Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik nagyon gátlásosak, vagy...

Akik nagyon gátlásosak, vagy szociális fóbiával küzdenek, hogy oldják meg a munkakeresést?

Figyelt kérdés

Szociális fóbiám van és még szakmát tanulok, holnapután kezdődnek a vizsgáim. Ha viszont levizsgáztam, munkát kell keresnem, mert már cikinek érzem, hogy a szüleim nyakán élősködök, de már előre stresszelem magam, hogy mit fogok csinálni, ha behívnak egy állásinterjúra...Eddig egyszer voltam ilyesmi szituációban, amikor indítottak egy duális képzésű osztályt a sulinkban, ahová én is jelentkeztem és volt egy szóbeli meghallgatás, de annyira féltem, hogy elkezdtem remegni és kb. másfél perc múlva azon gondolkodtam, elnézést kérek és megmondom, hogy rosszul vagyok, aztán hazamegyek...Végül nem mentem ki, próbáltam válaszolni a kérdésekre, amiket feltettek, de semmit nem tudtam mondani, tök alap dolgokat elfelejtettem és végül nem is vettek fel, mily meglepő...Na most ha ugyanezt eljátszom minden egyes állásinterjún, ahová behívnak, tuti, hogy soha nem lesz munkám..

Más ilyen emberek hogy vészelik át ezeket a dolgokat? Már arra is gondoltam, hogy elmegyek egy pszichiáterhez és felíratok magamnak valami nyugtatót...Csak az a baj, hogy úgy tudom, nagyon könnyű az ilyen gyógyszerekre rászokni :/


2018. máj. 7. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Én is szociális fóbiával küzdök, mégsincsenek ilyen problémáim, amúgy eszembe sem jut, hogy keverjem a munkahelyet a magánéletemmel. Nem pajtizni készülök, hanem csak dolgozni akarok. Nem kell bevágodnom a munkáltatóimnál, elég az, ha minímum nem tūnök idiótának. Annál tovább nem kell oda nagy emberi kontaktus (fõleg ha olyan munkát választok, ami mindinkább ezt mellõzi)

Megértem, ha valaki izgul, de szerintem ezt gyakorolni kell picit, még pár ilyen helyzeten átesni és akkor beleszokik az ember. Ne add fel, idõvel megszokod és akkor kevésbé fogsz izgulni. Közben tudatosítsd magadban, hogy mi az interjú célja. Nem kell itt nagy, profi elõadást elõadnod, csak elfogadható szinten, válaszolsz pár francos kérdésre.

2018. máj. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Én is szocfóbiás vagyok, de amikor állásinterjúra megyek, akkor arra a félórára összekapom magam. Nem tudom, hogyan, de mindig sikerül.
2018. máj. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Remélem, egy idő után én is belejövök.
2018. máj. 7. 21:19
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálok olyan állást keresni, ahol kevés emberrel kell együtt lennem, kommunikálni. Hosszűtávon pedig azon gondolkodom, hogy író vagy valamilyen egyéni vállalkozásba kezdenék bele, így kiküszöbölném részlegesen a csűrhét.
2018. máj. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!