Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szülő a gyereknek, gyerek a...

Szülő a gyereknek, gyerek a szülőnek. Egy háztartásban élők, fel szoktátok venni egymás telefonját, ha a tulajdonosa nincs otthon/fürdik/nem tudja felvenni?

Figyelt kérdés

Apám hónapok óta egy műtétre vár, hogy időpontot kapjon. Munkajapjaimon ő viszi le délután és este a kutyákat, és ezúttal nem vitt telefont. Hallottam, hogy csörög a telefonja, de nem vettem fel, mert sohasem szoktam felvenni. Értelemszerűen nem volt kiírva, hogy "Xy kórház", csak egy számomra ismeretlen telefonszám, éppencsak azért láttam, mert ki-be mentem valamiért. Erre megjön, látja a hívást és elkezd szidalmazni, hogy miért nem voltam képes felvenni, a kórház hívta. Azt hazudtam neki, hogy nem hallottam, mert a saját dolgommal foglalkoztam, nem arra ügyeltem, hogy hátha hívják, de erre csak jobban bedühödött.


Szöget ütött a fejemben, hogy másoknál ez hogyan van. Felveszik vagy nem veszik a csörgő telefont, ha a tulajdonosa nem tud telefonhoz menni, de őmaga nem kérte rá.


márc. 21. 19:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%

Fel sem merülne. Ha pl. apám kinn van a kertben, én benn és csörög a telefonja, akkor kiviszem neki, ha addig leteszik akkor visszahívja.

Én akkor sem szívesen venném fel másét, ha kifejezetten kérnének rá, nem hogy még magamtól. De nyilván szólok a tulajdonosának hogy keresték rajta.

márc. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%
Mivel nekem apukám nagyon fontos hívásokat szokott kapni, mikor nem tudja felvenni, felveszem én, mert amíg kiérnék vele, addigra nagy eséllyel leteszi a másik fél. Szóval felveszem, és beleszólok, hogy most nincs a közelben. Ilyenkor vagy azt mondják, hogy mondjam meg neki ezt meg ezt, ha visszajön, vagy hogy majd hívja vissza.
márc. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
25%
Eszembe sincs, maximum akkor, ha azt látnám, hogy a másik szülőm vagy tesóm hívja :D Gondolom a kórházat vissza lehet hívni, csak nem passzolják el fél óra alatt az időpontját.
márc. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
39%
Én felvenném, nálunk ez soha nem volt gond, titkolnivalójuk sem volt, nekem sem.
márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
41%

Nem szoktam felvenni,az az ő telefonja. Egyébként sem szeretek beleszólni a telefonba valamiért, esetleg csevegni kellene az ismerőssel, amíg átadom...

Kivétel, ha ő szól, hogy fontos hívást vár X helyről, akkor az X hívást felveszem és megkérem, hogy tartsa, amíg átadom az illetőnek.

márc. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
55%
Nem értem miért pontozzátok le azt aki azt mondja, hogy náluk szokás felvenni. Miért vagytok ennyire prolik?
márc. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Úristen... Nem gondoltam volna, hogy ennyi lepontozás lesz :o Hát, azért köszönöm a válaszokat. Ment a zöld pipa.
márc. 21. 20:17
 8/22 anonim ***** válasza:
82%
Csak akkor veszem fel más telefonját, ha az illető előtte direkt megkér erre.
márc. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%

A szüleim nagyszüleim főnököm, férjem telefonját felveszem. Bemutatkozom és megmondom hol az illető, visszahívja stb…

Miért ne venném fel? Semmi titkos hívásuk nincs amit ne hallhatnék.

És nem járunk így, hogy fontos telefonokat elszalasztunk.

márc. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
16%

Nem vesszük fel egymás telefonját.

FŐLEG HA CSAK SZÁMOT ÍR KI

Ha esetleg otthon felejtette és hosszabb időre, akkor igen.

Bemutatkozunk és mondjuk mi történt.

De idegen számot akkor sem .

márc. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!