Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudok segíteni rajta?...

Hogyan tudok segíteni rajta? Kell-e egyáltalán? Mit csináljak, hogy ne utáljam meg?

Figyelt kérdés
Párom és én egyik közös barátjáról van szó. A szűkebb baráti körünk olyan 8-10 fő, párok. Igen régi barátságok, az egymás életének fontos mozzanataiban részt veszünk, sokszor járunk közösen nyaralni, koncertre, fesztiválokra (ha nem is mindig mind együtt, ahogyan sikerül). Már 30 körül vagyunk, természetesen a komolyabb dolgokban is segítjük egymást. És itt van ez a barátunk, aki az egyetem miatt messzebb került, de még így is rengeteget buliztunk együtt. Egy jókedvű, jópofa fiú. Kb 3 éve hosszú kihagyás után összejött egy lánnyal. Akit először mindannyian kedveltünk, kicsit komolyabb irányba terelte a barátunkat is. Majd átcsapott az egész egy ilyen tragikomédiába: a közös bulikon/nyaralásokon állandóan puffogott...nem mondanám h veszekedtek, mert a fiú nagyon nyugodt típus, inkább mindig mindenért le volt (és van) ugatva. És nem finomal jelzi h valami neki nem tetszik, hanem hisztizik, velünk is úgy beszél mintha a s*géből húzott volna elő. Nem igazán tolerálja egyikümk sem az ilyesmit. A csaj az a tipikus legyen egy farok aztán ház majd 3 gyerek típus -amivel nem lenne baj, de a barátunk teljesen megváltozott -állandóan karótnyelt, semmi bolondság mint korábban, nem tudja elengedni magát. Ha meg nincs ott a csaj állandóan massengeren veszekszik vele vagy telefonon... Nem normális szerintem, de ha boldog lenne a fiú nem izgatna. Viszont alig találkozunk már vele, nem tudumk normálisan kikapcsolódni, és bevallom, a csajt már nem is látjuk szívesen. Pedig ez nem volt így, tényleg igyekeztünk, de így most rossz, mert a barátunkat is elveszteni látjuk. Lehet ilyenkor tenni valamit? Ne értsetek félre, mind házasok, egyesek már szülők, szóval értjük, hogy a párunk mindenekelőtt -de ha ezzel elveszíti a régi barátokat? Nem kérhetem, hogy beszélgessen el a csajjal (a feleségével....), de akkor mi lesz így?

2019. febr. 24. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Finoman jelezheted neki,de szerintem hárítaná a dolgot mert elvakítja a szerelem. De nem biztos. Próbálj meg beszélni vele vagy a lánnyal. Ha boldogtalanok akkor meg úgyis szétmennek!
2019. febr. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jah még annyi: a lányt ennek ellenére nem bántottuk soha, mindig próbálunk vele normálisak lenni, ahogy egymással. És amióta ők összejöttek lett egy másik lány is (szintén az egyik fiú párja) vele nagyon jól kijövünk. Biztos nem volt könnyű, de úgy érzem mindent megtettünk, hogy beilleszkedjen, jólérezze magát. Ha nem kedvel minket nem baj, de olyan mintha a fiú is kb "el lenne tiltva" tőlünk.
2019. febr. 24. 11:17
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerintem attól fél, hogy egyedül marad. Nem tudom elhinni, hogy így lehet boldog valaki. Nálunk is vannak viták, de ez idegőrlés amit az a nő művel... :(
2019. febr. 24. 11:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Majd rájön. Ha nem akkor sajna el kell fogadni,hogy valakinek az ostor kell.
2019. febr. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!