Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem mer valaki 12 éve...

Miért nem mer valaki 12 éve fizetésemelést kérni?

Figyelt kérdés

Feleségem. 12 éve van a cégnél. Diplomás, 2 idegen nyelvet használ a munkája során és 325 ezer forint nettót keres. Ugyanebben a munkakörben 600-700 ezer nettó manapság a fizetés. De ő nem mer emelést kérni. Csak az inflációs minimumokat adják meg neki automatikusan minden évben. Így lett a 2012-es 180 ezerből ez a 325. Apja gyári munkás, 8 általánossal többet visz haza. Folyamatosan keresik más cégektől de elutasít mindenkit. Neki itt jó, itt megszokta, itt mindenkit ismer. Képes lenne ezzel a fizetéssel innen nyugdíjba menni. Anyagi problémáink is vannak, én már hétvégén másodállásban vagyok. Neki nem kellene többet dolgoznia, ugyanezért a munkáért máshol annyit kapna, amennyi járna! Most már ott tartunk, hogy én menjek inkább Ausztriába dolgozni, hogy megéljünk. Ahelyett, hogy pár utcával arrébb lévő céghez átmenne dupla fizetésért, ugyanannyi munkára.

Mindenhogy próbálok hatni rá, de nem akar váltani és emelést se kér! Munkahelyen mindenre azt mondja, neki ez így jó, mosolyog, jópofizik.


márc. 28. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Mert ha te úgyis kiegészíted neki többre meg elmész Ausztriába melózni, akkor ő nem fog erőlködni🙃Ne legyél papucs bakker, ha egyedül kéne ennyiből élnie, máris motiváltabb lenne, hogy emelést kérjen.
márc. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Emelést nyilván nem fog kapni jelentős összeget, max 10 ezerrel kiszúrják a szemét. Ezért tök általános dolog manapság ugrálni. Mondd meg neki, hogy nem mész Ausztriába, vagy jelentkezik másik állásokra, vagy folytatjátok külön. (Mármint nem vagyok az ultimátumok híve, de nem dolgoznék vagy utaznék kétszer annyit, csak mert a másiknak kényelmes, hogy nem idegenek a kollégák. A másik helyen is lehetnek jó fej emberek.)
márc. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
kérdésben a válasz: "neki ez így jó"
márc. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
mert te mennyit keresel, főleg hogy szükséges a másodállás is?
márc. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
Van egy biztos munkahelye amit szeret. Bocs, de én sem hagynám ott a biztosat a bizonytalanért. Ennyi erővel te is kereshetsz egy jobban fizető állást, és akkor nem kell túlóra. Te mennyit viszel haza?
márc. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

" 325 ezer forint nettót keres"


Qva életbe, diploma nélkül többet keresek 😑

Azért nem, mert gyáva. De kérni lehet, emiatt még csak nem rúgják ki. Ha mégis kitennék, egy fizuból + tartalékból megélnétek? Lehet ez is az oka.

márc. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A feleséged, és mégis tőlünk kérdezed. Jó ki házasság lehet...
márc. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
LoooL, madár, úgy hívják az ilyet
márc. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
#5 az ilyen mentalitású emberek nem viszik semmire az életben. Úgy féltek egy új munkahelytől, mintha ott élve megennének titeket vagy nem tudom :D És ha sokkal jobb lesz, mint a mostani, ráadásul több pénzért is? Ha meg nem tetszene, kereshetsz másikat vagy lehet visszavesznek az előzőhöz is. Nem kell úgy tenni, mintha a munkahelyváltás ekkora megpróbáltatás lenne.
márc. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudom hány tagú családot kell eltartani, de ha a kérdező is legalább annyit hazavisz, akkor az már nem mondható szűkölködésnek. Viszont ha nem erről van szó, akkor keressen a kérdező olyan helyet, ahol megfizetik. Miért a másik váltson, ha neki így jó?
márc. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!