Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyűjtési mániát, szenvedélyt...

Gyűjtési mániát, szenvedélyt hogyan tudom elengedni?

Figyelt kérdés

bakeliteket, VHS kazettákat gyűjtők, és van jó pár dvd lemezem is.

Szeretem csinálni a gyűjtést, sokkal inkább mint nézni, hallgatni ezeket a lemezeket. Egyszerűen jó érzéssel tölt el maga a kutatómunka utánuk, vadászat. A probléma azzal van, hogy ez rengeteg hasznos időmet elveszi, és nem mellesleg rá ment már nagyon sok pénzem. Mindig bukkan fel újabb és újabb dolog, mindig egy utolsó, na még egy.. de sosincs vége. Szóval szenvedélyes és megszállott gyűjtő vagyok. Hogyan vessek ennek véget? Állandóan bújom a netet, kirakodókat, vásárokat. Úgy érzem ez már többnyire beteges amit csinálok. Vannak itt hasonló emberek,akik gyűjtenek megszállottan dolgokat? Esetleg akik letudtak jönni róla, tippeket tanácsokat elfogadok.



ápr. 16. 23:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ne hagy abba.
ápr. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
0%
Úgy, hogy megfogod az összeset, és eladományozod vagy könyvtárnak, vagy olyan helyen, közösségben ahol nincs lehetőségük zenét hallgatni, mert vagy nem telik nekik rá, vagy nincs hozzá eszközük..és a hátrányodból így előnyt és jó gyümölcsöt kovácsolsz, más emberek örömére. Sose csinálj abból pénzt amivel kapcsolatban az életedben függés van. Az ilyen függést okozó dolgokkal kapcsolatba csak egyszerre tudsz lépni.
ápr. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
68%
Ez a hobbid, ebben érzed jól magad. Mi a lótúró baj van ezzel? A gyűjtögetés rohadtul nem ezt jelenti.
ápr. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%

Egyetértek, ez nem gyűjtögetés, hanem hobbi. Ugyan ez is el tud fajulni, pl van, aki a gyűjteménye miatt a saját ágyában sem tud aludni, térdig jár otthon a gyűjteménykupacban. Na azok betegek. Múltkor láttam a TLC-n egy faszit, aki Elvisről gyűjt mindent, a fazon a saját lakásában konkrétan mozdulni se bír, akkora nála a káosz.

Te nagyon messze vagy ettől. Van egy értelmes elfoglaltságod, örülj neki. Mögötted milliárdnyi ember pazarolja el az életét valóban üres tevékenységekkel.

ápr. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
52%
Csináld tovább nyugodtan,addig,amig neked jó.
ápr. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
40%

Az a baj vele (akik kérdeztétek), hogy ha éhezne és kenyeret vagy kazettát tudna venni, kazettát venne.

Én csak azt tudom tanácsolni, ha veszel valamit, akkor adj is el a gyűjteményedből egy dolgot. Készíts egy leltárt.

ápr. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem pedig hagyni kéne , hogy a kérdező élvezhesse az életét és hadd gyűjtögesse amit akar. Ne korlátozza magat a kerdező az élet élvezetében.
ápr. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
22%

A kérdezőt zavarja már, hogy túl sok szabadideje és pénze megy rá, hiszen leírta érthetően. Nem értem, akkor miért próbáljátok meggyőzni, hogy folytassa.

Ha nem tudtok tanácsot adni, nem kell görcsösen kommentet írni.

6-os voltam.

ápr. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
47%
8-as. Kerdezonek lathatoan nem okoz gondot anyagilag a szenvedelye. Hadd csinalja tovabb,hadd teljesedjen ki.
ápr. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
30%

"nem mellesleg rá ment már nagyon sok pénzem"

Ez a mondat azt jelenti, hogy a kérdezőt nagyon zavarja az, hogy rengeteget költ a gyűjteménye bővítésére.

Magyarról magyarra esetleg fordítsak még valamit???

ápr. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!