Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A templomi gyónáson kívül,...

A templomi gyónáson kívül, hogyan tud az ember megszabadulni a bűntudatától?

Figyelt kérdés

márc. 24. 18:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha jóváteszi a vétkét valamiképpen..
márc. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%
Mit vétkeztél gyermekem?
márc. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%
mondtam, hogy a palacsintát nem csak megenni de ki is kell fizetni Károly fiam
márc. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Pszichológusnál, közeli barátok/családok által, vagy esetleg a rendőrségre is mehetsz, ha olyan természetű "vétked".
márc. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a bűntudat negatív érzések és gondolatok hozadéka, így a megfigyelés is segíthet. Àtérezni, megengedni, hogy létezzen. Megkérdezhetjük magunktól: Mi a célja, értelme? Miben korlátoz? Önismereti szempontból is hasznos a saját érzéseinkre figyelni.


Például az én családomban részben bűntudattal neveltek. Ha nem teljesítettem az egyik szülő kérését azonnal, akkor azonnal bűntudatot keltett. Ezzel rávettek, hogy mindent megtegyek, a saját igényeimet pedig háttérbe szorítsam. Ezért nehéz volt felismerni felnőve, hogy nem vagyok rossz, nem vagyok mindenért hibás és nem kell mindenkinek megfelelni.


Más esetben pedig, ha megvizsgáljuk az adott helyzetet és azt látjuk, hogy tényleg hibáztunk és bűntudatot érzünk miatta, akkor segíthet ez abban, hogy tanuljunk belőle, máskor ne kövessük el, időnként jóvá is tehetjük, de ha nem, akkor is meg lehet tanulni elengedni, mert nem egészséges magunkban cipelni tovább, ha az adott helyzettel már semmit sem tehetünk.

márc. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%
A gyónás egy nagy kamu.
márc. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%
A sok eszkombajn valaszolo figyelmebe is ajanlanam, hogy a buntudat sokszor nem valos... legtobbszor toxikus emberek okozzak a kornyezetunkben, akik igy szeretnenek uralkodni felettunk, az erzeseinken es az eletunkon. Celszeru szembefordulni veluk es orokre megszakitani a kapcsolatot. Nekem ez segitett.
márc. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%
7-es ,pontosan ugyanezen a velemenyen vagyok.
márc. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Gyereknevelésben elkövetett hibáknál, és számtalan esetben nincs szó toxikus emberről.

Ott maximum a szülő az és akkor neki lehet később bűntudta, hogy mit csinált rosszul.

márc. 25. 08:08
 10/16 anonim ***** válasza:
40%
Ugye megvan, hogy a gyónást csak azért találták ki, hogy a papok kémkedhessenek? Hol írja a Biblia, hogy gyónj egy papnak? 🤨
márc. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!