Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szülő a gyereknek, gyerek a...

Szülő a gyereknek, gyerek a szülőnek. Egy háztartásban élők, fel szoktátok venni egymás telefonját, ha a tulajdonosa nincs otthon/fürdik/nem tudja felvenni?

Figyelt kérdés

Apám hónapok óta egy műtétre vár, hogy időpontot kapjon. Munkajapjaimon ő viszi le délután és este a kutyákat, és ezúttal nem vitt telefont. Hallottam, hogy csörög a telefonja, de nem vettem fel, mert sohasem szoktam felvenni. Értelemszerűen nem volt kiírva, hogy "Xy kórház", csak egy számomra ismeretlen telefonszám, éppencsak azért láttam, mert ki-be mentem valamiért. Erre megjön, látja a hívást és elkezd szidalmazni, hogy miért nem voltam képes felvenni, a kórház hívta. Azt hazudtam neki, hogy nem hallottam, mert a saját dolgommal foglalkoztam, nem arra ügyeltem, hogy hátha hívják, de erre csak jobban bedühödött.


Szöget ütött a fejemben, hogy másoknál ez hogyan van. Felveszik vagy nem veszik a csörgő telefont, ha a tulajdonosa nem tud telefonhoz menni, de őmaga nem kérte rá.


márc. 21. 19:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
83%

Én fel szoktam venni a családtagjaim mobilját, és úgy köszönök, hogy XY telefonja, Z vagyok. Apukád esetében pláne jogos, ha tudtad, hogy ennyire fontos hívást vár, akkor fel kellett volna venned.


Mitől féltél, mi lesz ha felveszed? Miért nem vetted fel?

márc. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Miért jogos? Honnan a nemlétező kukimból kellett volna tudnom, hogy a kórház az??? Nem volt kiírva! És olyan értelemben nem várta, hogy a mai nap során! Hónapok óta itthon van, nem teleofnáltak. Váratlanul jött a hívás. Ha tudja, hogy ma hívni fogják, alapból nem is merül fel, hogy itthon hagyja a telefont, még pisilni is vitte volna magával. Éppencsak rápillantottam a számra befelé és annyit láttam, hogy nem ismerős, talán téves hívás, talán az egyik ismerőse, szóval erről ennyit, csináltam a dolgomat.
márc. 21. 21:29
 13/22 anonim ***** válasza:
84%
ha lakásban/kertben van, én utánakiabálok, hogy ki hívja, kéri-e, felvegyem-e, ha nem, akkor lenémítom, aztán majd visszahívja. de ha tudom, hogy fontos hívást vár, és valamiért mégsincs vele a telefonja, meg ő se a közelben, felveszem, xy vagyok, xz lánya, miben segíthetek? nem olyan ördöngösség felvenni egy telefont és bemutatkozni...
márc. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
56%

Le lehet pontozni, ettől még nálunk nem volt soha probléma és természetes volt felvenni a telefont, ha nagy ritkán nem volt ott az illető.


Egyrészt 90% hogy kiírta ki az, általában ismertem is, miért ne vettem volna fel, hogy szia XY apám kint van, mindjárt szólok neki? :D


Ha meg tudtam, hogy keresni fogják mondjuk munkaügyben, akkor is természetesen felveszem.


Mondjuk ez a gyakori, ahol az emberek többsége szociális fóbiás és pánik tör rá egy szimpla telefonbeszélgetéstől is :D

márc. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Tabu. A tulajdonos tudja, hogy kinek akarja, vagy nem akarja felvenni. Ezek érzékeny dolgok.
márc. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
54%

Én már pár éve elköltöztem otthonról, de soha nem vettem fel a szüleim telefonját, csak ha egy nagyon közeli családtag hívta őket, pl az egyik nagyszülő vagy testvér.

Párom telefonját sem veszem fel, bárki hívja, ő sem az enyémet.

márc. 22. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Csaladban csak akkor veszem fel, ha előre meg van beszelve (pl. csomagot var) Munkahelyen soha.
márc. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
94%
Nem szoktuk felvenni, de a másik után visszük a telefont.
márc. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
73%

Sose volt belőle probléma, fel szoktuk egymásét venni. Ha az akinek a telefonját felvettem a közelben van akkor kiviszem neki és közben mondom a hívó félnek hogy tartsa. Ha nincs a közelben akit hívott akkor mondom neki hogy majd visszahívja. Sose volt senkinek ebből problémája nálunk. Egyszer volt hogy nem akartam valakinek felvenni a telefont es pont nagy WC-n voltam és kint maradt a telefonom a konyhában. Anyát meg hallottam ahogy megy a telefonomert aztán kikiabaltam neki fel ne vegye nem akarok beszélni az illetővel. Mondta okes. Ennyi volt de ha épp nem vagyok otthon és úgy veszi fel hát ez van.


De téged se értelek ha tudod apádról hogy hónapok óta időpontra vár akkor biztos lehetsz benne minden számot felvesz ami hívja akár látod akár nem de rögtön felvesz. Erre te hagytad had csörögjön. Nagyon ügyes gyerek vagy...

márc. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
75%
Nem szoktuk. Én annyira utálok telefonálni, hogy csoda ha a sajátomat felveszem. 😂 Anyukám meg nem tudja, hogy kell felvenni az okostelefont (mutattam már neki, de nem akarja megtanulni), így itt be is zárult a kör. :)
márc. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!