Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan birkózzak meg azzal a...

Hogyan birkózzak meg azzal a tudattal, hogy nincs bennem semmi szerethető?

Figyelt kérdés

Egyszerűen semmilyen pozitív tulajdonságom nincsen.. Szeretném, ha szeretnének.. Szeretnék valamit adni az embereknek, hogy értékes legyek. Bárcsak egy fejezet lehetnék legalább valaki életében, de nem vagyok fontos senkinek. Az emberek furának tartanak.

Ha visszaemlékezek, gyerekkoromban is alig voltak pozitív élményeim, míg más a barátaival lógott, én tök magányos voltam, vagy szekáltak folyamatosan és ez a kettő váltakozott.

Ha le kéne írni a boldog gyerekkori emlékeimet max 5 A4-es oldalra férne rá és ezek is csak ideiglenesek, átmenetiek voltak. Zavar, hogy nem lehetek olyan, mint a normális emberek. Én csak átlagos ember akarok lenni átlagos élettel.



márc. 7. 10:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nő vagy, akkor elég ha csinosan öltözködsz, jól nézel ki, máris szeretni fognak.

Ha pasi vagy, akkor viszont egy erős személyiséget kell felépítened.

márc. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nagyítóval kell keresnem a szép gyerekkori emlékeket, azt meg mikroszkóppal, amikor valaha is dicséretet, elismerést kaptam volna valakitől.
márc. 7. 10:57
 3/17 anonim ***** válasza:

Légy önmagad. Keresd azokat a helyeket, ahol szükség van rád. Hidd el és fogadd el a kedves szavakat. Légy te is kedves másokkal.


Ennyi a recept. A többi majd jön magától.

márc. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ja, és ne rágódj a múlton. Miért kellene a jövőnek is olyannak lennie? Előre nézz, ne hátra.
márc. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Először is: a múlton rágódni fölösleges. Neked itt és most kell megoldanod az életedet. Minden más csak önmarcangolás. Pont.

Másodszor: az írásod alapján egy nagyon intelligens ember vagy, ebből azt gondolom, fejlődőképes is (hisz megfogalmazódott benned az igény a fejlődésre). Magadat soha ne add fel, ez alap, viszont a szocializációdon esetleg módosíthatsz. Ehhez vagy önismereti könyveket olvasol és elmélyedsz magadban, vagy igénybe veszel segítséget pszichológus formájában. Coach-okat nem ajánlanám, mivel 6 hónap után már bárki lehet coach ... Sok sikert, egyszer valaki még nagyon fog örülni annak, hogy Te vagy :)

márc. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Sőt, már lehet, hogy most is örül.


Én pl. közel tizenhárom éve hordok valakit a szívemben, aki hasonlókat mond magáról. Milyen kár, hogy ezek a szívek nem találnak egymásra.

márc. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Valamiért mégis furcsának tartanak az emberek.. Ezt annyiszor megkaptam már, persze nem ilyen szépen megfogalmazva. Nem is 10, inkább 20 évet kéne legalább visszamennem a múltba, hogy minden rendben legyen, helyrejöjjön az életem. Amikor még nem szúrtam el mindent.

De lehetőség szerint inkább meg sem születtem volna, vagy egy másik testbe, másik élettel. Bárcsak normális géneket kaptam volna, de úgy tűnik, ezt nem mindenki érdemli meg...

márc. 7. 11:48
 8/17 A kérdező kommentje:
A kedvességemet meg a hajamra kenhetem, mert egy debil vagyok, akit mindenki utál..
márc. 7. 11:50
 9/17 anonim ***** válasza:

"Amikor még nem szúrtam el mindent."


Mit lehet helyrehozhatatlanul elszúrni?


"Bárcsak normális géneket kaptam volna"


A külsőddel van gond? Akkor meg mit szúrtál el Te?


"egy debil vagyok"


A fogalmazásodból nem úgy tűnik.


"akit mindenki utál"


Ez nem feltétlenül mérvadó. A világ tele van hülyékkel és rosszindulatú emberekkel.


Amúgy az, hogy "furcsa" vagy, lehet egyeseknek tetsző is. Például, akiknek pont a fent említett tucatemberekből van elege.

márc. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"Mit lehet helyrehozhatatlanul elszúrni?"


Az életemet.


"A külsőddel van gond?"


Nem. A személyiségemmel.


"A fogalmazásodból nem úgy tűnik."


Akár miért mondták nekem többször is, hogy fogyatékos vagyok?


"Amúgy az, hogy "furcsa" vagy, lehet egyeseknek tetsző is."


Kinek? Tök egyedül vagyok, zéró barátom van.. Tehát a mellékelt ábra nem azt mutatja, hogy bárkinek is" tetszenék"...

márc. 7. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!