Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tudnátok adni valami tanácsot,...

Tudnátok adni valami tanácsot, hogy mit kezdjek a szociális fóbiával?

Figyelt kérdés
2016. dec. 31. 02:48
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

Kérd szakember segítségét.

Menj társaságba, szólalj meg, beszélj, kommunikálj, menj bele félelmetesnek tűnő helyzetekbe.

2016. dec. 31. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szakemberre nincs se időm se pénzem,társaságba már nem járok(...),az utóbbit mindennap megteszem,de csak rosszabb.
2016. dec. 31. 04:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia.


Nagyon nehéz tanácsot adni erre a kérdésre, mert minden ember más, nem feltétlenül segítenek mindenkinek ugyanazok a tanácsok, amik másnak esetleg igen.

Nekem is szociális fóbiám van, így csak a saját tapasztalataimat tudnám leírni neked.


Konkrétan milyen tüneteid vannak?

Ha gondolod írd meg őket nekem, hátha ki tudunk rájuk találni valami jó megoldást együtt.


Társaságba már én se nagyon járok jóideje, mert már annyit csalódtam az emberekben.

Igazából én úgy próbálom megoldani ezt az egész fóbiámat, hogy lehetőleg kizárok minden olyan dolgot ill. zavaró személyt, akikkel nem jövök ki, ill. akik irritálnak engem valamivel.


Ezenkívül ritkán mozdulok ki itthonról, inkább csak akkor, ha valamiért már nagyon muszáj.

Gyűlölök ügyeket intézni, meg magamról beszélni mások előtt, de azért ha nehezen is, de megteszem, ha úgy adódik.


Ha gondolod írj le nekem konkrétumokat veled kapcsolatban, és akkor személyre szabottabban ki tudunk találni valami jó megoldást a számodra, legalábbis remélem, hogy sikerülni fog.


Üdv. Zoli

2016. dec. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezen csak szakember és mindennapi tudatos gyakorlás és a félelmekkel való szembenézés segít.

A bezárkózás nem segít, magától nem fog megoldódni a probléma.

2016. dec. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már egyáltalán nem járok társaságba,utálok ügyeket intézni,bemutatkozni,mások előtt beszélni/enni/inni stb...
2016. dec. 31. 16:41
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerinted ez önmagától hogy fog megoldódni?

Sajnos ez nem olyan mint a fejfájás hogy beveszed a gyógyszert és elmúlik. :-( :-(

Én ezért javasoltam szakembert. Kell hogy időt áldozz problémád megoldására.

2016. dec. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!