Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akit a 30-as éveiben szívelégt...

Akit a 30-as éveiben szívelégtelenséggel diagnosztizálnak annak valóban maximum 8-10 éve van hátra?

Figyelt kérdés
febr. 10. 23:50
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Nemattóvan?
febr. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Nemcsak 30 évesen.
febr. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyapámat 30-as éveiben diagnosztizálták, meg is mondta az orvos hogy évei lehetnek hátra, 86 évesen halt meg.
febr. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm szépen a választ.

Megkérdezhetem neki milyen tünetekkel járt a betegsége az élete során, mennyire volt fáradékony, stb?

Nekem sajnos már előrehaladott NYHA III kategóriáju elégtelenséget diagnosztizáltak

febr. 11. 01:23
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztatásként: Nekem a tüdőm lett a gyanúsított. Sprét is kaptam amit fújkálni kellett. A saját utam a sok szabad levegő, fizikailag meg a kerékpározás volt. Abban tudsz lassan mértéket emelni. Tavasztól őszig el is értem egy átlag ember szintjét. A sprézésre már nem is volt szükség. Azóta is őrzöm a polcomon. 2. Nem kell kétségbe esni, ha időnként jólesik lefeküdni, akár csak negyed-fél órát is. Utána újra erőre kapsz. Ez szívbeteg keresztanyám módszere volt. 75 éves koráig segített neki. Üdv!
febr. 11. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem feltétlenül...Hiszen kaphat akár másik szívet is..
febr. 11. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

Van már teljesen beültethető, vezeték nélküli szívpumpa, fully implantable LVAD, amit nem kell kivezetni, külső mágneses tér segítségével töltik. Vannak emberek, akiknek ilyen van, de még talán nem kereskedelmi mennyiségben forgalmazzák. A Leviticus Cardio fejlesztése az egyik ilyen termék, de talán van ezenkívül másik független fejlesztés is. Szóval a kivezetésekkel kapcsolatos fertőzésveszélyt elvileg el lehet kerülni.

Ha az eljövendő év alatt még tovább fejlődik az ezzel kapcsolatos technika, vagy akár maga az alapkutatás is, az hozhat megoldást.

Persze még jobb, ha a test biokémiájának nyelvét fejtjük meg, vagyis hogy a betegség legyen maga gyógyítható.

febr. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Erre nincs garancia, minden eset más.
febr. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!