Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki önmagát jó embernek...

Aki önmagát jó embernek mondja, az általában mennyire látja jól magát?

Figyelt kérdés

Annak idején vallásos voltam, és eszemben van néhány dolog, pl. az, hogy a Jézus korabeli vallási vezetők bizonyára nagyon jó, becsületes embernek tarthatták magukat, csakhát éppenséggel nem voltak azok.

Szerintem ez bizonyos esetekben ma is így van.

Mit gondoltok?


márc. 28. 17:45
 1/7 A kérdező kommentje:

A kérdés amúgy nem csak a vallásos emberekre vonatkozik.

Hanem mindenkire aki önmagáról szó szerint mondja, hogy ő milyen becsületes, érzékeny, jó szívű stb. ember. Lehet ateista is.

márc. 28. 17:47
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Attól függ, mennyire gondolja úgy.

Ha meg van róla győződve, hogy sohasem hibázik, és egy tökéletes szent, szerintem ez távol áll az igazságtól.

Ha viszont csak annyit mond, hogy összességében jó ember, de nyilván neki is vannak hibái, bűnei, akkor én hinnék neki

márc. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Mi számít jó embernek? Merthogy amit a 2# ír, szerintem baromság. Nem attól jó ember valaki, hogy nem hibázik..


Én szoktam hibázni, és jó embernek tartom magam. Tisztelettel beszélek másokkal, udvarias vagyok, önzetlenül segítek bármikor bárkinek, legyen az egy vadidegen ember.

Becsületes vagyok, soha nem lopnék, nem tennék szándékosan rosszat senkinek.

De ettől függetlenül hibázok, mint mindenki más.

márc. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Amikor valaki azt mondja magáról, hogy ő milyen jó ember, akkor eleve gyanúsan nézek rá.


Volt barátnőm saját bevallása szerint egy tiszta szívű ember volt, mégis benne csalódtam a legnagyobbat.

márc. 28. 19:30
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ, miben csalódtál benne.. A "jó" relatív. Más már akkor is jó embernek tartja magát, ha nem csalja meg a párját, pedig ez egy alap dolog lenne..


Hiába írtam le a 3# válaszomban a dolgaimat, lehet, hogy ennek ellenére mások szemében rossz ember vagyok.. Én tudom magamról, hogy hogyan cselekszem, a többi meg nem számít..

márc. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

Bennem nincs ártani vágyás másoknak, irigység sem, együtt tudok örülni másokkal a sukerüknek es képes vagyok azt is mondani hogy gratulálok, segiteni is másokat úgy hogy abban nekem érdekeltségem sincs, de megtehetem, elmagyarázhatom, vagy bármi. Meg tudok bocsatani is, korrekt is vagyok egyenes. Kapcsolatokban hűséges stb.

Ilyen tekintetben jó embernek tartom magam.


Társadalmi tekintetben meg nem. Mivel azoknak akik velem ellenkezők van ezer barája a temetésükön milliok lesznek engem meg nem szeret senki csak taposnak. Gúnyolnak. Mobbing stb.

márc. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem többnyire nem reális ez az érzés részükről.
márc. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!