Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem mondja el mi bántja?...

Miért nem mondja el mi bántja? Hogy segíthetnék rajta?

Figyelt kérdés
Van egy barátom. Nagyon szeretem és nagyon fontos nekem, sokszor van amikor valami bantja es szinte senkivel sem beszel. Probalom meggyozni hogy mondja el mi a baja. Nem vagyunk azok az ölelkezös baratok, de ilyenkor megölelem es ennyi. Ez jol is esik neki, de barhogy probalkpzom semmit nem mond mi a baj. Masnapra meg jol van vidamnak mutatja magat es masnap sem mondja el mi volt a baj. Mit tehetnék?

2018. nov. 20. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
A barátod konfliktuskerülő. Ő úgy tudja feldolgozni az adott helyzeteket, hogy fedezèkbe vonul. Ez azèrt rossz stratègia, mert bár zökkenőmentesen "megoldja" egyedül is a dolgokat, bár így a probléma is megmarad.
2018. nov. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fél a reakciótól. Lehet, hogy kellemetlen dolog miatt van rossz kedve és nem meri elmondani, mert "vajon mit szólsz hozzá". Ne erőltesd nagyon, mondd el neki, hogy megbízhat benned, számíthat rád és bármiről is legyen szó meg fogod érteni, nyugodtan elmondhat bármit, ha szeretné. Ha ezt érezteted vele, lehet megnyílik, csak hagyj időt neki, ha egyből nem is akarja elmondani.
2018. nov. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is ilyen hallgatag vagyok. Nem ismerem a barátodat, ergo nem tudok biztosat mondani vele kapcsolatban, de én ezért szoktam hallgatni.



- Hülyeségnek vagy jelentéktelennek tartom


- Mindenkinek megvan a maga baja, és nem szeretném a sajátomat is rákenni


- Nem akarom, hogy megtudja, mert akkor valószínűleg elítélne


- Nem akarom, hogy más is megtudja. (akár véletlenól eljárjon a szája)


- Még én magam sem tudom, hogy pontosan mi a baj

2018. nov. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A barátod pasi. A pasik pedig megoldani szeretik a problémáikat, nem beszélni róla.
2018. nov. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!