Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor éreztetek utoljára...

Mikor éreztetek utoljára őszinte örömet valamivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nem ilyen sírós, depis kérdésnek szánom, alapvetően kiegyensúlyozott vagyok, szoktam nevetni, akár egyedül, ha valami vicceset látok, olvasok, akár barátokkal, van 1-2 problémám de nagyjából minden oké, nem mondanám boldogtalan embernek magamat.


Viszont hiányolom azokat a pillanatokat, mint amikor gyerekkoromban valamit iszonyatosan vártam, izgultam valami miatt de jó értelemben, aztán amikor megtörtént az adott dolog, tök boldog voltam. Példának pl 1-1 utazás jut eszembe, vagy a családdal nyaralás, vagy ottalvós osztálykirándulás, ezek mind olyan alkalmak voltak, amik előtt aludni se bírtam, annyira vártam, és most is szoktunk menni nyaralni, programokra, de egyiknél sincs ez, csak ilyen enyhe na végre ez a nap is eljött :) érzés. De kb mindennel kapcsolatban ez van, aminek normális esetben tökre örülnöm kellene, csak ennyit érzek, hogy végre, aztán ennyi. Mintha le lennének tompulva az érzelmeim, csak nem tudom mitől.


Ti szoktatok olyan igazi gyermekien örülni a veletek történő jó dolgoknak? Mitől lehet ez nálam?


febr. 23. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Én soha nem éreztem ilyet.. 27/F
febr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Nem emlékszem olyan rég lehetett ilyesmi
febr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy nekem is csak ilyen gyerekkori dolgok ugranak be, de azoknak már 20 éve😂

Illetve talán az az időszak, amikor elkezdtem dolgozni, vagy először volt komoly barátom a 20-as éveim legelején, szóval olyan dolgok, amik abszolút újdonságok voltak, de ez ilyen 1-2 éves időszak volt maximum.

febr. 23. 21:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én idén januárban.

Nem lehet, hogy ezek a programok most már felnőttként nem az érdeklődési területeid közé tartoznak? Emiatt csak úgy el vagy, de nem dobnak fel.

febr. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy idő után megszokottá válnak dolgok ha életünk részévé válnak. Kellenek néha új inspirációk, ami izgalomba hozza az embert.

Lehet simán csak megszokottá vàlt az életed. Keresd meg mi hozhat neked egy kis adrenalint.

febr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ötös, az a baj, hogy a külföldre költözésen kívül csak drága dolgok jutnak eszembe, ami nem megszokott lenne és érdekel. Most is megyek néha ide-oda, van hobbim, nem csak döglök egész nap és unatkozom, de ennél többre most nincs keretem.


#4 Hát azért egy baráti találkozó, nyaralás meg ilyesmik nem olyan dolgok, amiket kinő az ember szerintem. De az nem normális, hogy jól érzem magamat ugyan a barátaimmal vagy pl a sráccal akivel randizom, de órákat kell magamat győzködnöm, hogy szedjem össze magamat és induljak el, mert ha ott leszek, már jó lesz, konkrétan erőszakkal vissza kell idéznem a legutóbbi alkalmat, hogy akkor is jól éreztem magamat, meg ilyenek. Aztán amíg tart az esemény, addig jó minden, ha vége, akkor meg nem az van, hogy visszaemlékszem, hogy de jó volt, hanem mintha mi sem történt volna, megy minden tovább.

febr. 23. 21:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap vettem LEGO-t, engem boldoggá tett.
febr. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy régi mentorommal kapcsolatban volt ilyen 2006-ban. Az nagyon ott volt. Nemrég pedig egy reménytelen szerelemmel kapcsolatos szembesülés miatt. (F!)
febr. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

6

Ahogy így leírtad nekem ez némiképp depresszióra vagy kiégésre hajaz. Lehet elmennék ezzel egy szakemberhez szerintem. Kiégés, amikor nem tudunk örülni annak ami van, illetve győzködni kell magunkat, hogy jó lesz, mert nincs kedvem hozzá.

Az élet apró örömei nem kerülnek nagy pénzekbe, sőt!!! Ha nem jut eszedbe olyan apróság ami feldob az már baj!

Mi egy éve költöztünk az új házunkba ez nagy dolog nagy öröm! De. Ősszel kaptunk a szomszédtól egy kiskutyát, a gyerekeim örömét látva eskü nagyobb boldogság töltött el mint a költözés után. Szóval ezzel azt akarom érzékeltetni, hogy az apró pillanatok néha sokkal fontosabbak mint a nagy dolgok

Nem történt valami olyasmi az életedben, ami kiégéshez vezetett?

febr. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom, hogy nálad is tuti ez a helyzet, de én akkor éreztem így magam, mikor egy nagyon stresszes, megpróbáltatásokkal teli időszak után/közben voltam, és kiégés közeli állapotba kerültem.

Kisebb örömök sem értek téged az utóbbi időben? Azok a dolgok sem vidítanak fel, amik régen igen? Tudtál esetleg mostanában eleget pihenni, magaddal törődni/foglalkozni?


Nagyobb volumenű boldogságérzetem nekem sem volt mostanában, sajnos. Picik voltak, vannak, és bár ezeket is értékelem, azért jó lenne valami komolyabb is, de nem szeretnék telhetetlen lenni. A legutóbbi, például, egy nagyon finom étel volt:)

márc. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!