Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, hogy ne utáljam...

Mit csináljak, hogy ne utáljam magam?

Figyelt kérdés
Nagyon utálom magam. 14 éves vagyok. Régen a suliban minden nap csúfoltak, megaláztak, nem voltak barátaim, alig mertem bemenni, és nem szerettem magam. Most hatosztályos gimibe járok, és nem csúfolnak, de összesen kb 2 barátom van, de ők se törődnek azzal, hogy hogy érzem magam, és szinte már semmiről se tudok velük beszélgetni, ami engem érdekel, és fogalmuk sincs arról, hogy milyen vagyok igazából. Régen borzalmasan pattanásos voltam, utáltam magam érte. Most már csak néha vannak pattanásaim, de teljesen elcseszett a bőröm, mitesszeres vagyok, a homlokom teli van pigmentfoltokkal és bőrhibákkal, nem egyenletes, mint minden normális embernek, és teszek ellene, használok krémeket, kozmetikushoz járok, stb, de gyűlölöm az arcomat. Az otthoni tükörben normálisan nézek ki, de a suliban ha a tükörbe kell néznem, egyszerűen el akarom hányni magam, és sírni akarok. Képtelen vagyok ránézni az emberekre a suliban, mert mindenkinek tökéletes a bőre és szép az arca, csak nekem nem, és nem akarom, hogy az emberek rám nézzenek, annyira csúnyának érzem magam. A szüleimmel ellenséges vagyok és távolságtartó, ez az önutálat mindenre kihat. Megpróbáltam önerőből magabiztos és pozitív is lenni, és valamennyire megy is, próbálok igaz barátokat találni és beilleszkedni az osztályba, és vannak napok, amikor elfogadom magam, de olyanok is, amikor rám tör ez az önutálat, és mint már írtam, amikor a suliban belenézek a tükörbe, ki akarok rohanni a világból, hogy hogy lehetek ennyire ronda. Gondolom feltűnő lehet a környezetem számára, hogy van valami bajom, de senkit se érdekel különösebben. Hogy fogadjam el magam?

2015. márc. 24. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem rágódsz ezen, másra koncentrálsz.
2015. márc. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Megértem.Én is ézek néha így.Főleg amikor az osztálytársaim elkezdik:

-Hé emlékszel amikor egyszer te.....Inkább hagyjuk.A lényeg, hogy szörnyű érzés és félek, hogy az egész suliban elterjed.Nekem ez (is) a bajom. Te szerintem nem csak úgy utálod magad, mert nem csak veled van baj, hanem a "mostani" világgal is.Az emberek már alig képesek elfogadni egymást (rasszizmus,inkvizíció..).És az nem barát akit te leítál, csak haver, nekem sincs "IGAZI" barátom.Ha akarsz velem beszélni privátban elküdöm a skype nevem.:-D Remélem tudok segíteni.

2015. márc. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kezdd el gyűlölni az embereket,hátha az segít.Ha nem vagy rossz ember akkor miért utálod magad?
2015. márc. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

#2 válaszoló vagyok megint!

Eszembe jutott, hogy talán a zene is segíthet, ha szomorú vagy.

Én linkin parkot szoktam hallgatni, ha pl. mérges vagyok,vagy Whitney Houston, de az igazi példaképem Michael Jackson, nagyon tetszik amiről a dalai szólnak (béke,megbocsájtás...)

Vagy ha vallásos vagy az is segítheg pl. keresztény-->Istenhez fordulhatsz, ha imátkozol segít

Még lehet youtube-on meditációs szövegeket hallgatni zenével

De ha gondolod pszichológushoz is mehetsz.

2015. márc. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!