Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan ember, aki...

Létezik olyan ember, aki egyáltalán soha, semennyire sem ítélkezik? Szerintem mindenkinek van véleménye a másikról, akár első benyomás útján, akár fokozatosan, a cselekedetei fényében. Akad olyan, aki mindezeket képes "kikapcsolni"?

Figyelt kérdés
febr. 22. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Nem. S aki tagadja azt is gyorsan le lehet buktatni,hogy álszent.
febr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
A vélemény és az itélkezés két teljesen különbözö dolog!
febr. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%
Igen ÉN ilyen vagyok, normális. Olyan aki nem foglalkozik azzal hogy valaki milyen ruhát hord, milyen színű a haja, hogy megy, hogy néz, magas vagy alacsony, bármilyen hihetetlen van olyan aki a saját életével van elfoglalva nem maseval. Még ha hallok is valami negatívat valakiről arra gondolok hogy van nem igaz és rosszindulatú pletyka vagy ha igaz, minden bizonnyal megvolt rá az oka.
febr. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Nincs, de szerintem nem is jó dolog ha egyáltalán nem ítélkezik valaki. Ha lenne ilyen ember, akkor abban nem lenne morál, tartás, önálló gondolkodás.


Olyan viszont szerintem van (még ha ritka is) aki többé-kevésbé képes racionálisan kezelni a véleményét másokról, és nem ítélkezni apró hülyeségek miatt.

Szóval nem ítélkezik ha lát pl egy, a szokottnál eltérő külsejű (tetőtől talpig kitetovált) embert, viszont ítélkezik ha egy állatkínzót lát.

febr. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%
Én sose itélkezek. Csak a parasztok itelkeznek. Én megértem a másikat. Szeretettel vagyok mások felé.
febr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Meglepően sok embernek nincs amúgu véleménye a dolgokról.


De a vélemény nem ítélkezés. Az ítélkezés a véleményem negatív megmutatkozása. (Dicséret lenne a pozitív.)

febr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!