Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van ilyen rokonotok, ismerősöt...

Van ilyen rokonotok, ismerősötök, aki ennyire placebós?

Figyelt kérdés

Ha valamilyen baja van nem akar gyógyszereket szedni, hanem internetről rendel mindenféle csodabogyót, vagy gyógynövény készítményeket és ebben hisz.


És ha kicsit jobban van meg van győződve róla, hogy emiatt van.


márc. 9. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Azért itt növények/csodabogyók között is különbséget kell tenni.

Van ami tényleg kamu, viszont olyanok is vannnak amiről klinikai vizsgálatok bizonyítják, hogy hasznosak.

márc. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%

Az nem placebó, hanem a termék gyógynövény tartalmának hatása.😉


Nincs ilyen szó, hogy "placebó."


Ezt a gyógyszerkárosultak használják, saját maguk ámítására.

márc. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egy betegségre nem fog használni egy vitamin, étrendkiegészítő.


Apám ilyen, nem akar normális gyógyszereket beszedni, hanem ilyenektől várja a megoldást.

márc. 9. 15:42
 4/9 anonim ***** válasza:

"Egy betegségre nem fog használni egy vitamin, étrendkiegészítő."

Lehet, viszont a hiányuk gondokat okozhatnak. Pl szelén szerepe a pajzsmirigyre. Ha utána nézel, hogy mi mire jó és mit okoz a szervezetedben akkor meg fogsz lepődni. Amúgy terhes nőknek bizonyos dolgokat pont a dokik javasolnak. Ha nem jók semmire akkor miért tennék?

márc. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Anyósom. Világért se szedne be olyan gyógyszert, amit csak receptre írnak fel. Helyette havi 80-90 ezreket fizet mindenféle csodafüvekre, csalánlevélre, búzafűlére, aloe vera készítményekre, kombuchára, nani-ra, méhpempőre, vitaminokra (de nyers zöldséget, gyümölcsöt nem eszik! inkább beszedi a napi 20 szem vitamint), valami nem is tudom milyen gombára (de nem varázsgomba az biztos. :D), meg luteint szed a látására, venotec-et visszérre, pedig nem is visszeres a lába, csak hogy ne is legyen az, meg minden ilyesmire kitalál valami csodaszert, amit a tv-ben látott vagy újságban olvasott. Ha valamit meglát, az neki mind kell, mert ő attól 100 évig fog élni. Aztán meg is veszi, ráadásul onnantól kezdve rendszeresen.

És dettó ugyanez van, amit írsz. Ha egy kicsit éppen jobban van, akkor az tuti, hogy ezektől a csodaszerektől van. Ha meg rosszabb, akkor az meg azért van, mert nem szedte.

Mondtam már neki, hogy: "mama", annyit költ ezekre a varázsszerekre, mint amennyit mi ketten költünk kajára egész hónapban. Olcsóbb lenne kimenni a legelőre mindenféle gyógyfüveket legelni, mint havonta kiadni egy kisebb vagyont. De nem lehet eltántorítani. Ő ezekben hisz. Ha meg valamije fáj, inkább elszopogat egy csalánt vagy kaktuszt, mint hogy bevenne egy algopyrint vagy mittudomén mit.

De amúgy biztos van igazság is abban, amiben hisz, mert közel 80 évesen jobb a vérképe, mint nekem, én meg még feleannyi sem vagyok.

márc. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én elhiszem, hogy van ezeknek valamennyi jótékony hatása, de súlyosabb egészségügyi problémákat nem oldja meg.
márc. 9. 16:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Esetleg megelőzheti azoknak a kialakulását. Helyes életmóddal és táplálkozással kiegészülve.
márc. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7


Nem akar egészségesen élni.

Zabál, alkoholizál, mert neki stresszes az élete, de ezekben bízik:(

márc. 9. 16:42
 9/9 anonim ***** válasza:

Ja, hát akkor hajrá! A remény hal meg utoljára.

Nem tudom mit lehetne vele tenni, gyanítom a szép szó és az orvosi ellátás vagy tanács ide már kevés.

márc. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!