Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit és miért szégyelnek az...

Mit és miért szégyelnek az emberek?

Figyelt kérdés

Képességek, viselkedés, gondolatok, meztelenség, egészségügyi állapot, múltunk stb.


Szerintetek melyiket mennyire lehet vagy érdemes, és melyik dolgok amikkel feleslegesen frusztráljuk magunkat, és másokat a titkolózással?


Életkort és nemet is írjatok, meg légyszi azt is ki mivel foglalkozik , avagy mit szeretne dolgozni majd később



febr. 25. 14:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Meztelenség, magány, szegénység...
febr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Betegség..
febr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
14%
Például, ha valaki nem tudja, hogy a szégyell szót két l-lel írjuk.
febr. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3-as, mi a szótő? Írásban jelöletlen teljes hasonulás mond valamit?


Persze lehet igazad van, és akkor én tévedek. Csak légyszíves ha már trollkodsz, hozd a minőséget is

febr. 25. 14:15
 5/15 A kérdező kommentje:

Ja látom már mit hibáztam. 3-as, beismertem a hibámat. Sajnos a szótő a "szégyell". Ez egészen meglepett.


De most már bátran válaszolhatsz a kérdésre is!

febr. 25. 14:19
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Amiről tudja, hogy változtathatna rajta. Pl függőségek, rossz szokások.
febr. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a legnagyobb szégyenfaktor az anyagi hanyatlás. Volt olyan életszakaszom, ahol nagyon jól éltem és jól szituált emberekkel barátkoztam. Aztán lecsövesedtem, mint a kukorica. A jól szituált barátok nem néztek le és nem fordultak el tőlem, de én restellettem annyira a szituációt, hogy eltűntem. Aztán később, amikor újra elért a jólszituáltság, felvettem a kapcsolatot a régi társasággal, ami időközben bővült, így új barátságok is köttettek a régiek mellett. A régiek pedig örültek a visszatérésemnek.

Mindennemű anyagi mélyrepülés, hanyatlás, elszegényedés vagy csak a korábbihoz képesti szerényedés anyagilag, nekem nagyon nagy para és mumus. Pedig hála istennek a legutóbbi hanyatlás egyáltalán nem lökött olyan mélyre, mint a hivatkozott korábbi.


Amúgy egy fővárosi, középkorú férfiember vagyok, aki volt már cégtulajdonos és vállalkozó, jelenleg alkalmazott vagyok.

febr. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
27%
a f*stalicska, alulfizetett és mellé kihasznált munkámat.
febr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

1

meztelenséget nem mindenki. volt olyan csaptársam aki tök nyugodtan flangált a folyosókon is egy szál farokban, sőt még reggelizni is így jött be.

febr. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nem lehet mindet összefoglalni. Lehet ez akár valamilyen képesség hiánya (pl olvasás), lehet betegség, lehet ez múlt, lehet kevés kereset, kevés műveltség, sikertelen vizsga,valamilyen cselekedet amit megbánt, lehet rokonok-családtagok stb.


A múlton rágódni vagy a cselekedetinken felesleges mivel az már a múlt. Ezekből az okos ember tanul. Hátrányos helyzetből vagy betegség esetén elfogadni és megpróbálni együttélni vele és a legjobbat kihozni amit csak lehet.

Sikertelen vizsgákat helyre lehet hozni.

Rossz környezet esetén család-rokonok változtatni és távolságot tartani. A mérgező emberek csak javítják az életminőségünket. A kevés műveltséget lehet fejleszteni ezerfélek képpen, kevés keresetet is lehet, tanulással önfejlesztéssel. Azt gondolom hogy hozzuk ki mindenből a lehető legjobbat lehetőségeinkhez mérten.

febr. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!