Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen személyiség lehet az...

Milyen személyiség lehet az unokatesóm?

Figyelt kérdés

Nem sok érzelme, arckifejezése van. Nem érdeklik a szabályok és csak akkor tartja be őket, ha neki megfelel. Gátlástalanul hazudozik, csal vagy vezet félre (hivatalos ügyekben is). A macskát gondolkodás nélkül lelöki a lábával a lépcsőn ha az útjában van. Mások előtt állatszeretőnek mutatja magát, hogy jó pontokat szerezzen. Nem érdekli mi van a családdal vagy a barátaival érzelmileg, csak a praktikus dolgok például mikor mennek valahova vagy hogy ez ŐT hogyan érinti. Ha valaki beteg akkor az érdekli ki megy helyette vele moziba. Nem érdekli a másik szenvedése. Ha kap szívességeket, akkor elfogadja, de ő maga nem töri magát másokon segíteni.


Nagyon kedves, jószívű képet tart fenn magáról, de belül nem az. Ég és föld.

Önző, manipulatív és bármiről hazudik vagy félrevezet ha kell. Kifejezéstelen az arca és mindig egy hideg, távoli ember benyomását kelti. Nem hatják meg mások érzései és nem érez bűntudatot ha kihasznál másokat. Teljesen lenézi a többi embert maga körül és egoista, bár nagyon jól leplezi. Olyan emberekkel barátkozik, akiket hasznosnak tart vagy legalább méltónak a saját szintjére. Rendkívül okos és számító is. Ha haragszik sem látod rajta. Nem agresszív.


Felajánlottam, hogy próbálok segíteni változni de nem érdekli. Amikor kérdőre vontam nem szégyelli-e magát vagy nincs-e bűntudata, csak vigyorgott és mondta nincs. Ránézésre meg nem mondanád, hogy ilyen. Teljesen mosolygós, boci szemekkel tud nézni, ha akar.


Ez valami skizofrénia? (28 éves férfi)



márc. 20. 11:48
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
50%
29 a megszégyenítésre is reagálnak és az is verbális, valamint a zsarolásra is érzékenyek. A szociális kontaktusra akkor lehetnek érzékenyek, ha kevert személyiségzavaruk van, de ilyet nem is írtam, hogy ezzel idomítani lehet őket.
márc. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező azért foglalkozik vele, mert "meg akarja változtatni" -> ami lehetetlen.

Számos alkalom van, maikor valaki a másiknak csak "egy-két rossz szokását" akarná "megváltoztatni" - és az se szokott sikerülni, hogyan lehetne akkor pszichés működést megváltoztatni?

Az illető akaratával és képzett pszichoterapeutával is évek lehetnek.

márc. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
Egy pszichopatának lehetnek más betegségei is? (mentális)
márc. 22. 12:37
 34/40 anonim ***** válasza:
59%

"Egy pszichopatának lehetnek más betegségei is? (mentális)"


A válaszadóknak nagy valószínűséggel nincsenek pszichológiai képesítéseik és nem praktizálnak.

Biztosan élvezed, hogy egy olyan emberrel foglalkozol, aki mások ellen fordulhat.

Meg akarod változtatni ahelyett, hogy elkerülnéd.

márc. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 A kérdező kommentje:
A saját unokatestvérem... Nem vadidegen.
márc. 22. 12:53
 36/40 anonim ***** válasza:
Antiszociális személyiségzavar
márc. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: mikor ment nála félre a dolog? Gyerekként nem csinált semmi kirívót, viszont nem is volt egy közösségi ember, inkább a saját pecsenyéjét sütögette már akkor is ahogy mondani szokás.
márc. 22. 13:03
 38/40 anonim ***** válasza:

"Még egy kérdés: mikor ment nála félre a dolog?"

E kérdést - az egymondatos kiegészítés alapján - ki tudja szerinted megválaszolni? Bár ha többet írnál róla, akkor sem.

márc. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

Arra utaltam, hogy egy pszichopata már gyerekként is az? Vagy mondjuk felnőtt korára fejlődik úgy ki az agya, hogy pszichopata legyen?

A nevelés, esetleg traumák miatt?


(Bocs, tényleg hülyén fogalmaztam meg)

márc. 22. 13:27
 40/40 anonim ***** válasza:
Szerintem ez veleszületett.
márc. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!