Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan segíthetnék rajta?

Hogyan segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon jó barátom (29 éves srác), évek óta jóban vagyunk, de az utóbbi pár hónapban valami megváltozott benne. Mindig is tisztességesen dolgozott, a munkahelyén mindenki elégedett volt vele (januártól egyénileg kezdett vállalkozni), de tudom hogy a sok pénzt is nagyon szereti, viszont legalább ő mindig megdolgozott érte tényleg, csak az előző helyén nem fizették meg és azért kezdett egyénileg vállalkozni. Nem felsővezető meg semmi, takarítással foglalkozik (magánlakások), amit férfi létére mesteri szinten csinál. De az utóbbi pár hónapban...hát nem tudom, valami furcsa lett. Annyit tudni kell, hogy sosem beszéltem vele róla, de ő szerintem erősen autista, nem szereti ha változás van, napirend szerint él és ha valami nem úgy történik ahogy tervezte akkor kiakad. Plusz kicsit ilyen álomvilágban él, azt gondolja, hogy a valóság az mint a filmekben van. De a legfőbb gond az, hogy régebben is sokszor előkerült a téma, hogy ő úgy szeretne élni, mint a felső réteg, mert szereti a csillogást, magamutogatást stb. és sajnos szeret többnek tűnni, mint amennyije van. :/ Na és ez a gondom, hogy mostanában elhanyagolja a munkáját is, meg mindenkit, elkezdett lottózni de napi szintem, hogy ő majd meg fogja nyerni a főnyereményt és akkor végre az lehet aki szeretne és elfogadják majd, elmegy beavatkozásokra mint a hollywood-i sztárok meg mint a modellek a plakátokon, drága cuccokban fog járni, hogy felfigyeljenek rá meg ilyeneket mondott múltkor. Kezdek aggódni, nem értem mi történt, mondom régen is ilyen volt, de a munkáját mindig komolyan vette, tepert, voltak céljai, de most...nem tudom, lehet láthatott valamit vagy valakit valahol, ami kiváltotta ezt az egészet és nem tudom mit csináljak. Azt tudom, hogy kevesebb munkája van most és szerintem bepánikolt, hogy mi lesz ha nem lesz pénze. Csak a keresett pénzét (meg a félretettet is szerintem) most is kozmetikusra, kozmetikai kezelésekre, szépségápolási

cuccokra, drága szérumokra és mindenféle kollagénporra meg ilyenekre költi, azt mondja nem szeretne megöregedni és ráncos lenni, mert akkor nem fog beleilleni a társadalomba, mondtam neki hogy de Tomi, te így is jól nézel ki, nem kell úgy kinézned mint a modellek a plakátokon, ami amúgy is Photoshop csak. És amúgy nem néz ki rosszul az a poén, de nem érti meg, ő mindenképpen szeretné magát megváltoztatni, azt mondja ő is modell lesz majd, már gyakorolja a catwalk-ot is, nézi hogy a divatbemutatókon hogyan vonulnak a modellek, azt mondta már mosolyogni sem szokott csak póker arcot vág mindenhol nehogy ráncosodjon, már az arcát is elkezdte valahogy fehéríteni, de szerintem csak olyan fényvédőt vett amitől fehér lesz a bőr. Nem tudom mit tegyek, mi válthatta ki nála most ezt az egészet szerintetek? Egyszer azt mondta, hogy felesleges bebeszélni magunknak azt, hogy az átlag élet jó, mivel nem jó, mindenki a csillogást, a luxus életet szeretné élni a lelke mélyén, mivel az a normális.


34/N



márc. 18. 10:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Meg még annyit elfelejtettem írni, hogy egyszer azt is mondta, hogy ha sok pénze lesz, akkor mindenkit le fog sz.rni (bocsi, csak szó szerint írtam ahogy mondta), barátokat, nagyszülőket és akik jók voltak hozzá azokat is. Tudom, sokan itt már elvágták volna vele a barátságot, de én tudom hogy ő jó ember, csak valami történt.
márc. 18. 10:25
 2/10 anonim ***** válasza:

Ő nem a barátod.

Sehogy nem tudsz segíteni. Nem azért mert nem lehetne, de a személyiséged nem megfelelő még hozzá.

Az nem úgy működik, hogy te ezt ki gondolod, eszköz meg sehol. Azt majd idegenek, akik egyáltalán nem ismernek, majd megmondják. Nem így megy. Ezt vagy le tudja kommunikálni az ember, tisztában van magával és a másikkal is, vagy nem.

márc. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Álomvilágban él és a valóság szembejön vele az autópályán..
márc. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mit törődsz vele? Nincsenek normális emberi kapcsolataid?
márc. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
LoL
márc. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Gyagyás vagy vagy mi? Mit akarsz itt angolórázni? Te mi vagy, valami indiai guru, jó szamaritánus? Trollkodj otthon.
márc. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Neki ez nem probléma.

Még ha az is lenne, akkor sem tudnád megoldani helyette.

Önértékelési problémák, megfelelési kényszer, és kezdődő játékszenvedély is van a feltételezett autizmus mellett.

Szakember talán (!) tudna segíteni. De az önkéntes, neki kell eljutnia arra a pontra, hogy segítséget kér.

márc. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak a második részt olvastam el, én erre azt válaszoltam volna neki, hogy észrevegye magát: Pont amikor sok pénzed lesz, akkor kell segíteni azoknak, akiknek kevesebb van.
márc. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szopd le

suck him off

márc. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Senior Séf ***** válasza:
Márt mindig a nők hiszik azt, hogy au életük maximálisan rendben van, és másokét kell rendbe tenni?
márc. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!