Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egészséges önbizalom vagy...

Egészséges önbizalom vagy beképzeltség?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mi az a határ, aminél még csak egészséges önbizalomról vagy büszkeségről beszélhetünk, és mi az, ami szerintetek már beképzeltség? Bármely területen: munka, tanulás, párkapcsolatok, családi-rokoni viszonyok...stb. Konkrét példák is jöhetnek!

2013. máj. 15. 11:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Munkában

Önbizalom: Ha rendesen rákészülök a dologra, meg tudom csinálni.

Beképzeltség: Nekem úgyis sikerülni fog a dolog, mert nyertes típus vagyok.


Családban

Önbizalom: Azért jobbak a jegyeim a testvéreménél, mert sokat tanulok, ő meg csak a gép előtt ül.


Beképzeltség: Azért jobbak a jegyeim a testvéreménél, mert sokkal okosabb vagyok, mint ő.


Párkapcsolat

Önbizalom: Közös erőfeszítéssel tudunk annyit spórolni, hogy már jövőre vállalhassunk gyereket.

Beképzeltség: Ha én nem keresnék ennyit, sehol se lennénk.

2013. máj. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Önbizalom az, ha tisztában vagy a képességeiddel, vagy azok esetlegesen kiemelkedő voltával. Beképzeltség az, ha lenézel másokat, akik esetleg kevésbé remekelnek.

Az az ember, akinek egészséges önbizalma van, nem él vissza azzal, hogy valamiben esetleg jobb az átlagnál. A beképzelt embernél ellenben az önbizalom önzéssel párosul.


Konkrét példa:

-egészséges önbizalom: Osztályelső vagyok matekból, tehát segítek mindenki másnak, és korrepetálok is.

-beképzeltség: Osztályelső vagyok matekból, tehát én vagyok a rajcsávó, mindenki más lúzer. Amikor csak tehetem, éreztetem is velük, hogy milyen mélységesen megvetem őket, amiért nem olyan jók matekból, mint én.

2013. máj. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!