Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért keresnek...

Az emberek miért keresnek mindig kifogásokat, ha valami nem sikerült/hibáztak?

Figyelt kérdés

Szerintem nem túlzok, ha azt mondom, hogy életem során egyetlen olyan emberrel sem találkoztam, aki nem kifogásokat keresett akkor, amikor ne sikerült volna neki valami.

Mindig, minden élethelyzetben valami külső tényezőt okol mindenki, ha nem sikerült valami.


Egyik ismerősöm harmadjára bukik meg forgalmi vizsgán.


Az első alkalommal nem tudott megcsinálni egy parkolást, szerinte a vizsgabiztosnak volt csak rossz kedve és ezért buktatta meg.


A második alkalommal egy partról gurult vissza a kocsival, és itt azt mondta, hogy "Azért, mert dízel az autó." (Fogalmam sincs mi köze a 2 dolognak egymáshoz)


A harmadik alkalommal pedig megint arra fogta, hogy rossz volt a vizsgabiztos.


Ami pedig a legrosszabb, hogy szerinte Ő már mindent tud, nagyon jól vezet és nem érti miért nem sikerül neki.


Ez csak 1 példa volt, de számtalan ehhez hasonlót tudnék még mesélni, de a lényeg ugyanaz: Mindig mást/valami külső tényezőt okolnak a sikertelenségükért.


Én ha hibázok/nem sikerül valami, akkor csak és kizárólag magamat okolom és próbálok tanulni a hibámból, hogy esetlegesen a következő alkalommal jobb legyek.


Nem ez lenne a normál?



jan. 19. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az énképet rombolhatja, ha az ember tudatosítja magában a saját gyengeségét, alkalmatlanságát. Ez bizonytalanságot és szorongást szül, ami további kudarcokhoz vezet. A magunkon kívül álló tényezők hibáztatása az ego önvédelmi mechanizmusa.
jan. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos környezetben szinte mindenki beismeri, hogy hibázott, de ha úgy rontasz nekik, hogy: márpedig te hibáztál, te vagy a hülye....automatikus védekezésbe megy át mind.

Aki ilyenkor mégis beismeri, valószínű komolyan szorong, személyiségzavar, önértékelési hiány, önmarcangolás, mártírkodás, stb.

jan. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mert ha beismeri, akkor büntetést kap, vagy valamilyen szarságot, amit nem akar. Mindenki kerüli azt, hogy baj érje. Ezért a hibák bevallása egy nem jó dolog.
jan. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!