Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nem vagy túlérzékeny az...

Ha nem vagy túlérzékeny az emberekre, nem irritálnak/idegesíted fel magad, hogy csinálod? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Hogy maradjak magabiztos/nyugodt függetlenül hogy irritáló veled az adott ember?


Hogy ne vegyem magamra, hogy ne irritáljanak az emberek bizonyos esetekben? Akar itt is, akar a való életben? Te hogy csinálod?


Példa itt az oldalon is akár, felteszel egy kérdést, de 1-2 tuskó kiadni jön a saját frusztrációját, sokszor még jobban belerúg a kérdezőbe. Van hogy pusztán a stilussal pl lehülyéz, hasonlók. Ilyenkor elmegy a kedvem.

(Más direkt nem látogat ilyen fórumokat pl, de én 1-2 válaszadótól meg komolyan tanultam itt pár dolgot már, ezért megéri néha kérdezni)


De eleve, az emberek annyira irritálóak tudnak lenni sokszor, akar munkahelyen, utcán.


1-2 ilyen: felszínesek, vagy Néhányan a saját bizonytalansagukat azzal akarják kompenzálni hogy téged próbálnak lehúzni a gyengébb pontodba kapaszkodva. De lehet akar szimplán arrogáns.. Tudálékos, ítélkező, stb stb.


Ezek engem idegesitenek, az emberek is. Ha rosszabb passzban vagyok rosszul esik..


Azt szeretném elérni, hogy ne zökkentsenek az ilyen emberek ki. Ne bizonytalanítsanak el, ne essen rosszul adott beszólás, tehát egy belső nyugalom és rezíliancia.


Ebben a témában bármi hasznos, amit tudsz ajánlani, akar saját tapasztalat, módszer, akar belinkelni könyvet, videót, cikket?



márc. 29. 05:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%

#10 bullshit. Kapásból már az, hogy te mit érzékelsz bántásnak, meg hogy a másik mit szán annak két teljesen külön dolog.

Pl ha valaki nem tud értelmesen írni, és kiír ide egy kérdést írásjelek, ékezetek és bármiféle taglalás nélkül, majd valami odaírja alá, hogy tanuljon már meg írni mert ez így értelmetlen, akkor a kérdező lazán megsértődhet, de tamadásnak veheti, de a válaszolónak attól még igaza van, hiába fogalmazott kicsit durvábban. És ha megfogadja a kérdező a tanácsát akkor jobb lesz tőle, szóval segített neki.

márc. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

9 Igen, ebben is van igazság. Nem is végén el a tartalmat.

Inkább a stílus olyan, ami egy rosszabb Napodon, de elég csak simán bizonytalannak lenned egy területen. És mondjuk csúnyán lehúzást kapsz, h szarabbul érzed magad.


Én szeretem az építő kritikát, és azért is kérdezek, mert vállalom a választ, hogy valakit nem jól csinálok. Tényleg. Nekem azzal van bajom, amikor emiatt belém állnak és a válasz mellett degradálnak, hülyéznek amiért nem tudom, stb. Érted.. a tartalom ok, de ez…

márc. 29. 09:04
 13/25 A kérdező kommentje:

*nem is vetem el a tartalmat


Ha valaki, én próbálom magam részére építkezni, ha kell, vállalom ezt, hogy le hülyéznek.. legalább tanulok. De ettől még nem esik jól a bántás, amiért kérdezel.

márc. 29. 09:07
 14/25 A kérdező kommentje:
Most olvasom a 10-és kommentet, és az utolsó kommentemet: eskü tudok írni, csak telefonról vagyok, auto correctet javítgatva és kapkodva. Még mielőtt.. :)
márc. 29. 09:10
 15/25 anonim ***** válasza:
64%

Hiteltelennek kell venni minden olyan választ amiben lenézés degradálás önbecsülesrombolás van. Ez nem bullshit. Azok soha nem segíteni akarnak. Csak lenyomni.

Egy emberen nem úgy segitesz soha hogy "vered".

márc. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
38%

#13 na igen, ezt mondom hogy így kellene csinálni, de akkor ezek szerint te ilyen szempontból rendben vagy. Az, hogy rosszul esik természetes, ezt igazából idővel megtanulja kezelni az ember, más módszert nem tudok.

Csak ne legyél olyan kétbites mint a 15ös, hogy ha tamadásnak vesz valamit akkor tök hiteltelen számára még akkor is ha a másiknak igaza van.


#14 tök független példa volt, nem rád gondoltam benne, nyugi :D Neked semmi baj az írásoddal, pár hiba mindenkinél becsúszik néha.


#15 akkor egy egyszerű példa, és várom hogy megcáfold:

"Ne ugorj már ki a repülőből, te idióta, hát még nincs rajtad az ejtőernyő!"

Degradáló, önbecsülésromboló? Lehet annak mondani.

Hiteltelen? Egyáltalán nem.

Nem segíteni akar? De, egyértelműen.

márc. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Ne lógj fórumokon. Élőben pedig baseball sapka+napszemüveg+fülhallgató.
márc. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Ja. A kocsik meg elütnék. :D
márc. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

16

Igen az. Ha vki lehetoségeket ragad meg másik degradálásara az mindig a másikat jellemzi.

márc. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Gyerekeket még lehet szivatni ilyenekkel hogy csak azért verlek meg orditok mert neked akarok jót.


Ez akkor is a másik bántalmazása. Es minden bántalmazó ehhez jogalapot formál. Az ejtoernyős pelda is ez. Hogy jogalapot raknak mellé hogy miért szol be.

Soha ninca joga egy másik embernek bárkit is degradálni.


Filmekben is van hasonlo mikor pl a férfi megmenti a csajt. Aztán köszi meg minden, de utána behúz a pasinak egyet. Mert amugy köcsög volt.

márc. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!