Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van ismerősöd, aki autista? Ő...

Van ismerősöd, aki autista? Ő tudja magáról, hogy az?

Figyelt kérdés
Lehet kezelni, gyógyítani valahogy ezt a rendellenességet?

márc. 19. 12:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azért vetődött fel bennem ez a kérdés, hogyha valaki sejti/felismerte, hogy valószínűleg autista és tudja, hogy valami nem oké vele, akkor mit tud csinálni?
márc. 19. 12:42
 2/14 Psycho ***** válasza:
86%
Van és tudja magáról. Gyógyítani nem lehet, ez egy pervazív fejlődési zavar. Kezelni lehet. Sok minden van, amivel jobbá tehető számukra az életminőség, és/vagy elkerülhetőek a kellemetlen pillanatok.
márc. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az első kérdésre elég annyi válasznak, hogy van/nincs. Inkább az érdekel, hogy mit lehet tudni erről a zavarról és milyen súlyossági fokozatai vannak.. Gyógymódról még én se nagyon hallottam. Amúgy pszichológia hallgató vagyok és ezért érdekelne, a szakdolgozatomhoz kell.
márc. 19. 12:50
 4/14 anonim ***** válasza:
81%

Van. Nem tudom, hogy mit tud. Nem beszél, csak furcsa artikulálatlan hangokat szokott kiadni.


Igazából nem igazán ismerem, csak a hozzátartozóit. Nekik nehéz lehet.

márc. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Volt autista évfolyamtársam még a gimnáziumban. Tudta magáról, de mi csak utolsó évben tudtuk meg, mert szinte semmi jele nem volt hogy az. Az autizmusnak is vannak fokozatai, van akiről meg se lehet mondani külső szemmel hogy az, és vannak olyanok akik teljesen zöldségek. Gyógyítani meg nem lehet.
márc. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Van, kollégám. Tudja, hogy az, kapott diagnózist.

A munkáját el tudja látni, de az autizmusa miatt néha nehéz vele együtt dolgozni (ha valamit másképp kell csinálnia, mint ahogyan megszokta, akkor meg van zavarodva, vagy hiába mondjuk neki, hogy ez ne így, csakazért sem tudot kizökkenteni a megszokásából).

márc. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%
Pszichológus hallgatóként nem tudod, hogy gyógyító-e egy pervazív zavar? Miért nem hiszem én ezt el...🙄
márc. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Olvastam, hogy vannak az autizmusnak fokozatai. A közepes, vagy nagyon súlyos autisták nem is nagyon tudnak boldogulni az életben. Persze léteznek magasan funkcionáló autisták, akik 1-1 területen kiemelkedőek.

De ez szerintem az elenyésző kisebbség és sokkal több az ellenpélda.. Emellé egyéb zavarok is társulhatnak, beszédzavar, kommunikációs nehézségek. És ezek megnehezítik az életet. Ezért nagyon szomorú, hogy nincs rá semmi gyógymód.

márc. 19. 14:03
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

#8 amikor valaki nagyon kiemelkedő egy területen, az az Asperger-szindróma. Az én volt évfolyamtársam is aspergeres lehetett, mert az angol meg a német nagyon nehezen ment neki, viszont matekból meg nagyon penge volt. Ott van például a Drawings by Trent YouTube csatorna. A csávó szociális készségei egyenlőek a nullával, magát sem tudja ellátni, szülei kezelik a csatornát, az autizmus egyik legdurvább példája. Viszont másodpercek alatt lerajzol neked bármit amit mondasz neki, és tök érdekes hogy például hogyan kezdi a rajzokat. Legalábbis én nem vagyok művész, semmi rajztudásom nincs, nekem eszembe se jutna fejjel lefelé elkezdeni egy rajzot például. Ezt csak érdekességképpen írtam le, ha valóban érdekel a téma és erről tanulsz, lehet érdemes ránézned erre a csatornára.


#5 voltam

márc. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Neked ezt tanulnod kellene, nem? Miért a gyk-n kérdezed, nem pedig a tanszéken?
márc. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!