Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyűjtési mániát, szenvedélyt...

Gyűjtési mániát, szenvedélyt hogyan tudom elengedni?

Figyelt kérdés

bakeliteket, VHS kazettákat gyűjtők, és van jó pár dvd lemezem is.

Szeretem csinálni a gyűjtést, sokkal inkább mint nézni, hallgatni ezeket a lemezeket. Egyszerűen jó érzéssel tölt el maga a kutatómunka utánuk, vadászat. A probléma azzal van, hogy ez rengeteg hasznos időmet elveszi, és nem mellesleg rá ment már nagyon sok pénzem. Mindig bukkan fel újabb és újabb dolog, mindig egy utolsó, na még egy.. de sosincs vége. Szóval szenvedélyes és megszállott gyűjtő vagyok. Hogyan vessek ennek véget? Állandóan bújom a netet, kirakodókat, vásárokat. Úgy érzem ez már többnyire beteges amit csinálok. Vannak itt hasonló emberek,akik gyűjtenek megszállottan dolgokat? Esetleg akik letudtak jönni róla, tippeket tanácsokat elfogadok.



ápr. 16. 23:02
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Nem, pontosan azt fogja csinálni, ami felé a szíve húzza, azért nem hagyta abba eddig. Ha fontos dologra gyűjtene, már abbahagyta volna. Nem győzöm meg értelmetlen dologról, de a saját érdekében nem támogatom abban, hogy megfossza magát számára kedves, valójában nem ártalmas szórakozástól. Ha abbahagyná, rögtön megjelenne a hiány az életében.
ápr. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
#20 csakhogy az írása alapján ez már hátrány.
ápr. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
#21 nêzőpont kérdése, vagy éppen kapu egy új hobbi felé, amit sokkal jobban élvezne. És szerintem itt ki is veséztük.
ápr. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Igazából volt aki már szólt érte igen, hogy miért dobok/szórók el ezekre ennyi pénzt, mikor félre is tehetném a jövőmre. Mindig bennem van hogy költhetném hasznosabbra is, bár én ebben lelem az örömöm csak. Legalábbis egy ideje már. De pénzt elrakni viszont mindig lehet ettől függetlenül, bármikor megszorulhat az ember. Másik dolog hogy mi lesz ezekkel ha véletlen megszorulok, eladni nem akarom őket pottom összegért valakinek, ahoz túl sok időt és pénzt fektettem bele, kvázi éveket. Van egy rokonom aki szintén gyűjtő mint én, talán ő a gondjukat viselné, ha én már nem tudnám valamilyen okból kifolyólag. Egyébként nem megy el erre az összes pénzem, de tényleg nagyon sokat költöttem már el, főleg mert ugye eszmei érték már sok közülük, amiket nem lehetett olcsón megszerezni. Meg kicsit már a rögeszmémmé vált ez a gyűjtés, olyan mint mikor a vadállat elé odateszik az ételt, és pánikolva elraktároz, elás mindent. Árgus szemekkel figyelem hogy mire lehet lecsapni állandóan. Én személyszerint már kicsit betegesnek gondolom magam. Sajnos elajándékozni nem tudnám, olyan iszonyú értékes némelyik darab, vagy éppen eredeti csomagolásban van még.. Fájna a szívem rettentően tőle. Ha minden kötél szakad, talán a rokonomra "hagyom", hogy ő vigyázza meg őket, és akkor kitudnék ebből szállni. Kérdés persze hogy utána mivel kötném le magamat, lehet óriási űr és elvonási tüneteim lennének. Persze ennyi erővel semmit se vegyen az ember, semmit és senkit sem lehet örökké védelmezni. Azért köszi mindenkinek a kedves szavakat :)
ápr. 17. 01:35
 25/26 anonim ***** válasza:
31%

Meg elettarsi vagy hazas kspcsolatban se szolok bele,h a masik a sajat maga altal megkerdsett penzet mire kolti. Akkor se szolok,ha szerintem hulyeseg. Majd rajon magatol.

Persze,hogy potcselekves a lemezgyujtes,de azt neked kell tudni ,mit potol es azt a valoban hianyzo dolgot be tudod-e szerezni.

ápr. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
83%
"Volt már, aki szót érte." És az téged mennyiben érdekel?
ápr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!