Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy ember mindenképpen szalonk...

Egy ember mindenképpen szalonképtelennek számít, ha elfogadhatónak tartja a gyermekek testi fenyítését?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem, hogy a társadalom ebben a kérdesben átesett a ló túloldalára, mert régen valóban sok gyermekbántalmazás és családon belüli erőszak felett hunyt szemet, ma meg gyakorlatilag minden eszközt ki akar venni a szülők kezéből, hogy a saját autoritásukat érvényre jutassák. Végülis az, hogy egy gyermek nem viselkedik jól, akkor retorzió kell, hogy érje gondolom nem vitás. Igazából évezredek óta bevett gyakorlat volt ez, a Biblia is arról, hogy nevelési célzatból kell a pálca és az a szülő követ el hibát, aki nem fegyelmez. Vagy Angliában a viktoriánus korban külön szabály is volt erre, hogy milyen vastagságú lehetett. A múlt században még teljesen bevett gyakorlat volt a körmös, meg az iskolai fegyelmezés is. Jó volt? Nem, de a mai helyzet mitől jobb, hogy a tanárokat senki sem tiszteli és egy-két viselkedni nem tudó gyerek egy egész osztályt visszahúz, mert nem szabad rászólni sem, jaj gyermekvédelem.

A médiában a gyermekekkel kapcsolatos témáknál általában csak ez a cukormázas kép jelenik meg, hogy szeretet, boldogság, családi idill és tényleg erre kéne törekedni, de vannak olyan helyzetek, amikor úrrá kell lenni az adott helyzeten és nincs idő arra, hogy kiselőadást tartson valaki a gyerekének, hogy mit miért nem tehet meg. Ennek ellenére , ha valaki ezt felvállalja, rögtön össztűz zúdul rá. Kicsit olyan ez is, mint a megcsalás, mindenki tudja, hogy milyen gyakori, hogy akármelyik ismerőse érintett lehet, de szemet hunynak felette és névlegesen hangosan elítélik. Ha meg valakiről kiderül, akkor mindenki csak rázza a fejét, hogy milyen csúnya gonosz ember az ilyen, aki képes erre.



márc. 2. 20:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem szalonképesség kérdése, egyszerűen fölösleges és káros is veréssel nevelni a gyereket. Vannak más módszerek is.
márc. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Emberek nyilvános lefejezése is jó gyakorlat volt régen, végül is a Hősök terén elférünk páran, meg mehet a Tiktok Live is róla ma már.
márc. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Meg az otvenes evekben is elt az a nezet, hogy a gyereket nem kell szeretni. Az eredmenyt latjuk. A veres amugy is kontraproduktiv, a gyerek megutalja az agresszort, aki idomitani akarja. Plus nagyon erosen traumatizalt felnott lesz belole, azokbol pedig egy beteg tarsadalom.

Egyeb kerdes? ;-)

márc. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi társadalom fejlődésének van egy íve. A testi fenyítés eltűnése a gyermeknevelési gyakorlatból természetes és szükségszerű. A bevett szokások, alkamazott módszerek mindig is változtak, és változni is fognak.

Manapság már ritkán zárnak kalodába bűnelkövetőket a piactéren és kézlevágás sem jár lopásért, legalábbis a nyugati világban, ahol meghaladtuk a középkort.

Vagyis igen, mindenképpen szalonképtelen. Én ismertem olyan tíz évnél fiatalabb gyereket a múlt század végén, akit a régi elvek szerint kezelt az apja. Akkor láttam először életemben monoklit valaki szeme alatt. Az ilyesminek meg kell szűnnie. Mindemellett gyanítom, hogy a gyakorlatban egy-egy óvatos nyakonvágás, fenékre csapás nem ritka ha nem használ a szép szó. De mivel ez egyre kevésbé elfogadott, nem tud sok - valljuk be - tehetetlen, dilettáns szülő túllőni a célon, és ez jó.

márc. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4

Jó, én sem arra gondoltam, hogy agyba-főbe verni egy gyereket, de néha indokolt esetben egy kisebb fenyítés belefér.

márc. 2. 21:09
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ma már nem a szavannákon élünk...
márc. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki elfogadhatónak tartja a nevelőcélzatú verést gyerekek esetén, az felnőttként is elfogadhatónak tartja? Ugye?

Végülis, ha anyád/apád nem nevelt, akkor had üthessen meg a tanár, ezzel semmi baj nincs. Viszont, ha anyád/apád nem nevelt meg felnőttkorodra, akkoor neveletlen felnőtt lettél, tehát nyugodtan felpofozhat a felettesed a munkahelyen ezzel a logikával. Csak úgy, nevelőcélzattal. Ez elfogadható számodra, kérdező?

márc. 3. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerinted elfogadható verni a gyereket nevelő célzattal, ugye azt is elfogadhatónak tartod, ha a főnököd teszi veled ugyanezt, mert nincs megelégedve a teljesítményeddel? Vagy a rendőr, mert nem ért veled egyet? Vagy más erősebb, akármilyen egyén, aki önkényesen föléd helyezkedhet.


Attól, hogy egy gyerek kisebb és fiatalabb, ergo gyengébb, semmi jogod őt bántalmazni. Avagy vállald ugyanezt, és téged is bántalmazhassanak. Tudod, mindenkinél vanerősebb, de a fizikai erőszak az ostobák fegyvere. Ha te csak veréssel tudod érvényesíteni az akaratod egy gyerekkel szemben, megbuktál, mint szülő. A nevelés erről szól, csak sokan túl ostobák ahhoz, hogy ezt belássák.

márc. 3. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azért nem ugyanaz, mert a gyermek nem önálló és a szülő felelőssége nevelni, felnőttként meg mindenki magáért felel. Én őszintén szólva nem értem ezt a hisztit a téma körül, én is kaptam verést a szüleimtől, ha nagyon rossz fát tettem a tűzre és utólag hálás vagyok nekik ezért. Az életben sokkal nagyobb kegyetlenségek, csalódások is érik az embert, hogy gyerekként kap egy-két pofont.
márc. 3. 08:03
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

Egyrészt, a munkahelyeden a főnök is ugyanúgy felel érted, másrészt, amit te nevelésnek nevezel, annak semmi köze a valódi gondoskodáshoz. Undorító és elítélendő.


Ilyen felfogással pedig remélem sosem lesz gyereked!

márc. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!