Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudom elviselni ha...

Miért nem tudom elviselni ha parancsolnak nekem és miért vagyok gyerekes ?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok !

Ha meg akarják mondani hogy mit csináljak akkor ideges leszek és magamra veszem . Teljesen alap helyzetekben is , mondjuk a munkahelyen . Már azt sem tudom hanyadik munkahelyem van és egyik sem hosszú távú , pont ez miatt mert úgy érzem hogy egy "szolga" vagyok csak , akit irányítanak és tiszta ideges vagyok meg dühkitöréseim vannak , visszaszólogatok . Nem tudom miért csinálom ezt .


A másik dolog meg hogy gyerekes vagyok . Vagy is igazából szeretem ha úgy érezhetem hogy gyerek vagyok és néha úgy is viselkedek . Mondjuk a párommal , szeretem azt érezni hogy egy kislány vagyok és ő vigyáz rám .



ápr. 2. 07:46
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nem rég elkezdtem foglalkozni önismerettel . Van bennem pár kérdés aminek nem tudom még az okát. Ezért is lenne fontos a pszichológiai oldala .
ápr. 2. 07:52
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Senki nem parancsol. Te fogod fel rosszul.
ápr. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Ez akor jön elő, ha gyerekorban


- azt láttad, hogy mások önállóak, neked meg mindent kikapkodtak a kezedből, mert úgy gyorsabb volt vagy te vagy életképtelen és emiatt sok negatív megegyzés jött másoktól.


- azt láttad, hogy mások egy normális gyerek ritmusában fejlődnek te meg nem, például minden osztálytársad egyedül járt haza negyediben, te pedig még napközis voltál, pedig te sem laktál messze a sulitól, nem engedtek el egyedül ide-oda, mert túlféltettek.


- minden iskolai feladatodba belenyúlt egy felnőtt, mert csúnyán írtál, nem tudtál szépen rajzolni, nem jól fogalmaztál, gyakran összetépték a házidat és megírták a felnőttek vagy ha egyedül próbáltál valamit csinálni, kudarc lett, meg egy leteremtés a tanártól, otthon meg ordibáltak veled, egy idő után azt érezted, hogy egyedül nem is boldogulnál.


- mindig elérték a felnőttek, amit akartak, mindenre rávettek, ha kellett akkor a lelkiismereteddel játszottak.


- a gyerekek kihasználtak, mindig úgy érezted, hogy csak adsz, kedveskedsz nekik, de sosem láttad a hálát. Ha egy idő után nemet mondtál nekik, mindenféle rossz embernek hívtak, ami miatt inkább belementél mindenbe.


- bármire amire rávettek gyerekkorodban, a letöbb esetben te jöttél ki hülyén. Általában vagy bohócot csináltak belőled vagy valaki megharagudott rád. Sokszor érezted úgy, hogy mások csak önmaguk szórakoztatására vesznek rá dolgokra vagy azért, hogy ők megússzák a kellemetlen helyzeteket. Ha valami megtettél, amire kértek és nem jól sült el, akkor a többiek védekeztek, hogy ezt te csináltad, ők nem volta benne a dolgoban.

ápr. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A terepautáddal kell megbeszélned
ápr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3 - as , ez teljesen igaz , így volt . Köszönöm
ápr. 2. 10:58
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

Nem értek egyet a 3-assal, a válaszadó csak kiírta a gyerekkori sérelmeit. Ettől nem lesznek felnőttkorban automatikusan dühkitörései az embernek.


Kérdező, indulatkezelési problémáid vannak, ezen kéne dolgoznod. Azért vélsz sértő parancsnak mindent, azért veszel magadra mindent, hogy a benned lévő indulatot kiengedhesd ezzel az indokkal. A belső agresszió, düh okát kellene megkeresni egy terapeutával.

ápr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

"a válaszadó csak kiírta a gyerekkori sérelmeit"


Nem talált, nekem nagyon szép gyerekkorom volt. Jó kapcsolatban voltam a szüleimmel, az osztálytársaimmal és nem voltam kitűnő tanuló, de nem utáltak a tanárok.

Ráadásul a Tazok korszakában nőttem fe, ami a legszebb korasz volt.


A hármas voltam.

ápr. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Akkor valakinek a sérelmeit írtad ki. De amit leírtál, nincs egyértelmű kapcsolatban a kérdező felnőttkori problémáival.
ápr. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
8, de van, olvasd csak el a kérdező ötös kommentjét.
ápr. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
A kérdező elolvasta, egy-két helyen volt hasonló emléke és úgy érezte, minden igaz belőle. De ezek általánosságok, amikhez hasonló mindenkivel történt, mégsem lett mindenkinek beilleszkedési problémája felnőttként.
ápr. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!