Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen logikátlan az...

Miért ilyen logikátlan az emberek teste?

Figyelt kérdés

Annyiszor elgondolkodtam rajta, hogy mire jó nőkön a mell. Engem személy szerint zavar. Funkcióját értem, de akkor miért nem úgy működik mint a kutyáknál? Tehát szoptatás miatt “előjön” úgymond, esetleg szexuális aktusnál. De tök fölöslegesen lifeg a nap 24 órájában.


Ha férfi volnék, akkor a péniszem zavarna, nem sok kedvem lenne azt is igazgatni, nem is említve hogy könnyebben megsérülhet.

A fenti példát említve, mint az állatoknál, szükség esetén előjönne, praktikusabb volna.


De én a fogakkal is így vagyok, bőven ráérne akkor előjönni, amikor éhesek vagyunk, így kevesebb étkezési zavaros ember volna valószínűleg.


Mit gondoltok erről?


Gondolom az első opció lesz a nyerő, de egy indoklást is szívesen olvasnék.



ápr. 1. 17:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
86%

Egy csomó mindenre mondhatjuk, hogy "logikátlan", nem feltétlenül csak a fentiekre.


Eleve a négy lábon járás is sokáig stabilabb és praktikusabb volt. Aztán az eszközhasználat kapcsán már nagyobb szükség van a kézre, mint a mancsokra. Mégsem plusz 2 kar nőtt 4 láb mellé, hanem megtanultuk a kissé instabilabb 2 lábon járást.


A testszőrzet hiánya se kifejezezzen praktikus télen, de már könnyen pótoljuk. Akár alakulhatott volna úgy is, hogy marad a teljes testszőrzet, amit nyáron tudunk vágóeszközökkel rövidíteni, ritkítani.


A mell meg főleg a kiválaszódás miatt ilyen nagy, esetleg a modern kor túlzott táplálékbevitele miatt. A fogak meg úgy maradtak, mint egyéb mindenevőknél. Szükség esetén használható lenne fegyvernek is, de modern ember csak evéshez használja.


A folyton visszanövő fogak/csontok/végtagok egyébként valóban jól hangzanának.

ápr. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
19%

“A nők melle főleg a szexuális kiválasztódás miatt ilyen, a férfiak azokat a nőket preferálták, akiknek nagyobb, kerekebb a melle.”


Ez is csak akkor lenne logikus, ha minden egyes férfi csak a nagy mellekre izgulna, de ez közel sincs így. Főleg azért sem, mert a fiatalság = termékenység “látszata” gyakran a vékonysággal és ezzel arányosan a kisebb mellekkel függ össze. Én a kérdezővel értek egyet, akkor lenne értelme a nagy mellnek, ha épp szoptat a nő.

ápr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
64%

#12:

Szar lehet nektek, hogy ez ennyire frusztrál benneteket. 😂

ápr. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
43%

13 Neked mi a fogyatékosságod, épp azt írta hogy egy csomó férfinek nem vonzó a nagy mell. Az meg hogy neked mi a vonzó, gondolom senkit nem érdekel ha ide jársz röhögni csajozás helyett.

Mondjuk az meg most is így van hogy megnő a mell a terhesség szoptatás alatt.

ápr. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
66%

12-es: fogalmad sincs a témáról, a termékenységet az segítette elö az evolúció során, ha a nö inkább kövér volt, mert akkor volt nagyobb esélye kihordani a terhességet, egy vékony éhenhalt volna rövid idö alatt, ugyanis eredetileg az élelmet nem üzletekben vették, hanem gyüjtögettek, vadásztak és igen sokszor hosszabb ideig sem volt mit enni, ilyenkor nagy elöny volt, akin volt tartalék.

Emellett a nagy mell inkább akadályozza a szoptatást!

ápr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
19%
#13 ja, annyira frusztrál engem, hogy egy kapós egészséges vékony nő vagyok közepes mellekkel. Annyira cserélnék egy tőgyes hájpacnival. Ja, nem😂
ápr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
68%
A kérdés az, miért és hogyan alakult ki a mell, hiszen az evolúciós előzményekben nincs erre utaló jel. Az emlő mirigyek felépítése és működése sem egy egyszerű dolog , nem is szólva az ezt irányitó endokrin rendszerről.
ápr. 2. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
47%
A mell, a menstruáció és a hüvely is teljesen felesleges. Aki gyereket akar, az szenvedjen velük, aki nem akar, annak ne legyen, így lenne a jó.
ápr. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Tevenyereggyarto ***** válasza:
47%

Nem csak az ember, hanem az élővilág úgy általában logikátlan. Nem logikus, de működőképes.


A mutációk véletlenszerűek, ezért véletlenszerűen különbözünk egymástól.


Amelyik tulajdonság nem akadályoz meg teljesen a túlélésben és/ vagy a szaporodásban az elterjedhet. Aztán adott környezetben a legfittebbnek van a legnagyobb esélye, azaz természetes szelekció. De néha még a kicsit hátrányos dolgok is öröklődnek ha nem túl hátrányosak vagy van valami másodlagos előnyük (pl: vérszegénység és a malária esete).


Olykor szexuális szelekció miatt szintén előnytelennek tűnő dolgok terjednek csak mert az ellenkező nemnek az tetszik. A pávakakasoknak is azért van hatalmas farktolla mert a tojóknak az tetszik, pedig nem praktikus mert akadályozza a repülésben és látásban. Sőt, úgy általában a hím madaraknak sokszor nevetségesen kirívó színeik vannak.

A nőknek is azért van szoptatási időn kívül is nagyobb melle mert a férfiaknak tetszett s emiatt elterjedt. Igen, nem tetszik minden férfinak a nagy mell, de nincs is nagy melle minden nőnek. Illetve csak azért mert valaki mondjuk a nagyot preferálja még nem biztos ,hogy végül csak nagymellű nőtől lesz gyereke, ugye.

ápr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Pombe ***** válasza:
46%

@Kérdező: "Annyiszor elgondolkodtam rajta, hogy mire jó nőkön a mell. Engem személy szerint zavar."


Ha már beírtad keresőszóként az evolúciót, akkor azt javasolnám, hogy ne magadból indulj ki, hanem az emberi populációból. Az evolúció esetén nem az egyén-, hanem az egyedek összességét alkotó populáció átlagolt tulajdonságai lesznek az irányadóak.


Felteszem, azon is elgondolkodtál már, hogy a férfiak elsöprő többségének nagyon tetszenek a női mellek. Ez a nagy többség a titok kulcsa. Csak miattad nem fog megváltozni az evolválás iránya.


#4: "A nőket kedvelem, de nem tartom szépnek a mell természet adta kialakítását"


Soha életemben ilyet még nem hallottam egy heteroszexuális férfi szájából se (sőt, semmilyen férfiéból se). Nehéz elhinni, hogy te létezel, de ha igen, akkor neked is csak azt tudom mondani, hogy mindössze miattad nem fog megváltozni az evolválás iránya.

ápr. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!