Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted is egyre több a...

Szerinted is egyre több a buta gondolkodású ember?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, hogy az embereknek van 2 csoportja. Az egyik csoport elképzelései és gondolkodásmódja a világról szöges ellentéte annak, amit a másik csoport képvisel.


Nem kell, hogy mindenki egyformán vélekedjen a világ dolgairól, de kezdem úgy érezni, hogy rengeteg buta ember van, akik nem látnak ki a fejükből, betokosodva élik mindennapjaikat és szilárd meggyőződésük van olyan dolgokról, melyről mondjuk egyetlen helyen olvasnak/hallanak, de máshol nem néznének utána, hogy valójában miről is van szó.

És ez a felfogás... Én sem vagyok mindenben szakértő vagy ilyesmi, de gondolkodó embernek tartom magam és marhára zavar, hogy ennyi buta vesz körül.



2013. jún. 14. 19:05
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

bonny, köszönöm az értelmes választ, véleményt. Egyetértek Veled.


Egyébként a többieknek üzenem, hogy ez is a butaság egyik jele, hogy ezt mekkora problémának találjátok, ha valaki szándékosan olyan kategóriába teszi fel a kérdését, ahol több véleményt várhat.

Istenem...

2013. jún. 14. 19:43
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Hm, szóval a mostani te "szilárd" meggyőződésed nem butaságra vall?:D


Ismerjük a fajtád, aki feljön ide, mert máshol nem tudja ezeket a gondolatokat megosztani, aztán rávágja, hogy csak kíváncsi a többi ember véleményére, de mikor megszóljuk, és joggal, hogy rossz kategória, sőt, még csak kérdésnek sem kérdés, ami ide illene.

Az adminok is törölnék, de ennyi mindent nem tudnak kiszűrni. Aztán van egy válaszoló, válaszol, és belé kapaszkodva védelmezed magad, hogy köszönöd, meg örülsz, és a többi meg "elmehet a *****, csak mert vagy nem értünk egyet, vagy mert rámutatunk arra, hogy ez nem egy kib*szott fórum, de még csak kategóriának sem jó.

2013. jún. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

"...mekkora problémának találjátok, ha valaki szándékosan olyan kategóriába teszi fel a kérdését, ahol több véleményt várhat."


Igen, mert nem véletlenül vannak különféle kategóriák. Ennyi erővel mindenki feltehetné a saját kérdését a "Szex, szerelem" rovatban (ahol eredetileg ez is szerepelt), mivel azt látogatják a legtöbben. Elég nagy káosz lenne itt! Illene megtisztelni a moderátorokat azzal, hogy ilyesmivel nem nehezítjük a munkájukat és a rovat látogatóit, akiket az adott téma érdekel, hogy tényleg az adott témával kapcsolatos kérdéseket és válaszokat találjanak ott.

Ha annyira okosnak érzed magad, vagy ahogy írtad "gondolkodó embernek" hogy tisztednek érzed lebutázni a többi embert, akkor ennyi eszed lehetne.

2013. jún. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Aztán meg kapunk piros kezet, és ezzel azt hiszi, megbüntetett.

"Az elme minőségét a test cselekedete határozza meg"

2013. jún. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
19:18-as és társaik,megírta a kérdező,hogy miért írta oda a kérdést,amit azóta áthelyeztek!Ha szerencséje van az embernek,nem rakosgatják át,sajna jó pár kategória gyakran mellőzve van,én is írtam nemrég ki egy kérdést,jó kategoriába,még választ nem kaptam!
2013. jún. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Hagyján,ha valaki gyp-s,de hogy okádék ember,az aztán a felháborító!Olyan undorító stílusú ember rohangál az utcán,ez valamiféle genetikai mutáció,vagy ez a normális?Olyan,hogy valaki kedves hozzám az utcán/boltban/hivatalban,az ritkaságszámba megy!Érzelmi intelligenciájuk nulla!Látom egyesek benyalnak,nem értem mi hasznuk belőle!
2013. jún. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Látom van létjogosultsága a kérdésemnek...


" Aztán meg kapunk piros kezet, és ezzel azt hiszi, megbüntetett."

Senkinek sem adtam piros kezet. Sőt. Egyetlen embernek adtam egy zöldet. No de mindegy, majdcsak felnő egyszer mindenki és megvilágosodik.


Sok erőt és kitartást Nektek hozzá. :)

2013. jún. 14. 23:52
 18/24 anonim ***** válasza:

Akik belekötnek abba, hogy miért itt tetted fel a kérdést, azok szimplán csak kötözködnek. Ne foglalkozz velük. A szexistennek külön gratulálok, érdemi informácó volt. Köszönjük.


Nos, kérdésedre a válasz.

Egyetlen szó. Internet.

Az elmúlt 15 évben az internet olyan pusztítást hajtott végre az emberiség kollektív tudatában, hogy részemről a 21. század pestisének tartom.

Régen az emberek könyveket olvastak, és ha valami igazán érdekelte őket, akkor annak utána kellett nézniük. El kellett menniük múzeumokba, antikváriumokba, találkozniuk kellett a témában jártas szakemberekkel, vagy csak egyszerűen beiratkoztak egy olyan egyetemre, ahol azt a valamit elsajátíthatják ami érdekli őket.

Amióta van internet, azóta az emberek idióták baromságait olvasgatják. Facebook-on, vagy blogokon, és a magukat újságírónak tartó kretének pedig olyan színvonaltalan baromságokat firkálgatnak napjában több millió cikket, hogy nincsenek rá szavak.

Az interneten nincsen érdemben használható információ gyakorlatilag semmiről. Illetve elenyésző. Van mondjuk 0,000000000001% valós tartalom, és ezeket másolgatják kényük-kedvére az idióták, és persze már egy évtizede a baromságok alapján írják az újabb baromságokat. Olyan ez mint régen az oviban a suttogós játék. Pistike belesúgta Panna fülébe, hogy alma, és miután tíz gyereken végigfutott suttogva a szó, akkor Tibike a végén kimondta hangosan, hogy traktor.

És ez csak egyre rosszabb lesz.

Meg ugye ott van a Facebook, ahol a kommunikáció olyan szintre süllyedt, hogy ahhoz képest a zöld szemes ostorosok közti párbeszéd egy PhD kvalitású diplomamunkának számít. Az emberek elfelejtettek magyarul, nem tudnak helyesen írni, nem tudnak normálisan fogalmazni, és nem is akarnak semmi értelmes dologról beszélgetni. Mármint azokról a dolgokról amik éppen kívül esnek a menő-pénz-bas*ás témakörökön.

Követik a trendet ami szennyként ömlik be Amerikából, minden fickó buzer*ns divatmajom akar lenni, és minden nő pedig egy hiperigényes riba*c.


Most tartunk itt. Nem akarom elképzelni, hogy két évtized múlva milyen lesz a földi élet, de gyanítom, hogy valami egészen elképesztő mélységekbe sikerül majd lenyomnia magát az emberiségnek.

2013. jún. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Sajnos azt kell mondanom, hogy nagyon is tapasztalom, amit írsz, és ez szinte napi küzdelem számomra. Sokszor az az érzésem, mintha lelki síkon is ugyanaz történne velem, mint amikor egyszer gyerekkoromban betévedtem egy nagyon sűrű, ember számára járhatatlan, ruhaszaggató tüskés dzsumbujba az erdőben: szeretnék lépni, de húznak vissza. És a legszomorúbb az egészben, hogy olyan emberek is, akik egyébként intelligensek lennének, olvasottak, műveltek! Keresztanyám pl. tanár, hihetetlen "könyvi" műveltsége van, de lassan már rögeszmésen odavan, hogy hamarosan jön már a világvége, és hajmeresztő összeesküvés-elméletekkel traktál, és figyelmeztet, tanácsokat ad stb. (Tudom, hogy inkább azt nézzem, hogy törődni akar velem, "meg akar menteni", de ennek a módja néha már nagyon fárasztó, Isten bocsássa meg, hogy ezt mondom.) Egy másik ismerősöm meg szintén teljesen bele van buzulva az összeesküvés-elméletekbe, és egyszerűen lehetetlenség vele tárgyalni, gondolkodás nélkül megkajál minden ilyesmit -- mert el AKARJA hinni. Aztán van nem egy olyan volt tanárom, akikre felnéztem, amikor tanítottak, de azóta fájdalmasan kiábrándultam belőlük, mert hiába vannak szakmájuk csúcsán, de csak egyféleképpen tudnak gondolkodni a szakmájukról is, és ez nagyon megmutatkozott abban, amikor későbbi munkám során tanácsot kértem tőlük, mint szakterületük képviselőitől, és nem értették meg a kérdést -- mert nem is akarták tudni, hogy lehet ilyen szempontból is nézni pl. egy irodalmi művet. Illetve gyakran meg se hallgattak.


Szóval nemcsak a tévén nevelkedett sötét emberekre kell gondolni, hanem -- Ady Endre szavaival élve -- "lámpás szép fejek" is ugyanígy... Ugyanakkor fordítva is igaz: ott van pl. a 90 feletti Bella néni a szülőfalumból. Az egész életét ott élte le, nem tudom, járt-e egyáltalán a megyén kívül valaha is, és hát van neki 6 osztálya azt hiszem (mikor ő volt gyerek, még nem volt 8 osztály, csak 6), mégis olyan intelligens, nyitott -- és valahogy mindent megért és elfogad, egyszerű, de nagyon bölcs gondolkodású, van humora, élmény vele beszélgetni, azért is, amit mond, de azért is, mert meghallgat...


Tudom, nehéz elkerülni, hogy úgy érezzem, hogy körülöttem mindenki hülye, csak én meg még néhány kevesek nem, mert ez elég nagyképűen hat... De ha egyszer tényleg gyakran így érzem! Nehéz, amikor pl. megjelent a "Kitalált középkor" című baromság, és körülöttem többen "megvilágosodtak" a hatására, nekem pedig rögtön az volt az első gondolatom a tizen-egy-két éves fejemmel, hogy ez a szerző vajon megnézte tényleg AZ ÖSSZES krónikát, forrást? Nem lenne az kicsit sok? És aztán a töritanárom mondta jóval később, hogy valóban érdekes, hogy mondjuk a bizánci krónikákból nem tűnt el 600 év... De ez persze csak egy példa, nem kell elhinni.


Szóval átérzem, amit írsz, kedves kérdező, és még egyszer mondom, nem arról van szó, hogy közel s távol én vagyok itt az egyetlen zseni, vagy legalábbis gondolkodó ember, nem: nagyon is tudom, hogy nem tudok mindent, sőt, hajjaj, hogy sőt... De azt hiszem, ezzel is csaknem egyedül vagyok...

2013. jún. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

18#

Köszönöm szépen a kommented, komolyan mondom, nekem megnyugvást jelent ilyen véleményt olvasni. És nem azért, amit a buta emberek gondolnának, hogy ezzel bizonyítom magamnak, hogy "jaj, valaki egyetért velem, akkor ez a dolog biztosan így igaz". Nem... sokkal nagyobb öröm számomra, hogy egyáltalán létezik még ember a Földön, aki képes még önálló gondolkodásra.

Különösképp ezt az alábbi részt emelném ki az írásodból, nagyon, de nagyon egyetértek:


"Meg ugye ott van a Facebook, ahol a kommunikáció olyan szintre süllyedt, hogy ahhoz képest a zöld szemes ostorosok közti párbeszéd egy PhD kvalitású diplomamunkának számít. Az emberek elfelejtettek magyarul, nem tudnak helyesen írni, nem tudnak normálisan fogalmazni, és nem is akarnak semmi értelmes dologról beszélgetni. Mármint azokról a dolgokról amik éppen kívül esnek a menő-pénz-bas*ás témakörökön.

Követik a trendet ami szennyként ömlik be Amerikából, minden fickó buzer*ns divatmajom akar lenni, és minden nő pedig egy hiperigényes riba*c."

2013. jún. 23. 17:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!