Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 20 évesen mit csináljak hogy...

20 évesen mit csináljak hogy ne utáljam az életem és magamat is?

Figyelt kérdés
Kívülről minden rendben. 20 éves vagyok, egyetemista, 2. félév. Államilag finanszírozottra bejutottam, szóval az is tök szuper. Gyakorlatilag viszont annak sem látom értelmét hogy felkeljek. Nincs életcélom. Vagyis van életcélom, de azt elérhetetlennek látom szóval olyan mintha nem is lenne. Motiváció nélkül pedig szar élni. Nem történik semmi az életemben. Ugyan az van minden nap. Felkelek, bemegyek az egyetemre, hazamegyek. Az emberi kapcsolataim szűkösek, pedig sajnos nagy igényem lenne a társaságra. Nem vagyok introvertált, utálok egyedül lenni, de az érdeklődési köröm elég szokatlan ezért mégis nehezen barátkozom. Önbizalomhiányom van. Ebből következik hogy barátnőm nincs, soha nem is volt. Mostanában rástresszeltem hogy nem is lesz és nem jó érzés. Pedig minimum átlagos szinten nézek ki, talán valamivel felette is. Kedves vagyok, nem öntelt és tisztelem a lányokat. A beszélőkém viszont rettenetes és az életem minden pontjára kihat. Nem tudok elkezdeni egy beszélgetést, vagy ha beszélgetek valakivel néha kellemetlenül csendben maradok mert nem tudok mit mondani. Szóval unalmas vagyok, erre akartam kijukadni. Minden bajomról csak én tehetek és emiatt utálom magam. Nem tudom hogyan törjek ki ebből. Ha tudnám, nem írtam volna ki a kérdést. Gondolhatjátok hogy mennyire reménytelennek érzem a dolgokat ha noname embereknek írogatok.
márc. 31. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Semmi baj, sokaknak van ilyen időszaka. Keress specifikus társaságot, ami érdekel hobbi, azzal kapcsolatosat. Az egyetemen olyanoknak is lett párja nálunk, akikről azt gondoltuk, ezt bottal se piszkálnák meg. Azóta gyerekeik is vannak.
márc. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit tanulsz? Milyen szokatlan érdeklődési köröd van?

Amúgy fel a fejjel, minden rendben lesz! Nekem is nehezen ment a csajozás, a végén már leszartam az egészet és tök lazán álltam a csajokhoz és végül ez vezetett sikerre.

Az én életcélom is elérhetetlennek tűnt, de mégis hónapról hónapra egyre közelebb kerülök hozzá, pedig nekem melóznom is kell mellette kőkeményen, mivel kb 14-16MFt a teljes képzésem az álmaim eléréséhez. Senki sem segít anyagilag, nekem kell összeszednem. Lépésről-lépésre.

Ha nekem sikerül, akkor neked is menni fog.

Mi ez az elérhetetlen életcél?

márc. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Hmmm nagyon érdekes személyiség lehetsz ...egy kis önismereti tréning ,némi szocializáció már adna egy kis lendületet
márc. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
1. Ezt jó hallani.
márc. 31. 22:27
 5/12 A kérdező kommentje:

2. Gazdálkodás és Menedzsmentre járok. Azért jöttem ide mert érdekelt a társadalomföldrajz, a társadalomismeret és a világ működése. Ja és nem volt konkrét tervem csak hogy diplomát szerezzek és ne monoton munkát kelljen életem végéig dolgozzak.


Az érdeklődési köröm elég széles, de az általában népszerű témák nem érdekelnek. Például nem érdekel a sport és nem érdekelnek a celebek. Őket konkrétan lenézem. Érdekel viszont az építészet, a vasút, a természetföldrajz, a világ működése, de ezeknél is jobban az elektronikus eszközök (telefon, laptop, stb). Jó, nyilván szeretek sorozatozni is, bár az elég alap. Szóval ezek azért nem olyan dolgok, amiről napi szinten el lehetne beszélgetni. Ezért keveset is beszélek---> nem is tudok.


Hogy mi a célom? Egy saját kertesház, Budapesthez közel. És hát egy saját család. Jelenleg csóró és egyedülálló vagyok.


Egyébként nem vagyok egy pesszimista ember, de most mélyponton vagyok. Legalább tudok nevetni a saját bajomon. Ez jó képesség.


Köszönöm a választ és sok sikert!

márc. 31. 22:49
 6/12 A kérdező kommentje:

"egy kis önismereti tréning ,némi szocializáció már adna egy kis lendületet"


Önismeretem lényegében nincs, amit nagyon furcsa kimondani. Jó lenne valamit tennem eziránt.

márc. 31. 22:50
 7/12 anonim ***** válasza:

szerintem semmi baj nincs veled, csak nehezebben találod meg a közeged, de erről nem tehetsz. Én is kicsit hasonlóan vagyok, mint te, nagyon nehezem találom meg azokat az embereket, akikkel tényleg barátkozni tudnék, párkapcsolatom szintén nem volt nekem sem 19 évesen.

Én elkezdtem pszichológushoz járni és kiderült, hogy depresszióm/szorongászavarom van. Szerintem már maga az is segít, hogy idegennel kell beszélgetnem, nyitottabbá tesz, és hátha a végére még meg is szeretem magam:D

márc. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem nincs diplomám, mégsem végzek monoton munkát. Sőt, nagyon jól is keresek vele. Jobban, mint egy diplomával.

Miért gondolod, hogy diploma nélkül monoton munkákat lehet végezni?


Érdeklődési kört tekintve hasonlóak vagyunk: engem sem érdekelnek a celebek, én is lenézem őket. Az építészet és a vasút engem is érdekel (vasút modellezem, szóval ezt a két dolgot nagyon jól össze tudom kötni).

A világ működése engem is érdekel.


Ahogy írtad, most mélyponton vagy. Az ilyen megesik. Én is voltam sokszor mélyponton és még leszek is. 1-1 mélypont után mindig magasabbra fogsz érni. Hullámzó az élet, de mindig magasabbra jutsz.

Ha a fenti témákról van kedved beszélgetni, akkor írj nyugodtan. Csajozásról is tudunk beszélgetni, talán tudok is adni 1-2 tippet, hogy nekem mi vált be.

márc. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A "nem érdekel a sport" részen lenne mit dolgoznod,mert nagyon jót tesz a testednek és elmédnek is. Van többszáz féle sport,köztük rengeteg csapatsport.

Nekem kertes házam van és rengeteg vele a munka és sokba kerül. Ne attól várd,hogy jobb életed lesz. A családtól sem lesz jobb életed,sőt,sokkal többet kell majd dolgoznod.

ápr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"A "nem érdekel a sport" részen lenne mit dolgoznod,mert nagyon jót tesz a testednek és elmédnek is."


Rendszeresen sportolok. A nem érdekelt úgy értettem hogy nem érdekel mint téma. Nem tudok róla elbeszélgetni mert sajnos unalmasnak tartom. Semmilyen sportot nem nézek, 1 sportolót sem ismerek.

ápr. 1. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!