Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyűjtési mániát, szenvedélyt...

Gyűjtési mániát, szenvedélyt hogyan tudom elengedni?

Figyelt kérdés

bakeliteket, VHS kazettákat gyűjtők, és van jó pár dvd lemezem is.

Szeretem csinálni a gyűjtést, sokkal inkább mint nézni, hallgatni ezeket a lemezeket. Egyszerűen jó érzéssel tölt el maga a kutatómunka utánuk, vadászat. A probléma azzal van, hogy ez rengeteg hasznos időmet elveszi, és nem mellesleg rá ment már nagyon sok pénzem. Mindig bukkan fel újabb és újabb dolog, mindig egy utolsó, na még egy.. de sosincs vége. Szóval szenvedélyes és megszállott gyűjtő vagyok. Hogyan vessek ennek véget? Állandóan bújom a netet, kirakodókat, vásárokat. Úgy érzem ez már többnyire beteges amit csinálok. Vannak itt hasonló emberek,akik gyűjtenek megszállottan dolgokat? Esetleg akik letudtak jönni róla, tippeket tanácsokat elfogadok.



ápr. 16. 23:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
33%
Attol meg,h sokat koltott ra,nem zarja ki,hogy boven van penze meg tovabbiakra...
ápr. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
37%
"nem mellesleg rá ment már nagyon sok pénzem" - Ezt én mondhatnám a sok szemét kajára, amit megzabáltam, és már bánom. És mondhatnám arra is, hogy tanultam sokat a sok pénzen, és nem bántam. A kérdezőnél egyelőre nem derül ki, milyen érzéssel társul ez a kijelentés nála.
ápr. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
21%

Hát #11, #12, ne nagyon erőltesd a szövegértést, mert nem megy. Olvasd el még úgy 3-4X a teljes szöveget. Magadtól is rá fogsz jönni.

Nem mellesleg ha már felmerül benne a kérdés, hogy elengedné, akkor valószínűleg nem csak unalomból írt ide.

ápr. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
54%
#13 Sokan úgy jönnek ide, hogy azt hiszik, baj a problémájuk. És sokaknál kiderül, hogy feleslegesen aggódnak.
ápr. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%
De nem éhezik, 6-os! Pont. Majd ha éhezni fog, visszatérünk rá. Nekem meg baromi sok pénzem rámegy látványosságokba szóló belépőjegyekre. Aholis jól érzem magam, azért megyek. Nagyon sok hasznos időmet is elveszi, mert például takaríthatnék is azalatt. Akkor most hagyjam abba?
ápr. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
#14 igazából csak neked felesleges, lehet neki egy hatalmas lépés az életében.
ápr. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
#15 Ha abba akarja hagyni és ezért kér tanácsot, akkor igen. Jesszus🤣🤣🤣
ápr. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudja abbahagyni, mert szereti. Ha abba tudná, magától is megtenné, nem idegenektől kérne tanácsot. Mi pont arról próbáljuk meggyőzni, hogy ne akarja magát megfosztani egy számára örömet okozó elfoglaltságtól, és ne érezzen emiatt lelkiismeret-furdalást. Erős a gyanúm, hogy nem ő találta ki, hogy abba akarja hagyni, hanem valaki lehülyézte a gyűjteménye miatt, és neki akar megfelelni, mert nincs önbizalma.
ápr. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Hú jó hamar eljutottál egy egyszerű kérdéstől addig, hogy nincs önbizalma. Ne komplikáld ennyire túl. Ennyi erővel én is mondhatnám, hogy autóra gyűjt, de a hobbija miatt nem tudja finanszírozni.

Ha ő abba akarja hagyni, akkor nem tudom mit kell vergődni, hogy ne tegye. Vagy azt gondolod, hogy mert te megkérted rá, majd eztán dupla annyi tárgyat fog gyűjteni?

ápr. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
14) Semmi se problema,hanem azon kell dolgozni,hogy fordithatjuk az elonyunkre.
ápr. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!