Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A templomi gyónáson kívül,...

A templomi gyónáson kívül, hogyan tud az ember megszabadulni a bűntudatától?

Figyelt kérdés

márc. 24. 18:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekneveléssel kapcsolatban is lehet hasznos. Ha szülőként felismered, hogy hibákat vétettél, az azt jelenti, hogy van önreflexiód. Ezekről is lehet beszélni a gyerekekkel, akkor is, ha már felnőttek. Én próbàltam egyszer-kétszer felhozni a szüleimnek, hogy miket éreztem nagyon rossznak a felnövésem során, mert úgy éreztem, nagyon jól esne, ha komoly problémáimról, félelmeimről is beszélhetnék velük, de azt mondták hülye vagyok és ők tökéletesen neveltek. :D

Nekik nincs bűntudatuk, viszont nem is hajlandóak megérteni, meghallgatni, fejlődni. Neked van rá lehetőséged. Amúgy mindenki hibázik, attól még szeretnek a gyerekek. Én is szeretem a szüleimet és megoldom a saját dolgaimat. Csak nyilván támogató hàttérrel könnyebb lenne.

márc. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%
Kerdezo: a toxikus szulo is toxikus ember... most mit vitatkozol? Akkor te lennel a toxikus szulo? Magadrol nem sokat irtal. Akkor neked van buntudatod gyereknevelesben elkovetett hibak miatt?
márc. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk néhány kommentet olvasva: tökmindegy hogy hisz-e valaki a vallásban vagy sem, de a gyónás tényleg hasznos a mentális egészségednek. Az volt a régi korok terápiája (sőt, sok öregnek manapság is az a terápia).

A puszta tény hogy elmondhatod valakinek ami felőröl belülről, ahelyett hogy magadba fojtanád, rengeteget segít. Pláne ha az illető akinek elmondod, megnyugtat hogy a bűneid meg vannak bocsátva...


De ebben az esetben szerintem a legjobb, ha a gyerekeddel próbálod rendbe tenni a kapcsolatodat. Ha eddig nem voltál jó szülő, akkor most legyél az.

márc. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Pszichológus
márc. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
77%
Ha rájössz arra,hogy min kell változtatnod és tanulságot levontad akkor lassan feloldódik a lelked.
márc. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Vannak akik a kórházi ágyon vezekelnek. Vagy túlélik vagy nem.
márc. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!