Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tömegközlekedésen miért esik...

Tömegközlekedésen miért esik nehezére sokaknak kiengedni azt, aki le akar szállni?

Figyelt kérdés

Minden nap vonatozok munkába és haza. 10-ből 9,5 alkalommal én ülök a belső ülésre mert az induló állomáson vagy ahhoz közel szállok fel. Szinte mindig leül mellém valaki a külső ülésre, amivel nem is lenne baj elvileg. De:

Napi szintű probléma hogy alig akarnak kiengedni mikor szállnék le. Belezombulnak a telefonba, nézelődnek, vagy elég gyakori hogy elalszanak. Az nyilván nem tűnik fel hogy készülődnék, eleve nem értem miért kell kérnem hogy leszállhassak de rendben, persze megkérem. De sokan ilyenkor se hallják meg, gyakori hogy kb 3x kell szólnom, vagy az alvó vadidegent ébresztgetni….

Mikor kisgyerek voltam akkor történt is olyan hogy nem engedtek leszállni a felnőttek, távolsági busszal a több kilométerre levő másik településen tudtam leszállni, anyukámnak kellett eljönnie értem munkából….

Ha nagyon ritkán én ülök kint, akkor a bent ülő első gyanús mozdulatára pattanok fel hogy ne tartsam fel…


(Emellett a kedvencem aki nagy nehezen kienged, majd visszaül kintre, és meglepődik ha rajta keresztül pakolom a cuccaimat a belső ülésről/re, és nem a fülemre akasztom amíg felveszem a kabátom :D )


Miért nincs ennyi tekintet másokra a többségben?

Ezek után miért számít bunkónak aki a külső ülést választja (ha üres a belső)?

Miért kell többször kérnem idegeneket, hogy hadd menjek dolgozni/haza? Miért jó nekik sarokba szorítani és feltartani másokat?

Aki olyan álomkóros hogy a vonaton tömegben felébreszthetetlenül bealszik, az miért ül más emberek útjába?


jan. 24. 17:00
1 2 3
 1/27 Kitana. ***** válasza:
18%
Mi bajod? Az hogy valaki nem pattan fel az első mozdulásodra, komolyan? Te vigyázállásban ülsz, míg le nem kell szállnod? :D Nekem nem okozott soha problémát annyit mondani a mellettem ülőnek, hogy elnézést, ha le akarok szállni, nem gondolom, hogy a másiknak gondolatolvasónak kell lennie, hogy azért mocorgok, mert csak, vagy mert szállni akarok. Vonaton mondjuk elég egyértelmű jel, ha felállsz, ott általában van hely erre, ha már a másikhoz szólni nem mersz. Soha nem tapasztaltam ilyet, hogy ne tudnék leszállni normálisan a mellettem ülőtől.
jan. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
71%
Én így vagy úgy de leszállok ahol le akarok szállni. Ha ezért meg kell löknöm egy bunkó öregasszonyt akkor megteszem. Szólni felesleges, ez nem Belgium hogyha kéred őket akkor azonnal félreállnak, de általában ott nincs is szükség kérni.
jan. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
89%
Én esetemben Mindig falanxot szoktak állni a buszon a hátsó ajtó előtt, annak ellenére hogy van űlőhely a hátsó sorokban. Félre kell lökni őket, meg kell töri a soraikat.
jan. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
16%
Azé me éngömet ne zavarjá meg a telefonozásba, mek a fészbúkozásba se, azé me te le akaról száni. Ugorjá átt rajtam vagy mittomén.
jan. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
43%
Na, de kedvencem, amikor sok idióta rohan a MOZGÓLÈPCSŐN, mint akinek hasmenése van, mindenkit félre lökve, mert ugyebár nem jár 3-5 percenként a metro.
jan. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

#1

Tulajdonképpen az is bosszant hogy nem jut el magától a tudatáig, hogy bizony nem mindenki addig utazik mint ő. De mint már fent is írtam: “ rendben, persze megkérem. De sokan ilyenkor se hallják meg, gyakori hogy kb 3x kell szólnom, vagy az alvó vadidegent ébresztgetni….”

És nincs hely, nem akarok mások ölébe ülni.


#2

#3

Álló szituációban én is kinyomakodok, de az ülésből csak a másik utas ölén keresztül vezetne az út 🤢


#5

A metró igen, de vonat, távolsági busz nem igazán jár párpercenként. Én is sietek a lépcsőn ha azon múlik hogy kell-e egy órát szobroznom az állomáson. Mondjuk én ezt úgy teszem hogy nem lökök fel embereket.

jan. 24. 17:18
 7/27 anonim ***** válasza:
36%
Ha ennyire zavar, akkor ülj kívülre és meg van dolva...
jan. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
23%
Eszedbe jutott-e/befért-e oda ötletként eleve egy külső ülésen helyet foglalni, kedves kérdező?
jan. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
11%
Van kocsid?Mert ha nincs,akkor a hobóknak ez marad.
jan. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
47%

#9

Neked van luxus házad?

Ha nincs, akkor a hobòknak marad az, amikben te laksz.

jan. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!