el járni."

jan. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!